Drożdże Alcotec T3 - warto?

Przepisy na dobry zacier, porady itp.

Drożdże Alcotec T3 - warto?

Nieprzeczytany postprzez McGregor » 31 gru 2016, o 17:03

Witam!
Po świętach mam zamiar zrobić solidne zakupy, bo jednym z moich nielicznych postanowień noworocznych jest rozwijanie się w kierunku większej ilości destylatów i jeszcze większej ilości nalewek :D W związku z tym powoli kompletuję zamówienie w Malinowym Nosie i zastanawiam się, czy nie dorzucić kilku paczek drożdży Alcotec T3. Marka dość znana, opinie raz lepsze raz gorsze, do tej pory korzystałem głównie z 48 Turbo Pure i 24 Express. Z tamtych byłem bardzo zadowolony (zwłaszcza z 48 Turbo Pure), ale za Alcotec T3 zapłaciłbym niemal o połowę mniej (kosztują 5,29 zł, tamte prawie dyszkę). Chciałbym zaoszczędzić, zrobić na tym kilka większych cukrówek (może na glukozie), ale z drugiej strony też nie chciałbym drastycznego spadku jakości. Sprawdzaliście już te drożdże, produkują dużo syfów?

A tak przy okazji - Szczęśliwego Nowego Roku i samych udanych produkcji życzę :)
McGregor

Re: Drożdże Alcotec T3 - warto?

Nieprzeczytany postprzez kamilpl82 » 2 sty 2017, o 06:50

Jeżeli planujesz jakieś większe zakupy to przeglądnij ofertę na Alcoteca tutaj: http://aabratek.pl/kategorie/21/Drode.html - przy większych ilościach ceny korzystniejsze niż na malnowym nosie. A i glukozę tam znajdziesz w dobrej cenie.
kamilpl82

Nieprzeczytany postprzez PrzypadkowyNick » 7 sty 2017, o 23:08

McGregor napisał(a):Sprawdzaliście już te drożdże, produkują dużo syfów?

Akurat T3 to chyba najtańsze z Alcoteków, ale mimo niskiej ceny nie ma się do czego przyczepić. Sam wolę wprawdzie starą wersję 48 Turbo Pure czy choćby Vodka Star, ale zdarzyło mi się zrobić kilka nastawów na T3. Dobrze sobie radzą zarówno w zwykłych, jak i powiększonych nastawach. Jeśli chciałbyś dać jedną paczkę na podwójną ilość cukru to przestrzegaj 22 Blg. Jak dajesz kilka paczek to przerobią większe stężenia, ale trzeba pilnować temperatury bo mogą się przegrzać. Z glukozą nie próbowałem. Jak nie chcesz smrodków to polecam drożdże klasy Vodka - daja czystszy nastaw i łagodny w smaku urobek.

kamilpl82 napisał(a):Jeżeli planujesz jakieś większe zakupy to przeglądnij ofertę na Alcoteca tutaj: http://aabratek.pl/kategorie/21/Drode.html - przy większych ilościach ceny korzystniejsze niż na malnowym nosie. A i glukozę tam znajdziesz w dobrej cenie.

Tu się zgodzę, sam ostatnio przeglądałem ofertę AAbratka i mają naprawdę konkurencyjne ceny. Z kolei Malinowy Nos ma większy wybór i z tego co widziałem, akurat Alcotec T3 mają taniej (5,29 zł), no i jak mieszka blisko sklepu stacjonarnego to nie płaci za przesyłkę.
PrzypadkowyNick

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 09:43

Dochodzą mnie słuchy, że kiedyś Alcotec 48 Turbo Pure były lepsze.
Czy koledzy bardzo doświadczeni mogą to potwierdzić? Czy słabsze osiągi to raczej wina gorszych warunków w okresie zimowym?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 9 sty 2017, o 11:30

Jak już dojdzie do mnie zaległy przelew to też coś fajnego napiszę w tym temacie.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 11:42

Aleś Ty pazerny! Niestety, ale liczą się tylko bezstronne opinie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kodi » 9 sty 2017, o 13:02

Ja lecę tylko na Alcotec 48 Turbo Pure. Osiągi takie same, tylko trochę chłodniej i czas się wydłuża aby drożdże przerobiły cukier.
I tak te drożdże staniały. Kiedyś za 10 paczek trzeba było dać dobra stówkę + przesyłka, a teraz można kupić w okolicy 90zł i często przesyłka gratis.

Pozdr
kodi

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 13:14

Tak też myślałem. Dzieki Kodi :spoko:

Pozddr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do WSZYSTKO O NASTAWACH