Grzałki

Namiary na dobrych wykonawców i dobre produkty związane z naszym hobby, oraz prośby o opinie/recenzje

Re: Grzałki

Nieprzeczytany postprzez kodi » 29 gru 2015, o 11:06

johny napisał(a):
kodi napisał(a):
boxer1981228 napisał(a):Najlepszą chyba opcją do 70mm przynajmniej jak dla mnie jest 3x2kW. Na 4kW prowadzę sobie proces a 6kW do rozgrzewania.

U mnie jest inaczej.
Mam grzałkę 3x1,5kW.
Rozgrzewam keg na 4,5kW a proces idzie na 3kW. Wszystko przewidywalne od pierwszej do ostatniej minuty a i wynik bardzo dobry.

1pawe1 - do prowadzenia procesu będzie ok. Rozgrzewać keg będziesz min. 1h.

Pozdr

Jeśli zastosujemy grzałki 3x 2kw to ogrzewanie kega z cieczą będzie ok. pół godz.
Moim zdaniem prowadzenie rektyfikacji na tego rodzaju sprzęcie;rura 70mm i keg 50l. to dostarczona moc 3000W. jest zbyt mała aby mieć pełną efektywność procesu .
Oczywiście jeśli warunki pozyskania mocy z sieci są ograniczone to wówczas trzeba kombinować.
Jednak aby nie stwarzać zagrożenia lepiej najpierw zrobić modernizacje instalacji elektrycznej. :idea:
Pozdrawiam :)

johny - ale Ty to wiesz czy przypuszczasz? Uwierz, że jesteś w błędzie. 3kW wystarczy by zrobić dobry i z bardzo wysoką wydajnością towar.
kodi

Nieprzeczytany postprzez johny » 29 gru 2015, o 23:45

@kodi, zadajesz pytanie i odpowiadasz za mnie twierdząc,że jestem w błędzie. :dobani:
Jeśli jesteś zadowolony z produktu i efektywności przy rektyfikacji o podanej mocy to nie ma punktu dyskusji.
To co nas dzieli w tej kwestii: ja próbowałem prowadzić rektyfikacje na mniejsze mocy grzania i uznałem,że jakość uzysku mnie nie zadowala (wypełnienie kolumny :sprężynki pryzm.)więc podnosiłem moc grzania do optimum. Dlatego moja wypowiedz na ten temat ma podłoże przeprowadzonego doświadczenia. :czytaj:

Radzę więc koledze aby pomimo ,że jest zadowolony ze swoich parametrów spróbował grzać na większej mocy wówczas będziemy mieć większe pole do dyskusji. :idea:

Ps. Przy tej opcji mocy grzałek którymi kol. dysponuje warto jedną grzałkę podpiąć pod regulator mocy i wówczas będzie
możliwość większej elastyczności dobrania mocy grzania.
Pozdrawiam. :tuli:
johny

Nieprzeczytany postprzez kodi » 30 gru 2015, o 08:26

Johny dobra inaczej.

Co rozumiesz przez pełną efektywność procesu?
1. szybszy proces?
2. większa wydajność - uzysk z kega?
3. lepsza jakość finalnego produktu?

Pozdr
kodi

Nieprzeczytany postprzez andy71 » 30 gru 2015, o 14:26

Grzałki, z którymi miałem do czynienia nigdy nie grzały nominalna mocą. Teraz mam grzałki 3x2KW. Każda z nich osiąga niecałe 1800W, w porywach do 1740W. Przy dość luźno wsypanych sprężynkach grzeję dwoma grzałkami na 100%(podczas odbioru). Mam pamelowski regulator mocy, ale z niego nie korzystam. Mierzę tanim watomierzem. Oczywiście mowa o rurze 70mm.
andy71

Nieprzeczytany postprzez kovalski2 » 9 mar 2016, o 15:07

Jeżeli mamy grzałkę na mufę to czym uszczelniamy połączenie gwintowe? Taśmą teflonową, czy czymś innym?
kovalski2

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 mar 2016, o 16:35

Nie ma nic lepszego jak pakuły.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez abak » 9 mar 2016, o 19:24

siedestyluje napisał(a):Nie ma nic lepszego jak pakuły.

Pozdr. Paweł.

Czyżby? a silikon?
abak

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 9 mar 2016, o 19:52

Ja stosuję takie uszczelki http://allegro.pl/uszczelka-srubunka-dw ... 90645.html albo zwykłe uszczelki fibrowe (czerwone), pakuł nigdy nie stosowałem i chyba bym się nie dał przekonać do takiego sposobu.
Co do uszczelek silikonowych to są zbyt miękkie i przy mocnym dokręceniu grzałki do mufy silikon się jakby lekko "wyciska", kiedy dojdzie jeszcze do tego podwyższona temperatura to robią się miękkie i czasem miałem niewielkie przecieki z takiego połączenia, dlatego zmieniłem na twardsze gambitowe lub fibrowe które pod wpływem wilgoci puchną i dodatkowo bardziej uszczelniają połączenie.
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez wacek11 » 9 mar 2016, o 21:21

Wiadomo ,uszczelka powinna być i to dobra ,ale na gwint oprócz pakuł np konopnych [ dodatkowy kop]trzeba nasmarować .Pasty hydrauliczne są chyba eko bo gwinty do wody też się smaruje . Teflon też może być bo tam nie ma wysokiego stężenia C2H5OH . A silikon w tubach nie zawsze wydierży temperatrę 100 oC .Chyba ,że specjalny lub szklarski .
Jestem też za pakułami . :piwo:
wacek11

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 9 mar 2016, o 22:06

ale na gwint oprócz pakuł np konopnych [ dodatkowy kop]trzeba nasmarować

Uwierz, że nie trzeba, sama uszczelka w zupełności wystarczy :spoko: hmm zobrazuję to inaczej - czy kiedy masz kolumnę przyspawaną do fittingu i kiedy wkręcasz ją w keg to używasz czegoś dodatkowo poza uszczelką fittingu? Tzn. czy gwint fittingu czymś smarujesz?
Pasty hydrauliczne są chyba eko bo gwinty do wody też się smaruje

Tyle, że woda nie ma temperatury bliskiej 100*C nie jest kwaśna i nie zawiera alkoholu ;)
Teflon też może być bo tam nie ma wysokiego stężenia C2H5OH

Teflon jako jedyny z tworzyw sztucznych w 100% bezpiecznie nadaje się do kontaktu z alkoholem o wysokim procencie - nie reaguje on w ogóle z alkoholem.
A silikon w tubach nie zawsze wydierży temperatrę 100*C .Chyba ,że specjalny lub szklarski .

W razie gdy przyjdzie do zmiany grzałki bo się np. uszkodziła to życzę powodzenia w odkręceniu takiego złącza gdzie gwint jest sklejony silikonem :spoko:
Jestem też za pakułami

Ale masz tak zamontowaną grzałkę? Tzn. grzałka z gwintem 5/4" wkręcona na pakuły w mufę spawaną do kega?
Obrazek
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez abak » 9 mar 2016, o 23:57

mi chodziło o silikon na gwint w formie taśmy, nawijany wieloma warstwami, coś takiego stosowałem przy mniejszych średnicach i się doskonale sprawdzało, grzałek niestety nie mam w mufie, natomiast uszczelkę silikonową w formie o`ringu mam przy połączeniu kolumny z kegiem, Paweł daje płaskie uszczelki z gumy spożywczej które w ciągu roku wymieniałem 2 razy, często przy wkręcaniu był problem z zawijaniem, po wymianie na silikon zapomniałem że mam jakąkolwiek uszczelkę, od prawie roku zero problemów.
abak

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 mar 2016, o 11:09

@MarTcziX. Guzik mnie obchodzi, że Cię lubię, muszę sprostować.
1. Gwintu od kega używamy dosyć często, a grzałkę wkręcasz raz i już tam siedzi do końca swojego żywota.
2. To co w kegu nie traktujemy jako już spożywcze, dla nas spożywcze to jest to co dopiero będzie po robocie, w kegu jest zawsze najgorszy syf i nie przejmujemy się z czym ma styczność. Aby to zobrazować np. grzałki nie muszą być z kwasówki i nie wpłynie to na końcowy efekt.
3. Nigdy nie wykręcałeś gwintu z pakuł, lub silikonu, że tak się obawiasz? Spoko, idzie jak po maśle.

@Abak. Nie twierdzę, że gumna spożywcza jest lepsza od silikonu - to raz
2. Nie doliczam sobie za uszczelki, które dodaję, jak komuś nie dobre może je wywalić.
3. Przy wkręcaniu działają na uszczelkę inne siły niż tylko przy dociskaniu, dlatego na flanszach jest lepiej. Tu aby zniszczyć uszczelkę to chyba trzeba ją cisnąć aż sok z niej pójdzie. Jak ktoś robi to z głową to uszczelka służy parę lat. Z głową - czyli jak uszczelka zaczyna wyłazić to już więcej nie cisnąć.

Do grzałki niech żyją pakuły! Ale oczywiście wolność w domku w swoim domku. :)
Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 10 mar 2016, o 15:40

Ja się Pawle nie chcę z Tobą kłócić, mam po prostu inne zdanie i już.
1. Gwintu od kega używamy dosyć często,

No i co z tego? Gwint jest gwintem i jego jakoś się nie uszczelnia specjalnie - ot uszczelka i wszystko - to po ki wał smarowanie silkonem/pastą gwintu grzałki? Uszczelka załatwia sprawę.
a grzałkę wkręcasz raz i już tam siedzi do końca swojego żywota.

Co nie znaczy, że trzeba ją dosłownie wkleić na silikon ;)
2. To co w kegu nie traktujemy jako już spożywcze, dla nas spożywcze to jest to co dopiero będzie po robocie, w kegu jest zawsze najgorszy syf i nie przejmujemy się z czym ma styczność. Aby to zobrazować np. grzałki nie muszą być z kwasówki i nie wpłynie to na końcowy efekt

95% zgody - ja jednak wolę wiedzieć z czym ma kontakt to co gotuję - aluminiowy zbiornik niby też nie jest szkodliwy, a jednak większość używa stali KO - podobnie jest z pakułami - takie jest moje zdanie - mogę takie mieć? ;)
Nigdy nie wykręcałeś gwintu z pakuł, lub silikonu, że tak się obawiasz? Spoko, idzie jak po maśle.

Z pakuł na paście to i owszem idzie bez problemu, same pakuły - no też się da, ale 2" gwintu sklejonego na silikon bez podgrzania palnikiem nie mogłem ruszyć - no ale ja może po prostu za słaby jestem :idea:
Do grzałki niech żyją pakuły! Ale oczywiście wolność w domku w swoim domku. :)

No i powiedzmy, że przy tym stwierdzeniu pozostańmy (choć lepiej by brzmiało "Wolnoć Tomku w swoim domku") :spoko:

Pozdrawiam :piwo:
Obrazek
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 mar 2016, o 16:54

Tomku domku jedno i to samo :piwo: Po to jest to forum aby się różnić.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 10 mar 2017, o 19:16

Paweł, mam takie pytanie odnośnie grzalek. W kolumnie fi 70 mm używasz dwóch grzalek. Jedna 2000 w, a drugą 1500, zgadza się? Sprawdzales może watomierzem ich faktyczną moc?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 mar 2017, o 19:31

Teraz pracuję na szatanie, tam idzie 9500W
Grzałki tracą tak średnio ok. 50-100W na każdej, ale nie jest to regułą, jak się trafi.....

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 10 mar 2017, o 19:45

Przy rozgrzewaniu idzie 9500 w, a na jakiej grzalce odbierasz gon?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 mar 2017, o 08:10

Różnie. Do wyboru są dwie konfiguracje 4500W lub 5000W
Przeważnie nastaw idzie na 5000W a surówka na 4500W

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 mar 2017, o 15:16

siedestyluje napisał(a):Grzałki tracą tak średnio ok. 50-100W na każdej, ale nie jest to regułą, jak się trafi.....

Czyli jak komuś sprzedajesz kolumnę fi 70 mm z grzałkami 1500 i 2000w, bo tak polecasz, żeby oszczędzić na regulatorach mocy. Tylko, że jak na obu grzałkach traci się łącznie około 200w, a może jak się ma pecha to więcej, więc ktoś nieświadomie pracuje na mocy 3300w jak ma szczescie, a jak ma pecha i dodatkowo jakieś spadki w sieci to może pracować na mniejszej mocy. Podsumowując, pracując na takiej mocy, można pomarzyć o spokojnym odbiorze prędkością 45-50 ml, a nawet 40 ml może tylko przez jakiś czas, bo później trzeba robić redukcję.
I teraz, ktoś kto ma kolumnę 63 mm grzeje mocą około 2700w, a ktoś kto ma 70 mm odbiera 3300w. To według tabeli Akasa noże odbierać jedynie 6 ml na minutę szybciej. Uważam, że to jest niewykorzystane możliwości kolumny 70 mm. Szkoda, że o tym nie mówisz swoim klientom...

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 mar 2017, o 18:32

No tak qurwa, jeszcze mam brać na siebie odpowiedzialność producenta grzałek.
Dlaczego do innych się o to nie przyczepisz?
Dlaczego uważasz, że na mniejszej mocy jest gorzej?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 mar 2017, o 18:41

Mam do Ciebie, a nie do producenta, bo to Ty promujesz takie rozwiązanie, zamiast 2x2 kW do kolumny fi 70 mm to Ty radzisz nowym 2kW 1,5kw.
siedestyluje napisał(a):Dlaczego uważasz, że na mniejszej mocy jest gorzej?
Nie gorzej, ale nie wykorzystuje się potencjału. Po co kupować fi 70 mm, żeby pracować jak przy mniejszej średnicy :świrek:

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 mar 2017, o 21:17

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Grzałki idą potrójne, 2x1500W i raz 2000W to jest razem 5000W
Mało?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 mar 2017, o 00:59

Co to zmienia Koalaku cudaku? :świrek:
I tak nocy roboczej nie ustawi 5000 w, tylko musi pracować na dwóch. Dzisiaj mierzylem moc swoich grzalek. Jedna 1870w, druga 1840. Czyli pracuje na faktycznej mocy 3700w, Twój klient z kolei jeżeli ma podobnie słabsze grzalki jedynie na 3200 w. Zobacz jak bardzo potencjał kolumny jest niewykorzystany...

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 12 mar 2017, o 01:18

a jesli juz ma w instrukcji odbiór np 50, czy 45 to chyba RR mu sie niezgadza z moca grzania?
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 mar 2017, o 09:16

1. Wcale nie uważam, że praca pod progiem zlania daje najlepsze rezultaty.
2. Czy ja komuś bronię kupić regulator mocy?
3. W instrukcji jest 40ml, a jak ktoś chce to może szybciej. RR to zależy także od mocy wsadu.
4. Nie wiesz jaki masz dokładnie RR w danym momencie, bo RR się ciągle zmienia, patrzysz tylko na dolny termometr.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GDZIE ZROBIĆ ZAKUPY, CO POLECAMY