Uwaga na nowe grzybki alcotec stop na -3

Przepisy na dobry zacier, porady itp.

Re: Uwaga na nowe grzybki alcotec stop na -3

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 21 paź 2016, o 13:04

Jaką antyreklamę? Halo to chyba ja pokazałem, że na tym sprzęcie można normę zrobić. Jak na razie innych wyników badań kolumn siedestyluje nie widzę. Producenta nie biorę pod uwagę bo to nigdy nie wiadomo. Czy kiedyś napisałem, że złe kolumny produkujesz? Są bardzo dobre zawsze to mówiłem. Nawet napisałem, że mi upadła i się nie rozpadła czyli na plus testy na udarność przeszła. Co innego to Ty mnie oszukałeś, że można OPWS tanio i szybko. Zrobiłeś świeżaka w balona możesz być z siebie dumny, jak wielu innych tylko ja to sprawdziłem i wyszła dupa. Teraz mam kolumnę od producenta co olewa klienta i nie chce jej rozbudowywać. Z wiedzą, którą zdobyłem na innych forach osiągnąłem cel ale jest nie tani i nie szybki. Muszę kogo innego prosić o rozbudowę by cel osiągać szybciej, jak bym wiedział że nie rozbudowujesz kolumn to bym tej kolumny nie kupił.
Jeszcze raz reklama kolumny siedestyluje.pl
-dobrze pospawana i wytrawiona
-po updku nie rozpada się i nie pęka przechodzi testy na udarność
-dobry zaworek precyzyjny dobra przepustowość do fi 70
-prosta sprawdzona konstrukcja
Antyreklama
-OPWS to ściema
-OPWS sprawdza się tylko w kolumnie obsługiwanej przez Pawła
arcii111

Nieprzeczytany postprzez lizard » 21 paź 2016, o 17:24

siedestyluje napisał(a):@Lizard. I znów wycieczki osobiste. Nie umiesz normalnie porozmawiać?
Powiedz nam jak zrobić jak zrobić absolucik po razie?

Co Ty z tymi osobistymi wycieczkami? Masz jakąś fobię...

A teraz Cię zaskoczę, bo napiszę coś co jest nie do uwierzenia... Jestem w stanie (i nie tylko ja) zrobić "absolucik" już po pierwszym razie.
Uprzedzę Twoje następne pytanie - czyli jak ja to robię? Ano tak jak opisałem wyżej i jak jest wielokrotnie opisywane na wszystkich forach.
Było już tyle na ten temat, że powinieneś znać to na pamięć. Jednak podpowiem Ci w skrócie:
- dobrze skonfigurowana kolumna,
- uczciwa i solidna stabilizacja celem koncentracji przedgonów w górnych partiach kolumny,
- uczciwy i solidny odbiór przedgonów,
- odbiór gonu tylko z OLM...

I to by było tyle w temacie.
lizard

Nieprzeczytany postprzez zimny » 21 paź 2016, o 23:10

A ja myślałem że głowica skrapla wszystko jak leci :świrek: a tu opisują że jeszcze separuje :hahaha:
Chcę to :smile: chcę to :smile: chcę to :smile:
zimny

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 paź 2016, o 12:06

Arcii. Ty nie tu tylko na innych forach masz reklamę robić. Tu to sobie sam poradzę a tam przecież wiesz, że mam bany i nie mogę pisać.
Co do ostrości pierwszej damy to nie szukałbym przyczyny w sprzęcie i w metodzie OPWS bo jakoś innym wychodzi dobrze. Kiedyś też mi się trafiło deczko ostrawe i wydaje mi się, że to dlatego, że wsad był za mocny bo jak wlałem więcej wody to ostrość pierwszej damy ustąpiła.
Płukanki nie żałuj odbierać więcej, odstawiaj ją na bok i czas swoje zrobi, zobaczysz jak złagodnieje i możesz to np. zadębić, lub czymś innym zaprawić.
A jak już naprawdę to problem i nie masz pomysłu na nią to puścisz to sobie jeszcze raz.
Zaufaj mi i nie wydawaj kasy na poprawę sprzętu. Możesz jeszcze robić przecież metodą 2,5 jak chcesz i jak nie szkoda Ci czasu. Wtedy to na pewno wszystkie przedgony trafią na swoją temperaturę wrzenia.
Przykro mi, że nazywasz mnie ściemniaczem, naprawdę..... tyle Ci pomogłem i nadal się staram.
Jak chcesz to przyślij mi tę kolumnę to Ci przerobię tak jak chcesz. Gratis oczywiście.

Lizard. Ty jak jesteś taki mądry to zamiast spamować lepiej powiedz Arciemu jak ma zrobić aby nastaw zszedł mu do -8
a dlaczego do -8? Stanęło mu na -3, a dunder miał +5, to razem -8 :)
I nie pisz banialuków bo po razie zawsze wyczuję swojkość nawet jak chromatograf wyjdzie dobry. Nie wiem jak byś się starał to różnych temperatur wrzenia przedgonów nie przeskoczysz. Zrozum to w końcu, jak by się tak dało to w przemysle już dawno by to wykorzystali.
Myślisz, że nigdy nie stabilizowałm kolumny długo? Zanim doszłem do perfekcji też kiedyś się bawiałm w "odkrywanie" Tak do perfekcji bo lepiej niż luks/neutral już się nie da.

Pozdr. Paweł.

ps. Arci a mierzyłeś dunder po przerobieniu dobrze wychodzonego nastwu?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 22 paź 2016, o 12:17

siedestyluje napisał(a):Kiedyś też mi się trafiło trochę ostre i wydaje mi się, że to dlatego, że wsad był za mocny bo jak wlałem więcej wody to ostrość pierwszej damy ustąpiła.
siedestyluje napisał(a):Możesz jeszcze robić przecież metodą 2,5 jak chcesz i jak nie szkoda Ci czasu

Pawle, ale jedno wyklucza drugie :brawa:
A jeśli ostre, to przedgon z durnej metody OPWCS...

siedestyluje napisał(a):Ty jak jesteś taki mądry to zamiast spamować lepiej powiedz Arciemu jak ma zrobić aby nastaw zszedł mu do -8
a dlaczego do -8? Stanęło mu na -3, a dunder miał +5, to razem -8

Proste doświadzenie, po przerobieniu nastawu, w całej mieszaninie balingometr pokazuje -4, a w wodzie 0, a tu i tu nie ma cukru...
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 paź 2016, o 12:23

Piłem już od niejednego mojego klienta i nigdy nie było ostre, mi też wychodzi łagodniutka.
Poszło mu ponad 7,5 litra z kega, czyli tylko o ok pół litra mniej niż zawsze, ja bym nie zakładał o tym tematu.

Pozdr. Paweł.

ps. Nie wiesz może kiedy będę te badania? Jesteś na czarnym forum to byś sie podpytał, bo ja nawet nie mam kontaktu z nim.
Na moje PW z tego forum niestety nie odpowiedział, chyba przestał tu wogóle zaglądać.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 22 paź 2016, o 14:30

zimny
Głowica skrapla wszystko. Tylko serce spływa w dół a ścierwo jak to ktoś pisał powoli wędruje do góry jak gołąbki po drabinie. Jeden gołąbek wyleciał przez LM drugi z dołu zajmuje jego miejsce i tak cały czas. A pary idące do góry zatrzymują wszystko nad OLM gdzie nad nim mam 30 cm sprężynek i nie pozwalają lekkim frakcją spadać w dół. Dlatego z OLM jest super towarek, który przechwytujemy poniżej.
Paweł zainteresowani wnikliwie czytają to forum mimo iż się nie logują.
Dundru nie mierzyłem z logiki wynika, że jak jest cały cukier przerobiony ze słabego nastawu to po procesie jest 0 ale może zmierzę. Kodi zbija mi normalnie na -5 i jest 8.7-8.8 l z baniaka.Lekkie na -4 zostają.
Dlaczego nie zakładać tematu? Może ktoś się nie oriętuje bo językiem mierzy a dunder wylewa no to mu pomogę by na nim nastawiał nie wylewał. Dodatkowo może mniej blg na inwercie lub z kwaskiem nastawi.
Nie gadaj bzdetów i nie graj męczęnika. OPWS nie wygotujesz przedgonów w 30 minut tak by po dwóch razach był towar celujący łapiący się na normę. I to na zmywakach :takiego:
Dodatkowo z OLM zaoszczędziłem ok 30 minut biorąc pod uwagę zalanie stabilizację i odbiór przedgonów. Jak bufor da 20 minut na końcu to super. Teraz mocny nastaw zamykam z rozgrzaniem zalaniem stabilizacją w 5.30 biorąc pod uwagę prawidłowe separowanie przedgonu, gonu i pogonu. Co na LM trwało 6 godzin i więcej. Mniej jest strat płukanka to okoł 300 ml tak by olm wypłukać a jakość lepsza. Przedgony separuje przes cały proces i tyle w temacie.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 paź 2016, o 08:40

Zajmujesz się raptem może pół roku rektyfikacją i będziesz mnie uczył, tak?
Myślisz, że po opracowałem OPWS aby komuś zaszkodzić? Byłbym na tyle głupi aby strzelać sobie w kolano? Przecież też mógłbym przycinać na bajerach, ale mam jedną wadę, dla mnie nie liczy się tylko kasa, skoro można taniej to robię taniej i nie spełniam zachcianek bujających w obłokach, wystarczy mi tych klienów którzy mi ufają i się cieszą, że nie wydali dużo kasy i mają produkt pierwsza klasa.
Przecież jak bym tym sposobem nie uzyskiwał absoluciku to bym po prostu tego nie polecał tylko robił tak jak kiedyś się robiło z długą stabilizacją lub a obniżonym odbiorze.
Celowo dałem do zbadania aby nie było, że kłamię i po co mi to było? Chcesz pomóc innym a za to w łeb obrywam. Teraz poszła i surówka żeby nie było że oszukuje.

Czemu nie napisałeś, że dałeś do badania tylko z pierwszej damy? To nie jest uczciwe, bo nie dość że nie umiesz robić metodą OPWS to jeszcze pierwsze zawsze idzie delikatnie gorsze i to na każdym sprzęcie.
Przekonał się o tym Lesgo bo podejrzewam właśnie dlatego przegrał bo dał to pierwsze bo jak inaczej wytłumaczyć to, że mimo wypasionego sprzętu jaki posiada, długo stabilizował i robił metodą na 2,5 czyli odbierał przedgony w trzech temperaturach wrzenia a ja tylko w dwóch.
Na zdrowy chłopski rozum to jemu powinien wyjść neutral a nie mi. Od tamtego badania nikt mi nie powie, że robię coś nie tak bo chromatograf potwierdził, że jednak węch i smak mam dobry. Zresztą żadna to sztuka wyczuć przedgony/pogony, jak toś ma z tym problem to niech sobie rozrobi do mniejszej mocy (ok. 20%)

Po jakiego wuja robisz na dundrze? Przecież tam najgorsze syfy zostają i potem masz nastaw gorzej zanieczyszczony.
Dlaczego olałeś moją wskazówkę i nie ciągniesz tematu? Może naprawdę miałeś wtedy za mocy wsad do drugiego razu? logika podpowiada, że skoro potem idzie lepsze to znaczy, że właśnie po obniżeniu mocy wsadu destylat łagodnieje bo przecież procent z kega ubywa. Może wystarczyło tylko dać więcej wody do drugiego razu i by było idealnie.
Na wszystko można znaleźć rozwiązanie jak się tylko chce a nie od razu sprzęt przerabiać. Tak Ci ciężko do mnie zadzwonić i porozmawiać?
Na LM metodą OPWS fi 70 czły proces trwa 5 godz. i jest 8L serca tylko trzeba się nie cackać z kolumną, a powiem Ci, że mozna i jeszcze szybciej.

Ale chyba się poddaję, na daremne moje pisanie, rób sobie po swojemu. Kolumnę kupiłeś wykonaną zgodnie ze sztuką, a jej obsługa to sprawa indywidualna, jeden woli szybko i bez ceregieli drugi myśli, że będzie miał lepiej jak się będzie z nią cackał.....
I żeby było jasne. Nie mówię że OO to cos złego, chodzi tylko o to że i bez tego zrobię tak samo dobrze i szybko.

Szkoda, że nie odbierałeś osobiście ode mnie sprzętu, bo byś się napił mojej i wierzył, że się da.

Zajmuję się tylko tym zawodowo i niczym innym i naprawdę wiem co mówię, jeszcze nie było problemu którego bym nie rozwiązał, wystarczy tylko chcieć porozmawiać, to przecież nie boli.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 28 paź 2016, o 13:15

Widzisz Arcii jaki z Ciebie dopa nie operator :P zobacz co mozna uzyskać na zmywakach. http://alkohole-domowe.com/forum/rola-skraplacza-w-rektyfikacji-t10620-60.html#p97658
Dalej się dawaj manipulować innym, Twoja kasa i nie moja to sprawa oczywiście, ale przynajmniej nie wprowadzaj w błąd nowych niedoświadczonych kolegów swoimi wpisami na forach bo jeszcze gotowi uwierzyć że darmo wywaliłeś kasę na zmywaki i że na LM się nie da zrobić idelanego wyrobu.
Powiem Ci nawet, że zmywaki gat 304 są lepsze bo nie siadają w kolumnie a sprężynki będą siadać nawet jak nie będziesz stukał o podłogę, wystarczy tylko doprowadzić do krytycznego zalania kilka razy i już Ci siądą. Szczególnie dotyczy to gróbszych średnic. Do grubszych kolumn powinno się robić bardziej przewiewne (większe) sprężynki.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 28 paź 2016, o 19:15

Ty naprawdę jesteś tępym ignorantem?
-czytałeś opis kolumny do testu?
-czytałeś o mocy i prędkości odbioru?
-czytałeś czym dokonywali pomiaru, bez obrazy ale u mnie był chromatograf a nie spławik?
Wniosek jest jeden ja w te pare miesięcy ogarnąłem więcej niż ty przez te całe lata produkcji bimbru. Zamieściłem konkretene wyniki a nie bajki. Ty nie masz żadnych swoich wyników. Ty nawet nie wiesz z jakim refluksem pracować, dane które podajesz to POMPOWANIE i boxerowi należą się przeprosiny. Wielki konstruktor co nie wie jaką przepustowość na zaworek w kolumnie? Konstruktor co nie wie jaką pojemność ma jeziorko? To :dupa: nie konstruktor. Stary nic nie zamieściłeś konkretnego na swoim forum. Wszystko co piszesz to gebelsowska propaganda niepoparta faktami. Natomiast wszystkie twoje,, wydaje mi się''. Potwierdzają lub nie FORUMOWICZE. U ciebie jest tylko paplanina, organoleptyka, i jechanie na czyiś plecach. Jęzor masz słaby to potwierdził Asus. Wiedzy jeszcze mniej to potwierdził boxer, lizard, bohema.żaba inni co mają pojęcie o rektyfikacji. Ty każesz mi mierzyć przerobiony dunder? To jest debilizm godny mistrza. Jeszcze jeden test tak jak obiecałem z OLM po razie dla kolegów co mają rozum i opierają się na faktach. I dalej będziesz mógł pisać bajki na wodzowskim forum. Zmień jego nazwę na ,,siepompuje'' i będzie ok. Jeszcze raz nie kompromituj się przeproś boxera bo na to zasługuje bądź facetem. Tabiko wiem, że to czytasz naprawdę OLM to fajny wynalazek i warto go mieć obiektywnie niezależnie od grubości kolumny.
P.s
Już niedługo zostaniesz sam w swoim bajkowym świecie ,,siepompuje" nikt tu już nie chce pisać megalomanie.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 paź 2016, o 09:40

Spójrz na siebie jakim Ty jesteś ignorantem.
Wyszedł mi badaniach neutralny a Ty próbujesz podważyć moją metodę.
Na druciakach innym też wychodzi super a Ty ich obrażasz.
Wnioski nasuwają się same:
Albo jesteś na usługach konkurencji?
Albo jesteś totalną niezdarą i nie umiesz sobie poradzić z tak banalnie prostą obsługą kolumny?

1. RR - sprawdzam sobie od czasu do czasu ale na ogół to liczy się aby nie było ciągłego wzrostu na dole kolumny bo wtedy wiem, że RR jest wystarczająco dobry.
2. 50 ml na 70-tce to nie jest jeszcze pompowanie i to przy mocnym nastawie. Mam przepraszać Boxera, że dzięki mnie zwolnił z odbiorem bo odbierał wcześniej 65ml. i to na słabszym nastawie? O czym Ty piszesz, ogarnij się.
3. Przepustowość zaworka jest ok 400ml.
4. Jeziorko ma ok 5ml. ale jest parametr w ogóle nie istotny dlatego go nie podaję, ktoś kto się zna na rektyfikacji to wie, że i tak się jeziorko opróżnia przez odbiorem serca.
5. Nie jadę po czyich plecach i nie zrzynam pomysłów innych nie rozumiem dlaczego mi to zarzucasz? Jest właśnie odwrotnie, ja krytykuję pomysły innych bo tylko kasę od ludzi wyciągają.
6. Dunder to sam mierzyłeś, nikt Ci nie kazał, ale jak już mierzysz to rób to rzetelnie tylko.
7. Po razie nawet nie wącham bo rozumiem, że to tylko surówka i nie zwracam na nią uwagi, skoro druga rektyfikacja załatwia sprawę to po co?
8. Jak bym zmieniał nazwę to na sieniepierdolejakty
9. OLM to nie fajny wynalazek, tylko żywcem zerżnięte z przemysłu gdzie jest rektyfikacja ciągła i stale dochodzą nowe przedgony
W rektyfikacji amatorskiej jak ktoś umie to robić to odbierze przedgony na początku i potem już ich tam nie ma, bo przedgony mają swoją temperaturę wrzenia inną niż etanol.

Wiem, że i tak to do Ciebie nie dotrze to co piszę, ale może inni poczytają.
I nie rozumiem dlaczego nie skorzystałeś z możliwości zwrotu sprzętu (nawet używanego) w ciągu 3 miesięcy.
Mogłeś chociaż zadzwonić o poradę jak coś nie wychodzi, no nie rozumiem tego.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 29 paź 2016, o 19:17

siedestyluje napisał(a):9. OLM to nie fajny wynalazek, tylko żywcem zerżnięte z przemysłu gdzie jest rektyfikacja ciągła i stale dochodzą nowe przedgony
W rektyfikacji amatorskiej jak ktoś umie to robić to odbierze przedgony na początku i potem już ich tam nie ma, bo przedgony mają swoją temperaturę wrzenia inną niż etanol.

To wyłącz destylator po pierwszej damie i odpal go następnego dnia i od razu odbieraj serce, skoro przedgon odebrałeś dzień wcześniej...

I przyślij mi próbkę, tego absoluciku :kciuki:
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 30 paź 2016, o 09:31

Arcii,
Szanuję Cię, między innymi za to, że wszędzie piszesz pod jednym nick-iem :)
Również za Twoje dążenie do poznania warsztatu.
Fajnie, że ostrzegasz przed drożdżami Alcotec. Czy przypadkiem nie kupiłeś ich w pakiecie x10 z darmową wysyłką?
Bo i ja takowe dwa opakowania z alle... posiadam, odkupione od kolegi.
Do OLM-a nie musisz mnie przekonywać. Pracuję nad tym, ale nie spieszy mi się.
Póki co, zassało mnie zacieranie zboża. Pewnie kaleczę tradycję, ale mam niezły fun :)
Super, że wrzuciłeś wyniki swojej pracy.
Wspominasz o teście obniżonego odbioru po razie, więc może Cię zainteresują wyniki (OVM co prawda):
https://www.easypaste.org/file/eFuQCI/w ... ng?lang=pl
Link do tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/sprawd ... ml#p146646
Jak rozumiem, urobek odbierany z obniżonego właśnie odbioru (OVM). Po jednym razie. Z wysokiego BLG. Wypełnienie nieznane.
Swój urobek z nastawu a'la Kodi nazywasz bimbrem, ale moim zdaniem jesteś w ocenie zbyt surowy. Gorsze rzeczy koledzy nazywają spirytusem ;)
Tym bardziej mnie dziwi zmiana Twojego podejścia do Pawła jako producenta.
Końcówka Twojego wpisu tutaj, już po badaniach : viewtopic.php?f=7&t=550#p7185
Również o płukance do nalewek.
Początek i końcówka tu o sprzęcie: viewtopic.php?f=7&t=550&p=7288#p7288
Powyżej też przy okazji o nalewkach.
Kupiłeś sprzęt, byłeś mega zadowolony. Zmieniłeś zdanie? I nie skorzystałeś z możliwości zwrotu w ciągu 3 miesięcy?
Narzekasz, że producent Cię olewa? Że nie chce Ci sprzętu rozbudować?
Robisz to publicznie, zresztą nie tylko na tym forum, a producent pisze, że o niczym nie wie. Że się z nim nie kontaktowałeś.
Kupiłeś jedno, chcesz drugie, dostajesz ofertę przeróbki w gratisie i wciąż narzekasz?
Zajebisty link, zajebisty temat temperatury refluxu. Dzięki Szlumf i lesgo58.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Asus » 30 paź 2016, o 13:32

Witam czy w kazdym temacie zawsze musza byc ze tak powiem uprzejmosci chociaz raz nie zasmiecajcie tematow jakimis tam docinkami pewnie duzo osob sie teraz zdziwi ale musze zgodzic sie z Tabikgo:) hehe. Widzisz Arci dobrze wiedziales ze Paweł nie rozbudowuje destylatorow:) ( robi to dlatego ze twierdzi ze np. OLM nie jest potrzebny to tylko swiadczy o jego niewiedzy i to ze nie wierzy badaniom liczy sie tylo dla neje jego WYDAJE MI SIE) wiec nie wiem o co masz problem:) co do tego ze Pawła metody prowadzenie procesu sa mocno kontrowersyjne i tylko jemu wychodzi niby neutral. Nie oznacza ze sie nie da pic tego co jak mi wysyłałes probke to stwierdzilem ze nie jest złe ale na pewno nie jest takie czyste jak Twierdzi Paweł co potwiedzily badania i to ze Paweł nic nie czuje w swoim urobku to tylko swiadczy o tymu ze wmawia to klientom a poczatkujacy ma ciezko stwierdzic czy to jest czyste.
nawet teraz z Tabikiem sie da merytorycznie porozmawiac bo on to zrozumial ze to nie jest czyste ale mu to pasuje a najwazniejsze jest to ze to ma jemu pasowac :)

Pozdrawiam
ps jak jest to nie czytelnie napisane to z gory przepraszam jeszcze jestem napromieniowany od wczoraj:P
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 paź 2016, o 09:21

@Zaba. Naprawdę myślisz, że nie robiłem takiego doświadczenia? Przecież gdybym nie był pewny swego to już dawno bym odpuścił i zaczął zarabiać na zbędnych bajerach.
Jak dobrze odbierzesz przedgony to po restarcie idzie już sama ambrozja, przecież pisałem o tym już dawno.
Wam może idzie ponownie gowno bo wy nie pozbywacie się przedgonów definitywnie na początku procesu tylko kisicie je uj wie po co na górze kolumny przez cały proces.
Jak prąd zabiorą to spłynią wam przedgony zalegające nad OO aż do kega i po restarcie będzie tak jak piszesz. To tak jak z celowym zalewaniem bufora przez Boxera.
Lub jest jeszcze druga wersja. Zostają wam przedgony, które mają inną temperaturę wrzenia, dlatego to co napisałem dotyczy tylko drugiego razu.
Po razie to jest tylko surówka i po restarcie zawsze będzie coś czuć i to normalne dla kogoś kto rozumie rektyfikację. Natomiast po drugim razie robiąc metodą OPWS możesz sobie przerwać proces i rano ruszyć ponownie bez kolejnego odbierania przedgonów bo ich już tam nie ma.

@Asus. Przecież ja wierzę badaniom, bo one potwierdziły, że na zwykłym LM metodą OPWS wychodzi neutralny. Dwa razy było wysyłane i to do kolegów z czarnego forum gdzie mnie nie cierpią aby nie było, że oszukuję.
Do tego teraz kolega Szlumf potwierdza, że na druciakach można osiągnąć nawet 97% więc nie mam podstaw obawiać się o wyniki, które zamieści Brzuchacz, bo wiem co zostało wysłane.
Co do jego doświadczenia to potwierdził też to co pisałem od dawna, że chłodniejszy refluks jest lepszy

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez abak » 28 lis 2016, o 21:25

Dzięki arcii za ostrzeżenie, szkoda że nie trafiłem na tego posta wcześniej, u mnie z trochę innej partii :batch 61911, ale ten sam termin 06,2018, też niestety skończyły na -3 niestety zakupiłem większą ilosc, trzeba będzie spróbować dać mniej cukru.
abak

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 lis 2016, o 09:37

A ja byłbym sceptyczny to tego ostrzeżenia.
Na sukces ma wpływ tak wiele czynników, że nie powinniśmy na 100% mówić, że to jest to, bo może inna była przyczyna.
Najlepiej to zwalić winę na drożdze i zadowolony, ech.....
Nie mówię też, że Arci nie ma racji, może naprawdę trafiła się jakaś słaba partia.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia strona

Powrót do WSZYSTKO O NASTAWACH