Czym zalewać owoce?

Przepisy na nalewki, sposoby na dobre smakówki.

Czym zalewać owoce?

Nieprzeczytany postprzez PrzypadkowyNick » 25 lis 2016, o 11:57

Witam wszystkich, jestem tu nowy :)
Mam pytanie do osób mających doświadczenie z domowymi nalewkami. Czym zalewacie owoce - spirytusem czy własnym destylatem? A jeśli destylat, to czy zdarzyło Wam się użyć destylatów smakowych, owocówek albo zbożówek? Pytam, bo trochę mi szkoda psoty na nalewkę, ale słyszałem że najlepsze wychodzą na rektyfikacie z kolumny albo na brandy z tych samych owoców. No i jaki % stosujecie, bo ponoć nie można więcej niż 70%? Powoli wkręcam się w temat nalewek i szukam jak najlepszych metod wyrobu.
PrzypadkowyNick

Re: Czym zalewać owoce?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 25 lis 2016, o 12:51

Nie ma jak to nalewka wytrawna, zero cukru (białej śmierci) ale słodka naturalnie.
Zalewaj owoce na dwa razy, najpierw mocniejszym ok 70% potem mocą wódki.
Destylatu do tego nie szkoduj, w końcu po to go robisz czyba :) Aby pić coś zdrowego i bez chemi, co nie? :)

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Re: Czym zalewać owoce?

Nieprzeczytany postprzez Metylowy » 10 gru 2016, o 13:31

Nalewki na destylatach owocowych (z owoców tego samego rodzaju) wychodzą znakomite i znacznie lepsze niż na zwykłym spirytusie. Dobry efekt daje też destylat żytni. Sam pędzę po to, żeby mieć coś dobrego do nalewek i łagodnych wódek smakowych, bo spirytus sklepowy to jednak zupełnie inna liga.
Metylowy

Powrót do NALEWKI I SMAKÓWKI