Nalewka cytrynowa

Przepisy na nalewki, sposoby na dobre smakówki.

Nalewka cytrynowa

Nieprzeczytany postprzez man111 » 10 sty 2014, o 12:27

Bardziej bym ja nazwał wódką cytrynówka w moim wykonaniu. Ponieważ robię to zazwyczaj w słojach po dużych ogórkach 3,75l , wiec podaje przepis do tej wielkości.
około 1 kg dojrzałych cytryn
pół szklanki cukru brązowego trzcinowego, jeśli ktoś lubi słodkie to już wedle gustu, nawet do 2 szklanek
pól laski wanilii lub w ostateczności trochę cukru waniliowego
Wódka 40-45%

Cytryny wyparzamy, wycieramy, a następnie pozyskujemy żółtą skórkę bez białego. Ja to robię specjalnym skrobakiem, a można ostrym nożem, lub w ostateczności tarka do owoców.Uzyskana żółta skórkę wrzucam do słoja. Obrane tak cytryny lekko wałkuje dłonią po stole, a następnie przekrajam i wyciskam sok, wlewam do słoja,
Dosypuje cukier i dodaje wanilie.Zalewam to wódka do prawie pełna, Mieszam i zostawiam na 6 do 12 godzin Ten czas jest bardzo ważny. Przez 3 dni mieszam jak pamiętam i po tym czasie odlewam wódkę.
Już jest w miarę pijalna. Długo będzie mętna,ale to nie przeszkadza.
Dobrze jest ja wlać do długich butelek to szybko się klaruje, Zlać z nad osadu i czekać, bo efekty są zaskakujące.
man111

Re: Nalewka cytrynowa

Nieprzeczytany postprzez johny » 5 kwi 2016, o 21:18

Pomimo,że mieliśmy w wielu kwestiach różne zdania to brakuje mi tego kolegi na tym forum , cytrynówkę zrobiłem i jest OK.
Pozdrawiam @man111 :cmok:
johny

Powrót do NALEWKI I SMAKÓWKI