3 podstawowe produkty, które należy ograniczyć

Porozmawiajmy o zdrowym odżywianiu, zdrowym stylu życia i aktywności fizycznej.

3 podstawowe produkty, które należy ograniczyć

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 mar 2018, o 08:47

lub całkowicie wyeliminować z diety.
Moim zdaniem takie:

1. Oleje rafinowane
2. Cukier biały z torby
3. Pszenicę

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: 3 podstawowe produkty, które należy ograniczyć

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 cze 2019, o 11:52

I tłuszcze trans.

Walczy może ktoś z was z nadwagą?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 cze 2019, o 12:02

Mogę tu dużo powiedzieć. Walczę i to ostro, raz z górki raz pod górkę ale 40kg już zrzuciłem i cisnę dalej.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 cze 2019, o 12:17

No to gratulacje! Ja zrzuciłem 20kg.
Najważniejsze to unormować swój metabolizm aby znów nie zacząć tyć. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, a zdrowe odżywianie nawet super smakuje.
Stosujesz jakieś diety? Ja jadam tylko zdrowo i zbilansowanie, obecnie nawet dużo tłuszczów i nic nie tyję. I nawet cholesterol się naprawia. :taniec:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 cze 2019, o 12:32

Mam dietę dopasowana do mnie, wiesz że ja lubię mieć profesjonalnie :) Przerobiłem kila diet w swoim życiu i w końcu zwróciłem się do gościa Mariusz Mróz dość znany dietetyk i napisał mi całą dietę i plan treningowy. Z tłuszczy to oliwa z oliwek oczywiście Extra virgin do każdego posiłku chyba że tłusta ryba to już nie daję albo naturalne masło klarowane. Oliwy 15ml a masła 10ml chyba że nie mam to awokado. Gość w sumie fajnie mnie to rozpisał i w sumie mogę jeść wszystko tylko w określonych ilościach, wszystko ważone ale z czasem dochodzisz do takiej wprawy że nawet wagi nie używasz. Dieta musi być dobrze zbalansowana nie sztuka węgle usunąć i same proteiny przyjmować węgle też muszą być w diecie tak jak i tłuszcze tylko wszystko odpowiednie i w odpowiednich ilościach.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Bombas » 10 cze 2019, o 22:13

koalak napisał(a):podstawowe produkty, które należy ograniczyć

Pierwsze co powinieneś ograniczyć to nalewki robione na płukance z OPWS :głupek: :głupek: :hahaha: :hahaha:
Bombas

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 cze 2019, o 08:24

Bombas. Płukanka jest lepsza jak surówka po razie a surówka po razie jest lepsza jak robiona na palcówkach a z palcówek lepsza jak post-stilla.

Boxer. A ja odwrotnie mam, nie mógłbym ścierpieć jak by mi ktoś mówił co mam jeść. Sam zdobywam wiedzę o zdrowym odżywianiu i sam sobie dobieram pokarmy.
Moim zdaniem oliwa z oliwek jest u nas przereklamowana, dużo zdrowszy jest olej rzepakowy oczywiście ten na zimno tłoczony ponieważ zawiera idealny stosunek omega 3 do omega 6 a oliwa niestety nie ma cennego omega 3, nie wspomnę o tym, że rzepakowy jest duuuuuuużo tańszy. Cudze chwalicie swego nie znacie jak to sie mówi.
Podobno najzdrowszym tłuszczem jest smalec a perełką jest smalec z gęsi. Oj długo by pisać o odżywianiu, nie wiedziałem że to jest tak ciekawe. Jesteśmy tym czym jemy i wielu chorób można uniknąć nie wspomną o kondycji fizycznej i dobrym samopoczuciu.
Pozdr Paweł. :łyk:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 cze 2019, o 09:48

boxer1981228 napisał(a):Dieta musi być dobrze zbalansowana nie sztuka węgle usunąć i same proteiny przyjmować węgle też muszą być w diecie tak jak i tłuszcze tylko wszystko odpowiednie i w odpowiednich ilościach.

Dość popularna ostatnio dieta ketogeniczna jest oparta o jedzenie dużej ilości tłuszczów, mniejszej białka i praktycznie całkowicie wyklucza węgle więc można.... ale prawdę mówiąc też jestem zdania, że najlepsza dieta to dieta zbilansowana. Mam kolegę, który je tylko owoce i warzywa, ale ni wydaje mi się aby to było dobre rozwiązanie...
boxer1981228 napisał(a):zwróciłem się do gościa Mariusz Mróz dość znany dietetyk i napisał mi całą dietę i plan treningowy.

Oglądałem dość dużo filmików na jego kanale na YouTube odnośnie odżywiania i ćwiczeń. Wydaje się spoko gościem.

siedestyluje napisał(a):Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, a zdrowe odżywianie nawet super smakuje.
a co najciekawsze jest dużo rzeczy powszechnie uważanych za niezdrowe jedzenie, które można przygotować w taki sposób, że będzie zdrowe. Ot, chociażby hamburgery czy frytki.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 cze 2019, o 11:33

O Hamburgerach i frytkach wcale nie marzę, nawet jak by były mega zdrowe, nie moje klimaty. Co pożytecznego masz w kartoflach albo bułce od hamburgera? Przecież to tylko zapychacze i puste kalorie.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 cze 2019, o 14:35

siedestyluje napisał(a):Przecież to tylko zapychacze i puste kalorie.

Nie masz racji. Ziemniaki mają skrobie, witaminę c, potas, wapń itd, a jak można zrobić zdrowe frytki. Kroisz ziemniaki w plasterki (czy tam używasz jakiegoś sprzętu do tego), przyprawiasz, dodajesz łyżeczkę oleju i wcierasz w pokrojone ziemniaki, wkładasz do piekarnika. Tak zrobione frytki są pyszne i mają bardzo mało kalorii.
Natomiast hamburger. Kupujesz pelnoziarnista bułkę, dodajesz liść sałaty, smazysz wołowinę dodajesz kilka plasterków ogórka, papryki, cebuli. Smarujesz sosem czosnkowym zrobionym na bazie jogurtu naturalnego, czosnku i przypraw. Tak zrobiony hamburger jest bardzo smaczny i zdrowy.

Mariusz
P.s. Nie mówię, że to są Twoje klimaty, po prostu są pewne dania, które kojarzą się ze smieciowym jedzeniem, a można sprawić, że będą pelnowartosciowe
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 cze 2019, o 07:55

Mariusz. Kartofle mają bo coś muszą mieć inaczej by nie istniały. Jadłeś kiedyś surowego ziemniaka? Nie radzę bo się zatrujesz. To co on wart jak można go jeść dopiero po ugotowaniu? Dla mnie zwykły zapychacz i tyle. Jem ziemniaki bo taka nasza polska natura, ale staram się jak najmniej.
A jak już zgrzeszę na frytki to chcę abym się nimi delektował, te z piekarnika owszem także smakują ale te smażone moim zdaniem są o niebo lepsze i z racji tego, że z piekarnika są gorsze, a smażone niezdrowe to nie jadam wcale. Najlepsze rozwiązanie. :)

Hamburgera nie jadłem chyba od 5 lat, raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi, ale ja zwyczajnie za nimi nie przepadam.
Wszystko można jeść i nawet trzeba tylko z głową, jak jem np tłuste potrawy to nigdy nie łączę tego z czymś słodkim i nie popijam tuż po i w trakcie posiłku.
Ostanio jadam bardzo dużo, podjadam coś zdrowego nawet między posiłkami i nie tyję.
To ten jebany cukier (oprócz owoców) to najgorsze zło, jak zostanie wyeliminowany życie stenie się piękniejsze. Smak się człowiekowi zmienia i do życia bez cukru idzie się przyzwyczaić, teraz lody mi nawet nie podchodzą, no i w końcu czuję prawdziwy smak kawy.

Pozdr. Paweł. :łyk:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 cze 2019, o 08:31

Twoja wiedza na temat zdrowego i prawidłowego odżywiania jest zerowa. Pół biedy zerowa. Ale jest nawet szkodliwa. Najgorsze, ze Ty nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy...
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 cze 2019, o 08:53

Nie ma jak to uderzyć bez przestawienia argumentów. :brawa: Nic bardziej prostego, dziecko z przedszkola tez tak potrafi.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 cze 2019, o 08:55

siedestyluje napisał(a):Kartofle mają bo coś muszą mieć inaczej by nie istniały. Jadłeś kiedyś surowego ziemniaka? Nie radzę bo się zatrujesz

:świrek: Bez komentarza...
siedestyluje napisał(a): te z piekarnika owszem także smakują ale te smażone moim zdaniem są o niebo lepsze

Twoje zdanie. Dla mnie smakowo nie wypadają gorzej, a nawet lepiej, bo nie lubię jak frytki są takie tłuste
siedestyluje napisał(a):cukier (oprócz owoców) to najgorsze zło, jak zostanie wyeliminowany życie stenie się piękniejsze. Smak się człowiekowi zmienia i do życia bez cukru idzie się przyzwyczaić, teraz lody mi nawet nie podchodzą, no i w końcu czuję prawdziwy smak kawy.

No generalnie człowiekowi do życia słodycze nie są potrzebne, ale jakimś dziwnym trafem najwięcej osób lubi słodkie... Ja mam to szczęście, że nigdy nie przepadalem za słodyczami, a od około 8-10 lat nie jem ich praktycznie w ogóle. Tak mi się smaki pozmieniały w tamtym okresie, że całkowicie zaczęło mnie odpychac od słodkiego. Nawet wódeczkę przepijam wodą z cytryną :D

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 cze 2019, o 09:26

Mariusz. Dlaczego bez komentarza? Jadłeś kiedyś ziemniaki surowe? Nie odpowiedziałeś. Do czego zmierzam.....żołądek podcasts obiadu trzeba czymś napełnić, ja wolę zapłełnić go bardziej wartościowymi produktami niż ziemniaki, nie mówię, że ziemniaki nic w sobie nie mają, ale mają stosunkowo mało w porównaniu do innych produktów np kaszy. Dla mnie na obiad to tylko duuuuuuuużo mięsa, najlepiej tłustego i mnóstwo warzyw.

Pozdr. Paweł.

ps. O gustach wiadomo.....się nie dyskutuje. :pmidor:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 cze 2019, o 09:44

Mięsa surowego też przecież nie jesz, ani kaszy i ryżu więc nie wiem co to za argument.
Nie mówię, że ktoś się ma napychac ziemniakami, chodzi mi tylko o to, że często osoby, które stosują dietę miały złe nawyki żywieniowe i ciągnie ich do słodkiego, tłustego lub fast foodów i dlatego fajnie znaleźć produkty/potrawy, które smakowo są zbliżone do tych niezdrowych, a ich wartość jest o niebo lepsza.

Tak samo ze słodkim. Jak ktoś ma słabość do słodkiego to ciężko będzie je wyeliminować zupełnie. Jednak wystarczy zrobić ciasto na bazie warzyw czy owoców z dodatkiem powiedzmy orzechów czy kakao i już jest super zdrowe i smaczne ciasto.

Mariusz
P.s. Jakiego mięsa najwięcej jesz?
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 cze 2019, o 10:14

Nie zrozumiałeś. Jak zjem mięso surowe to się nim nie zatruję, polecam tatara, mega zdrowe danie, a jak zjesz ziemniaka na surowo to zobaczysz.

Słabość do słodkiego można wyeliminować bardzo łatwo. Zamiast słodyczy pyszne owoce i warzywa między posiłkami podjadać, lub orzeszki, pestki, ect....

Trudno powiedzieć jakiego mięsa najwięcej jadam, jem to co żona ugotuje. Ale często zamawiam skóry wieprzowe, jest w nich mnóstwo kolagenu, są świetne na stawy i skórę.
Podstawa to nie bać się tłuszczy, tłuszcze mądrze spożywane są mega zdrowe. Żeberka uwielbiam, golonkę, boczek itp.
Nie jadam schabowych, bo są w panierce, która zawiera tłuszcze trans, czyli największego wroga zaraz po cukrze.

A najzdrowsze z mięsa to chyba ryby na surowo, ale nie do obiadu raczej :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 cze 2019, o 10:39

Mariusz ciągnij go za język jak najdłużej. Tylu bzdur i demagogii to można jeszcze wyczytać w jego postach o rektyfikacji.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 cze 2019, o 10:56

siedestyluje napisał(a):Słabość do słodkiego można wyeliminować bardzo łatwo. Zamiast słodyczy pyszne owoce i warzywa między posiłkami podjadać, lub orzeszki, pestki, ect....

Pewnie, że można, ale nie każdy jest w stanie, dlatego zdrowe ciasta są dobrym rozwiązaniem

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 cze 2019, o 11:32

Leszku. Twoja nienawiść do mojej osoby chyba już sięga zenitu.
Jak bym nie miał racji to byś się odniósł do tego co piszę a nie zasłaniał się Mariuszem jak tchórz. Osobista wycieczka = brak argumentów.

Wracając do tematu. Ciasta jadam także czasami, ale staram się tak jak Mariusz piszesz, czyli jeść te mniej szkodliwe bo zbyt zdrowe to one wszystkie nie są (pszenica, cukier, tłuszcze trans)
U mnie w domu wymiata ciasto drożdżowe oraz szarlotka, do szarlotki żona daje masło roślinne (te z Kruszwicy) zamiast margaryny i już się cieszę, że nie spożywam trans. :)

Podstawa to nie dać się ogłupić tym wszystkim dietom w necie, starać się do tego co lubimy spożywać dużo kwaśnych produktów spożywczych (żywe kultury bakterii) oraz gorzkich (wspomagają trawienie tłuszczy)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 cze 2019, o 14:06

siedestyluje napisał(a):Leszku. Twoja nienawiść do mojej osoby chyba już sięga zenitu.
Jak bym nie miał racji to byś się odniósł do tego co piszę a nie zasłaniał się Mariuszem jak tchórz. Osobista wycieczka = brak argumentów.
Pozdr. Paweł.

Coś nie tak z Tobą. Każdą krytykę przyjmujesz w kategorii, że Ciebie ktoś nienawidzi. Weź trochę na wstrzymanie.
Nie masz pojęcia o "zdrowym" odżywianiu a zabierasz głos.
Najpierw zadaj sobie pytanie co oznacza "zdrowe odżywianie"
Później zrozum z czym masz do czynienia. Organizm ludzki (zresztą jakikolwiek) to nie jest zupa, ze wystarczy wrzucić jakies witaminy, albo przestać jeść sół, bądź cukier to już w cudowny sposób ozdrowiejesz, schudniesz czy coś podobnego.
,Organizm to tak maszyneria, że trzeba ją traktowac kompleksowo. Słyszałeś o czymś takim, ze układ pokarmowy to drugi mózg? Słyszałes o czymś takim, że za dobrostan odpowiada DNA. Które to przystosowuje się do warunków w jakich żyje organizm? A słyszałeś o czymś takim, ze należy jeść produkty regionalne. I rygorystycznie sezonowo. Nasz organizm nie potrzebuje suplementów. Potrzebuje równowagi. nie tylko na poziomie pokarmów, które jemy ale także na poziomie psychicznym.
To,że zrezygnujesz z cukru, czy soli to jest prawidłowe ale tylko do pewnego momentu.
A wiesz o tym, że nawet zwykła woda może zaszkodzić? Zwłaszcza w czasie upałów. Organizm potrzebuje soli mineralnych, które są wydalane z potem. Pijąc dużo wody powodujemy dodatkowe wypłukiwanie tych substancji. Co w konsekwencji sic!!! może doprowadzić do "odwodnienia". Już lepszym jest wypicie piwa.
Temat mięsa i produktów mięsnych to osobne historia.
Jedna rada. Jak najdalej od "dietetyków". Należy się przede wszystkim wsłuchać się w swój organizm.
Ja w ten sposób wyleczyłem się z wrzodów na dwunastnicy.
A że nie mam problemów z otyłością , chorobami serca, cukrzycą czy innymi dziadostwami cywilizacyjnymi jest zasługa właśnie temu, ze wsłuchuję się w swój organizm. i nigdy nie jadam natki, pomidorów, sałaty czy itp "świeżych" warzyw w grudniu. Czy pomarańczy, bądź innych egzotycznych produktów w nietypowych dla tych produktów. Jadam co najwyżej przetworzone warzywa, które były ze sprawdzonej uprawy. I dojrzałe w czasie do tego przeznaczonym.
Unikam wszelkich cudownych warzyw czy owoców sprowadzanych z tropików bądź innych części świata. Mamy dosyć własnych, zdrowych i sprawdzonych aby wystarczyły do zdrowego i kompleksowego odżywiania.
I dlatego śmiem Ciebie krytykować za wpisy które nic poza demagogią nie wnoszą.
Jesli traktujesz to jako nienawiść czy inny rodzaj pogardy to już Twój problem. I na to też powinienes się leczyć. Bo stan Twojego umysłu ma duży wpływ na to jak się czujesz i jak wyglądasz.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 12 cze 2019, o 14:28

Koalak, twoja ignorancja, żeby nie napisać, głupota w dziedzinie zdrowego odżywiania, sięga zenitu. Lizard ma w 100% rację pisząc;
lizard napisał(a):Twoja wiedza na temat zdrowego i prawidłowego odżywiania jest zerowa.

Perełki;
siedestyluje napisał(a):Nie jadam schabowych, bo są w panierce, która zawiera tłuszcze trans,

Od kiedy to, jajko, mąka i bułka tarta, zawierają tłuszcze i to w dodatku trans? :hahaha:
siedestyluje napisał(a):żona daje masło roślinne (te z Kruszwicy) zamiast margaryny i już się cieszę, że nie spożywam trans.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Poczytaj sobie do poduszki - https://czytamyetykiety.pl/products/sly ... -roslinne/
Na Bachusa! Nie rób z siebie durnia większego niż jesteś :ściana:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 cze 2019, o 14:35

Leszku. Jak chcesz to potrafisz. Co innego krtyka na poziomie przedszkolaka tak bo tak a co innego konstruktywna. :brawa: Uwielbiam jak ktoś mnie krytykuje bo wtedy mozna się czegoś nauczyć, nie lubię jak ktoś mnie klepie po pleckach. Tak trzymaj, pisz merytorycznie i wystrzegaj się ataków personalnych a zobaczysz, że nasza rozmowa może być nawet przyjemna. Grunt to tylko uszanować zadanie przeciwne. Zgadzać się wcale nie musimy.

Tak wiem, układ pokarmowy ta tak jak drugi organizm w człowieku i jest zależny sam od siebie i wiem też, że żołądek to nie śmietnik dlatego teraz mam wagę w normie i nie tyję już jak kiedyś a do tego dużo jem.
Gdzie ja napisałem, że stosuję suplementy? Wręcz ich unikam jak ognia bo wszystko mamy w naturze i minerały/witaminy z natury są przynajmniej w pełni przyswajalne a te w suplementach w większości wysrasz.

Słyszałem, że trzeba jadać to co nas otacza, piszą, że miód to tylko w promieniu 30km, może jest w tym trochę prawdy ale nie popadajmy w paranoję, nie zrzeknę się mega zdrowego banana bo rośnie za daleko :lol:

Wody nie piję prawie wcale bo mi szkoda miejsca w żołądku marnować. Śmieszne co nie? Duuuużo lepiej jest pić wodę w świeżych sokach w szczególności warzywnych (uwielbiam sok pomidorowy), piwie bezalkoholowym, herbacie, różnych ziołach, ect...... jednym słowem coś zawsze do wody dodawać bo w samej wodzie to masz tylko ok 2-3% minerałów potrzebnych do życia i woda jest bardzo przereklamowana. Te całe mineralizacje o kant pupy pobić bo mają marginalne znaczenie. Nie zrozum mnie źle wodę pić trzeba ale można przy okazji mieć z niej lepszy pożytek.

Tak, słyszałem o DNA i dlatego napisałem, że moim zdaniem dla nas zdrowszy jest olej rzepakowy (ten prawdziwy) lub zwykły smalec niż oliwa z oliwek. Nie czytałeś?

Pozdr. Paweł.

ps. Napisz Leszku za co nie krytykujesz proszę, wymień w punktach tak abym mógł sie odnieść.

ps2, Radius. słusznie zauważyłeś. masło z Kruszwicy nie powinno nazywać się masłem (tak się po prostu przyjęło) ale chyba nie zarzucisz, że nie ma tam tłuczy trans?
Bułka nie zawiera, ale bułka opita tłuszczem wysokiej temperaturze już może.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 cze 2019, o 07:47

Leszek! Gdzie jesteś?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » wczoraj, o 07:29

Radius. To jak tam..... nadal uważasz, że panierka opita olejem podanym wysokiej temperaturze jest zdrowa?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do ZDROWE ODŻYWIANIE