Grilowanie i gotowanie.

Jak ktoś ma coś smacznego na zakąskę to proszę się nie krępować,:)

Re: Grilowanie i gotowanie.

Nieprzeczytany postprzez johny » 28 lut 2015, o 22:50

man111 napisał(a):Faktycznie, felga przeszkadza, a do wędzenia beczka po oleju już nie :smile:
Jak byście ruszyli trochę mózgownicą i zobaczyli co można z takim kawałkiem metalu zrobić, to by was aż tak nie raziło. Ta felgę super się wkopuje i własnie obkłada kamieniami.
Jak Boga kocham smutno się robi .

Dokładnie

@man111,jak kto chce zrobić wejście smoka i chce przyklejać łatę to tak właśnie wygląda.
Oczywiście felga wcześniej opalona nie ma nic wspólnego ze szkodliwością i zastosowaniem.
Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie na wyjazdowe grille i kociołki bo ogranicza zasięg ognia spod kociołka.
Doskonałym rozwiązaniem jest zbudowaniem pod kociołek kamiennej niszy (można to zrobić tak jak sugeruje@man111 w oparciu o tą felgę. W tym całym naszej dyskusji a nieraz słownym bałaganie każdy może wybrać coś dla siebie.
Pozdrawiam.
johny

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 28 lut 2015, o 23:01

johny napisał(a):Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie na wyjazdowe grille i kociołki bo ogranicza zasięg ognia spod kociołka.

Oczywiście jest to idealne rozwiązanie na wyjazdy, przecież każdy w bagażniku wozi zużytą i opaloną felgę :głupek: :hahaha:
Nowe odkrycie z gatunku elektrofolk klik - warto posłuchać.
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 28 lut 2015, o 23:28

johny napisał(a):@man111,jak kto chce zrobić wejście smoka

Aha czyli mam rozumieć, że jeśli mnie nie było na forum przez kilka miesięcy, to nie mam prawa sie wypowiadać, i przedstawiać swoich poglądów, tym bardziej innych niż Twoje tak? Drugi Putin... :hahaha:
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 28 lut 2015, o 23:50

Dobra johny, skoro chcesz doić temat, zamiast błysnąć jakąś swoją ciekawostką na ząb (w końcu po to założyłeś wątek, chyba), możemy roztrząsać kwestię felgi.
Powiem tak. Od lat zaliczam kilkudniowe, namiotowe wyprawy wędkarskie nad rzeki i jeziora w towarzystwie naprawdę prawdziwych traperów. Zawsze jest grill, ognisko, pieczonki, wędzenie rybek itp. Gdybym im zaproponował zabranie w bagażu felgi od naczepy jako, cytując Cię ?Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie na wyjazdowe grille i kociołki bo ogranicza zasięg ognia spod kociołka.? musiałbym do końca życia szukać nowej ekipy. Chłopaki już nigdy by mnie nie zabrali, a i sami wróciliby bez ryb. Nawet najlepszy wędkarz nie nabije ochotki na mały haczyk w spazmach śmiechu.
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez man111 » 1 mar 2015, o 00:07

Spadajcie od mojej felgi. Taką miałem, z tego zrobiłem i jest git. A co do namiotu, traperów to jest inny temat, w którym też się dobrze czuje, no ale już niekoniecznie wędkarskie wyprawy. Johny sie dzis troche rozpędził, bo to weekend, więc odwalcie się od tej felgi. Zreszta taka felga to teraz na złomie ponad 50 zł więc nie stać Was, bo by na cukier zabrakło :hahaha:
man111

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 1 mar 2015, o 00:11

Dobrze gada, nalać mu!
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 1 mar 2015, o 00:15

Dokładnie :!: To panowie seta raz :pijak: i na popitę browarem :pijak:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez man111 » 1 mar 2015, o 00:29

i na popitę browarem

ciemne lekkie jest ok :friends:
man111

Nieprzeczytany postprzez robur71 » 1 mar 2015, o 00:32

Dołączam do toastu i korzystając z obecności doświadczonych kulinarnie kolegów zapytuję, czy któryś z Was robił pasztet z królika. Planuję popełnić ten wyrób i szukam sprawdzonego przepisu.
robur71

Nieprzeczytany postprzez johny » 1 mar 2015, o 00:35

Kalfas napisał(a):Dobra johny, skoro chcesz doić temat, zamiast błysnąć jakąś swoją ciekawostką na ząb (w końcu po to założyłeś wątek, chyba), możemy roztrząsać kwestię felg.
Pozdro!

@ kalfas, co ty tutaj robisz jakieś odskocznie? . Podałeś fajny przepis na kociołek i to jest super sprawa. Założyłem ten wątek właśnie po to by poznać doświadczenia innych którzy już to robili i mogą nam wszystkim pomóc w metodzie dostosowania
sprzętu i metody zastosowania.Jeżeli byłbym guru w tym temacie to nie pytałbym was o podpowiedz co i jak? :czytaj:
johny

Nieprzeczytany postprzez man111 » 1 mar 2015, o 00:45

Ja nie pomogę, bo to specjalność mojej żony, a z wiadomych powodów nie będę jej teraz budził. Moge tylko tyle powiedzieć, że na dzień dzisiejszy smakuje mi z kaszą manną zamiast z bułką tartą, oraz z wtopionymi jajkami na twardo w nim. No i oczywiście na wierzchu plasterki boczusiu. One po upieczeniu są takie fajne chrupiace mniam, mniam
man111

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 1 mar 2015, o 01:43

Johny, johny, johny z Tobą to czysta desperacja. Znowu się czepiasz, nie przeżywaj już tak! Pamiętaj, autorze wątku - ?warto śmiać się z siebie?, gdzie Twój dystans?.
Jak mawiają Anglicy ?take it easy? , abo jak godajom u nos na śląsku ?bier się to po lekku chopie!?
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez johny » 1 mar 2015, o 02:41

@Kalfas,kużwa chopie nie godoj tak bo ktoś powie,żeś prawie jak niemiec, :grymas:
Wiem,żeś nasz Polok i chociaż godoż ;ja,ale jesteś nasz chop. ..Jesteś nosz chop?
"Warto śmiać się z siebie"- take it easy i nie wracaj do śmiania się z tej felgi ...
Chopie co ty pierniczysz o jakiejś desperacji i czepianiu się czegoś,albo kogoś....
Jestem laikiem w tym temacie,założyłem wątek aby zasięgnąć wiedzy od ludzi którzy mają już pewne doświadczenie
w tym temacie.Każdy pomysł warto przedyskutować co nie znaczy aby go od razu wcielić lub wyśmiać.
Moje stwierdzenie,że felga ogranicza zasięg ognia spod kociołka i jest to dobrym rozwiązaniem na wyjazdowe ogniska
nie jest niczym dziwacznym... Jeżeli uważasz,że kamienie są lepsze a ja też tak uważam to kużwa wóż kamienie w bagażniku
do ogniska a wówczas nikt z grupy cię nie opuści ani nie wyśmieje :smile: . Będziesz super maczo :cwaniak:
johny

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 1 mar 2015, o 08:31

Johny chopie! Ludzie to czytają, nie pogrążaj się !
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 2 mar 2015, o 01:01

johny napisał(a): Jak mówią "kociołek przygadał garnkowi" :kciuki: . W tym temacie jest wiele różnych opinii co do typu i jakości tego typu "garnków" :grymas: To co się orientuję,chociaż zastrzegam że mogę się mylić jest dwa typy kociołków:
Kociołek węgierski i kociołek myśliwski.

Kociołek myśliwski nad Odrą. Kapusta bardzo ważna jest, chopie!
Kolega ma azbestowe łapy i odkręca na gorąco.
Pozdro!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez johny » 4 mar 2015, o 00:09

Dzięki @Kalfas za meritum wypowiedzi,przecież o to tutaj powinno chodzić. :spoko: Jest temat,jest odpowiedż a nie przekomarzanie się i wzajemne pstryczki.
Fajne jadło i obrazowo przedstawione,teraz tylko warto forumowiczom podać przepis na ten serwowany zestaw z kociołka. :?:
johny

Nieprzeczytany postprzez johny » 13 mar 2015, o 22:33

Można i w ten sposób zmontować palenisko .... nie każdy musi tak palić,ale jak ktoś chce to dlaczego nie.
felga -grill.jpg

Zdjęcia pochodzą z internetu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
johny

Poprzednia strona

Powrót do KULINARIA