Wypełnienie

Namiary na dobrych wykonawców i dobre produkty związane z naszym hobby, oraz prośby o opinie/recenzje

Wypełnienie

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 lis 2013, o 15:50

Witam.
Na obecną chwilę prim wiodą sprężynki pryzmatyczne.
Jak ktoś cienko stoi z kasą to ewentualnie może je zastąpić druciakami np. z Lidla.
Nie stosujcie żadnych wiórek z tokarki, szkła, porcelany, itp... bo półka na nich jest dużo gorsza niż na drucikach. (flegma za szybko będzie spływać na dół)

Ze sprężynkami to jest tak:
Sprężynki nie mogą być zbyt przewiewne bo będą miały słaby HETP czyli mówiąc prostym językiem utworzy się na nich mało półek teoretycznych.
Nie mogą też być zbyt gęste bo będą zbyt mocno zalewały kolumnę.
Muszą mieć odpowiedni kształt i wymiar, nie jest łatwo dobrać odpowiednie parametry dlatego wyprodukowanie ich wymaga dużej wiedzy.

Osobiście używam sprężynek od kolegi znanym na forach jako plipek1 a na Allegro jako szymonli lub teraz jako metalfirma
http://www.allegromat.pl/aukcja146757
Sprężynki te są najbardziej chwalone na forach.

Pozdrawiam. Paweł.
siedestyluje

Re: Wypełnienie

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 9 lis 2013, o 16:16

Wyjaśnijmy troszkę (mam nadzieję, że się nie pogniewasz :) ) :
[Nie stosujcie żadnych wiórek z tokarki, szkła, porcelany, itp... bo półka na nich jest dużo gorsza niż na drucikach. ([u]flegma za szybko będzie spływać na dół

Bardziej chodzi o to, że flegma nie ma miejsc do zatrzymywania się, czyli nie tworzy tzw. filmów flegmy (cieniutkich błon - coś jak w bańce mydlanej) co utrudnia wymianę para/ciecz - para idąca z dołu nie działa prawidłowo na ciecz wracającą z góry (reflux).
Sprężynki nie mogą być zbyt przewiewne bo będą miały słaby HETP czyli mówiąc prostym językiem utworzy się na nich mało półek teoretycznych.

Czyli nie mogą być zbyt duże i nie mogą mieć zbyt dużych odstępów pomiędzy swoimi zwojami - jeśli tak będzie nie utworzą się na nich filmy felegmy przez zbyt duży odstęp pomiędzy druciakmi...
Nie mogą też być zbyt gęste bo będą zalewały kolumnę.

Czyli nie mogą być za małe i zbyt mocno skręcone - jw. brak miejsc do tworzenia się filmów flegmy.
Osobiście używam sprężynek od kolegi znanym na forach jako plipek1

Tak, potwierdzam, są to najlepsze sprężykni na rynku, podobne próbuje kopiować (jak zresztą wszystko bo nie potrafi wymysleć nic swojego) osoba z Tarnowa - pulse86/walkman86/raptor - te sprężynki omijajcie szerokim łukiem...

Pozdrawiam.
Nowe odkrycie z gatunku elektrofolk klik - warto posłuchać.
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 lis 2013, o 16:32

Spoko, niech się nowi uczą z czym to się je aby nie kupowali do swoich kolumn sprężynek "od długopisu"... bo i takie widziałem na Allegro :)

Co do sprężynek produkowanych przez raptora nie będę się wypowiadał bo ich po prostu nie używałem.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez buzer » 9 lis 2013, o 18:16

taki.andrzej napisał(a): ...podobne próbuje kopiować (jak zresztą wszystko bo nie potrafi wymysleć nic swojego) osoba z Tarnowa - pulse86/walkman86/raptor - te sprężynki omijajcie szerokim łukiem...

A niby dlaczego :?: :o Mam sprężynki od niego o średnicy 2,7mm i bardzo je sobie chwalę. Kolumny mi nie zalewa a i procenciki wychodzą zacne, dobrze powyżej 96,6% :D
buzer

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 9 lis 2013, o 19:43

Tak, tak kol. buzer (a może r.d..s :?: 8-) ) wiemy, wiemy u Ciebie zawsze wszystko jest najlepiej i najlepiej wszystko wiesz, szkoda, że nam to tak nie działa jak Tobie :( widocznie nie mamy tyle wiedzy co Ty i nie mamy kilkudziesięciu lat dośwadczenia (już jeden taki był który wszystko wiedział i miał kilkadziesiąt lat dośwaidczenia - sverige2 - mówi Ci to coś :?: ) - więc może zaczniesz podawać jakieś normalne, konkretne wiadomości i argumenty, a nie tylko wchodzisz i robisz rozpiździel krytykując i wyśmiewając wszystko :?:
I jak mam być upierdliwy to skoro piszesz:
buzer napisał(a):Mam sprężynki od niego o średnicy 2,7mm i bardzo je sobie chwalę. Kolumny mi nie zalewa

To lipa skoro po rozgrzaniu wsadu w kotle nie możesz zalać kolumny w celu dokładnego zwilżenia wypełnienia :lol:
Poza tym nie popieram sprężynek które wyglądają jak skręcone gówno na małym patyku - jak wyglądają sprężynki od raptora poszukajcie na sąsiednich forach, gdzie też żalił się jaki to strasznie ochydny jest plipek bo opatentował sprężynki i biedny raptorek nie zarobi na kolejnym kopiawaniu czyichś rozwiązań. A idąc w szczegóły nie szanuje nikogo kto kopiuje czyjeś pomysły czy rozwiazania twierdząc, że sam do tego doszedł i to wynalazł, a taką osobą jest własnie raptor/puse/czy tam jakis walkman.
siedestyluje napisał(a):aby nie kupowali do swoich kolumn sprężynek "od długopisu"... bo i takie widziałem na Allegro

No np. takie http://www.allegromat.pl/aukcja146777 :lol: omijajcie to :!:
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 9 lis 2013, o 21:53

No np. takie http://www.allegromat.pl/aukcja146777 :lol: omijajcie to :!:

-No co ty , super som ;) :lol: jeleganckie jak by je bardziej rozciągnął to może by 10 wystarczyło na 0,5 l Obrazek
trasha

Nieprzeczytany postprzez buzer » 10 lis 2013, o 00:07

taki.andrzej napisał(a):Tak, tak kol. buzer (a może r.d..s :?: 8-) )

No i tutaj się niestety mocno mylisz :D
taki.andrzej napisał(a):więc może zaczniesz podawać jakieś normalne, konkretne wiadomości i argumenty, a nie tylko wchodzisz i robisz rozpiździel krytykując i wyśmiewając wszystko :?:

A czy ja w tym wypadku krytykuję cokolwiek czy też wyśmiewam :?: Kupiłem te sprężynki jeszcze zanim pojawiły się na alle... od sprzedawcy karp... ;)
taki.andrzej napisał(a):To lipa skoro po rozgrzaniu wsadu w kotle nie możesz zalać kolumny w celu dokładnego zwilżenia wypełnienia :lol:

Oczywiście, że mogę zalać kolumnę, piszę tylko, że przy tak małej średnicy tych sprężynek mogę pracować przy podobnej mocy grzania jak przy sprężynkach plipka1.
taki.andrzej napisał(a):Poza tym nie popieram sprężynek które wyglądają jak skręcone gówno na małym patyku - jak wyglądają sprężynki od raptora

To chyba odnosi się do sprężynek miedzianych, i tu się z tobą w zupełności zgadzam :)
taki.andrzej napisał(a):A idąc w szczegóły nie szanuje nikogo kto kopiuje czyjeś pomysły czy rozwiazania twierdząc, że sam do tego doszedł i to wynalazł, a taką osobą jest własnie raptor/puse/czy tam jakis walkman.

Polipek1 również nie wynalazł tych sprężynek, zrobił to pewien Węgier, rozpowszechnili bracia rosjanie ale o tym pewnie też nie wiesz ;) Więc nie pierdziel bzdur :mrgreen:
taki.andrzej napisał(a): sverige2 - mówi Ci to coś :?:

Pewnie, że mówi. Nawet przegadałem z nim niejedną godzinę i co z tego :?: :o
taki.andrzej napisał(a):wiemy, wiemy u Ciebie zawsze wszystko jest najlepiej i najlepiej wszystko wiesz, szkoda, że nam to tak nie działa jak Tobie

Bardzo mi przykro z tego powodu, widocznie jeszcze dużo nauki i praktyki przed wami (to taki lekki sarkazm). Nie jestem wszystkowiedzący, a to co piszę wychodzi tylko i wyłącznie z lat praktyki, prób i doświadczeń z destylacją i rektyfikacją w domowych warunkach :D
buzer

Nieprzeczytany postprzez trasha » 10 lis 2013, o 02:25

a to co piszę wychodzi tylko i wyłącznie z lat praktyki, prób i doświadczeń z destylacją i rektyfikacją w domowych warunkach

-Masz króliki czy szczurem doświadczalnym byłeś sam ?
Wszystko co zrobiłeś poszło na wątrobę ?
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 10 lis 2013, o 13:44

No i tutaj się niestety mocno mylisz

No nie był bym tego taki pewien... ale ok. narazie to zostawie i poobserwuje jeszcze trochę Twoją aktywność na tym forum i aktywność r... na AD - które często pokrywają się w tym samym czasie, podobnie ze zdjęciami które tu zamieściłeś i dziwnym trafem ukazały sie tylko u r... na AD, a o prześmiewczym tonie Twoim i r... nawet nie będę wspominał, podobnie jest z tym, że gdzie tylko ktoś krytycznie odezwie się o r... to Ty jako jedyny obrońca ucieśnionych bijesz pianę w jego obronie - hmm zbieg okoliczności, czy ko(s)miczny wpływ piramid :?:
A czy ja w tym wypadku krytykuję cokolwiek czy też wyśmiewam

Sensownego też nic nie napisałeś - w żadnym Twoim poście nie ma niczego pomocnego dla innych użytkowników, nie wniosłeś do forum zupełnie nic poza jadem, obśmianiem i krytyką wszystkiego, zachowujesz sie jak typowy troll i hejter :!:
Polipek1 również nie wynalazł tych sprężynek, zrobił to pewien Węgier, rozpowszechnili bracia rosjanie ale o tym pewnie też nie wiesz

Tyle, że plipek je rozpowszechnił i udoskonalił w naszym kraju, jako pierwszy sprzedawał pożądne sprężynki, a pozer raptor jak zwykle postanowił to skopiować, jak zresztą wszystko.
Pewnie, że mówi. Nawet przegadałem z nim niejedną godzinę i co z tego

A no to, że on też wszędzie sie ciskał i twierdził, że wszystko wie najlepiej bo ma kilkadziesiąt lat praktyki, każdego puczał i uznawał tylko swój punkt widzenia (Ty robisz podobnie tylko, że on chociaż jakąś wiedze przekazywał, a Ty nie przekazujesz NIC :!: ) - i jak skończył :?: Z banem na obu forach :!:

Z mojej strony koniec dyskusji z Tobą na tym forum - nie mam zamiaru dłużej karmić trolla.
beznazwy.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez tristo » 10 sty 2014, o 18:09

@takiandrzej

Jak nie masz co pisać sensownego to i może i dobrze że kończysz swój wywód. Więc raptor czy walkman nie kopiował sprężynek od plipka1 wystarczy zerknąć na kształt. Po za tym oprócz niego co najmniej 3 kolegów robiło i robi sprężynki o takim samym kształcie jak ów kolega. Więc staną w obronie tych właśnie producentów. Jeśli walkman chciałby sprzedawać sprężynki to nic nie szkodzi mu na przeszkodzie bo ten patent co nie jest patentem można sobie wsadzić w :dupa: Także jak by było co najmniej 3 producentów tych sprężynek to nie kosztowały by dziś prawie 100 zł za litr przy koszcie drutu 35 zł za kg.Także sami wyciągcie wnioski. Karp tez robił sprężynki i dlaczego nie robi? Były złe nie sądzę. Nie wiem czy też wiecie że był zastraszany i tak się potoczyła sprawa..
A widziałeś może samochód bez szyb? bo takie audi skopiowało od forda itp. Jeśli ktoś coś robi dobrze nie ma dla mnie znaczenia jak to robi. Tyle z mojej strony.
tristo

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 10 sty 2014, o 19:20

Jak nie masz co pisać sensownego to i może i dobrze że kończysz swój wywód.

Wywód tyczył się buzera/radiusa, a nie wątku dyskusji.
Więc raptor czy walkman nie kopiował sprężynek od plipka1 wystarczy zerknąć na kształt.

rapror/walkman/pulse od zawsze kopiował wszystko co robił plipek - jak o tym nie wiesz to poszukaj sobie ambitną twórczość na innych forach o tej tematyce.
Po za tym oprócz niego co najmniej 3 kolegów robiło i robi sprężynki o takim samym kształcie jak ów kolega.

No, tylko, że nikt z nich nie sprzedawał tego twierdząc, że sam do tego doszedł.
Więc staną w obronie tych właśnie producentów.

Możesz rozwinąć swą myśl? Kto stanie w obronie jakich producentów :?:
to nic nie szkodzi mu na przeszkodzie

Chyba nie stoi na przeszkodzie ;)
Także jak by było co najmniej 3 producentów tych sprężynek to nie kosztowały by dziś prawie 100 zł za litr przy koszcie drutu 35 zł za kg.

No, sorry, ale technologia, robocizna i podatek też kosztuje. Ty jak coś robisz dla kogoś, to kasujesz tylko za materiał? Gratuluje podejścia :spoko:
wyciągcie

Czesto po polskiemu :spoko:
Nie wiem czy też wiecie że był zastraszany i tak się potoczyła sprawa..

Oj jaki bidulek... i mamy przez to go teraz uwielbiać mimo, że jest żałosnym pozerem :?:
Jeśli ktoś coś robi dobrze nie ma dla mnie znaczenia jak to robi.

Masz rację, tylko niech nie wciska kitu, że sam to wymyślił.

Pozdrawiam :piwo:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 11 sty 2014, o 02:02

Łelkom
endriu napisał(a):tylko niech nie wciska kitu, że sam to wymyślił.

Tego nie wymyślił ani ona ani on ,ani inni samozwalczy myśliciele to jest w przyrodzie , Jedynie ktoś kiedyś skojarzył pewne prawidłowości kształtów
Czy ktoś kiedyś widział wodę w proszku ?
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 11 sty 2014, o 13:07

to jest w przyrodzie

Możesz to rozwinąć? Bo przyznam szczerze, że jeszcze nigdy w życiu nie widziałem naturalnej rektyfikacji alkoholu etylowego do postaci azeptropu w przyrodzie ;)
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 11 sty 2014, o 20:19

chodzi o kształt sprężynek
-Wystarczy popatrzeć na płatki śniegu ( woda w proszku) ;) , klaster miodu czy odbicia światła , wszystko ma kształt heksagramu
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 11 sty 2014, o 23:20

Tylko widzisz, nie do konca tylko o kształt tutaj chodzi, ale też o wymiary, fi drutu i odstępy pomiędzy zwojami - to jest najbardziej istotne...
A to właśnie raptor/walkman/pulse/karp postanowił skopiować od kogoś kto doświadczalnie doszedł do tych wymiarów ;)
Zresztą ten cytat:
pulse/walkman/raptor/karp napisał(a):Co do kopiowania to święta prawda, ale jak mam zmówienie, to z kwasiaka skopiuję nawet buty Van Gogha.
dość dosadnie daje do zrozumienia z kim mamy do czynienia... http://alkohole-domowe.com/forum/post64 ... uty#p64209
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez tristo » 12 sty 2014, o 22:18

Nie przykładam wagi żeby pisać bezbłędnie. Nie ma to dla mnie znaczenia na forum. Nie płacą mi za to.
Jak byś znał całą historię to byś wiedział że plipek i karp razem budowali maszynkę do sprężynek. Nie masz zielonego pojęcia jak to rzeczywiście wyglądało. Mieli razem sprzedawać sprężynki. O ile pamiętam kosztowały wtedy 65 zł za kilogram a nie za litr. Za tyle kupiłem. A jeśli chodzi o tego drugiego to nie widzę co by skopiował od towarzysza plipka ? bo patrząc na allegro ich aparatury różnią się od siebie, zaś armatury nie zmienimy ot tak sobie. Masz chłopie że już tak Ci powiem wiadomości zmanipulowane i nie znasz całej historii. Tak się składa że mam też sprężynki wszystkich którzy robili i powiem że nie ma tu żadnej kopi, każde są inne . Nie wierzysz kup a się przekonasz . A różnica między nimi jest tak niewielka że nie ma ona żadnego znaczenia dla potencjalnego nabywcy. Potwierdzają to najnowsze testy CK na bimber forum. Co do miedzianych to żadne nie są dobre, po kilku przebiegach robi się gnój z nich niestety. Coraz bardziej przekonuję się do rurki miedzianej 4,8 mm. Niestety aparaturę mam od Cezarego de170, choć dziś kupił bym od jednego z tych panów od tego co by miał lepszą ofertę cenową. :dobranoc:
tristo

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 12 sty 2014, o 23:44

Widzisz tak sie składa, że oba fora (AD i bimber.info) czytałem już wtedy kiedy to kolega raptor/walkman/pulse (tak dobrze dedukujesz - to ta sama osoba tylko pod różnymi nickami pisał na forach) zaczynał swoją "przygodę" z produkcją sprzętów na handel.
Jego pierwsze szprzęty były tak żałosne, że do dziś jestem zażenowany, że je oglądałem:
Bez tytułu1.jpg

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=3308
Kolejnie poubliżał kilku osobom na forum budującym lepsze sprzęty niż on - choćby wspomnianemu wcześnij Cezaremu:
http://alkohole-domowe.com/forum/aparat ... t3358.html
http://alkohole-domowe.com/forum/nie-st ... hilit=kota myszą
Następnie zakumał się ze sławnym sverige2 - który to twierdził, że wynalazł nową kolumnę (którą faktycznie tylko troszkę zmodyfikował), a nie potrafił nawet swoich rozwiązań obronić tylko bił pianę wszędzie - aż go zbanowano na obu forach (jakiś czas nawet na wędliny-domowe miał bana).
http://alkohole-domowe.com/forum/schema ... t5181.html
(szkoda, że z tematu usunieto część postow), i zaczął budować "swoje sprzęty" żywcem zerżnięte od plipka, saszeta i po części Cezarego:
http://alkohole-domowe.com/forum/walkma ... t3983.html a co najlepsze - nie potrafił nawet odpowiedzieć na proste pytnia i kierował pytających do swojego mentora (który też nie wiele wiedział) http://alkohole-domowe.com/forum/walkma ... tml#p33682 :hahaha: walkman konstruktor :hahaha:
Postanowił w końcu zniknąć z forum i poprosił o usunięcie swojego konta jako walkman86, nie trzeba było długo czekać i powrócił jako pulse86 z kolejną dawką "swoich sprzętów" kopiowanych od innych sprzedawców: http://alkohole-domowe.com/forum/mini-s ... t6784.html http://alkohole-domowe.com/forum/lm-pre ... t7324.html
Teraz przejrzyj wszystkie te tematy, wszystkie zdjęcia sprzętów zamieszczane przez pulse/walkman/raptor i porównaj daty kto wcześniej robił takie sprzęty to może sobie uświadomisz że w.w. osoba jest żałosnym plagiatorem i pozerem.

Jak widzisz wiem trochę o walkmanie i "jego" sprzętach, a to co opisałem teraz to tylko część tego co robił i pokazywał na prawdę, ale nie chce mi się szukać wszystkich tematów w których twierdził, że sprzęty stwożył od podstaw sam.
Co do zmanipulowanych wiadomości i całej histori to przeczytaj podane tematy i zobacz czy czasem Ty nie zostałeś zmanipulowany i ile faktycznie o histori tego pozera wiesz...

Co do miedzianych to żadne nie są dobre, po kilku przebiegach robi się gnój z nich niestety.

Jak byś odpowiednio czyścił je po każdym przebiegu to nie miał byś problemu z gnojem - jak to określasz.
Coraz bardziej przekonuję się do rurki miedzianej 4,8 mm.

Jedyną różnicą jest jej wytrzymałość (w katalizatorze nie liczę pólek teoretycznych) i nic więcej, tak samo będziesz musiał ją czyścić jak sprężynki.
Nie przykładam wagi żeby pisać bezbłędnie. Nie ma to dla mnie znaczenia na forum. Nie płacą mi za to.

To może zacznij przykładać wagę - innym użytkownikom będzie łatwiej zrozumieć Twój przekaz.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 13 sty 2014, o 02:59

taki.andrzej napisał(a):Tylko widzisz, nie do konca tylko o kształt tutaj chodzi, ale też o wymiary, fi drutu i odstępy pomiędzy zwojami - to jest najbardziej istotne
https://www.google.pl/search?q=p%C5%82atek+%C5%9Bniegu&client=firefox-a&hs=vkC&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=LjnTUpKaNqX0ygPY54GADQ&ved=0CCwQsAQ&biw=1680&bih=864
Ja myślisz który z tych kształtów był by odpowiedni , wycięty z blachy 0,23 i zasypany luźno do kolumny ?
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 13 sty 2014, o 13:00

Jeśli zasypałbyś to luzem do kolumny (płaskie blaszki o podanym przez ciebie kształcie) to nie wróże Ci nic dobrego.
Takie wypełnienie zbije się i zaczopuje kolumnę, a co za tym pójdzie dalej to już chyba Ci pisać nie muszę...
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez tristo » 13 sty 2014, o 20:36

Jak by wszyscy kierowcy byli od razu kierowcami formuły 1 nikt dziś by nie potrzebował kursów jazdy nauki.
tristo

Nieprzeczytany postprzez trasha » 14 sty 2014, o 00:09

taki.andrzej napisał(a):Jeśli zasypałbyś to luzem do kolumny (płaskie blaszki o podanym przez ciebie kształcie) to nie wróże Ci nic dobrego.
Takie wypełnienie zbije się i zaczopuje kolumnę, a co za tym pójdzie dalej to już chyba Ci pisać nie muszę...

Doprawdy ? skąd ci przyszło do głowy że ułożą się wszystkie płasko , jedna na drugiej ? jakoś w przyrodzie nie dzieje się nic podobnego , nie układają się płasko jedna na drugiej
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 14 sty 2014, o 00:53

Doprawdy ? skąd ci przyszło do głowy że ułożą się wszystkie płasko , jedna na drugiej ?

Ehhh brak słów... Wiesz co to jest przewiewność wypełnienia? Nawet jak zbyt mocno ubijesz zmywaki (których "spirale" nie sa płaskie) to zaczopujesz kolumnę, a co dopiero mówić o płaskich blaszkach ;)
jakoś w przyrodzie nie dzieje się nic podobnego , nie układają się płasko jedna na drugiej

Może skończ podpierać się przyrodą (bo jak pisałem wcześniej nie zachodzi w niej naturalnie zjawisko rektyfikacji), a zacznij własnymi dośwadczeniami, weź sobie drut 0.4mm potnij go na odcinki 1cm, zasyp nim kolumnę (przeciez nie poukładają się na płasko ;) ) albo deflegmator, włącz aparaturę i zobacz co się stanie ;)
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 14 sty 2014, o 01:28

Ehhh brak słów... Wiesz co to jest przewiewność wypełnienia?
wsadź sobie łep pod metrową warstwę świeżego lekko opadającego śniegu , udusisz się ?
-To że mnie nie lubisz to wiem :cmok: i trudno ci to zrozumieć, że ktoś inny może widzieć świat i rozwiązania inaczej niż ty , co ciekawe dorastamy razem do kształtu i przewiewności :smile: , Ja będę kształtem a fyf stąd przewieje :piwo:
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 14 sty 2014, o 12:26

Ja widzę, że to nie ma dalej sensu, Ty i tak masz swoją rację i ok. niech tak zostanie, ale mam prośbę - zrób proszę takie dośwaidczenie i zapodaj na forum jego rzetelne wyniki :spoko: zasyp kolumnę takimi blaszkami i opisz co z tego wyszło :szacun:

Ps. rzuć ten pomysł z blaszkami na to forum:
http://forum.homedistiller.ru/ albo chociaż na nasze krajowe: http://alkohole-domowe.com/forum/ http://www.bimber.info/forum/index.php
Chętnie zobaczę co inni napiszą o takim pomyśle :)
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 14 sty 2014, o 23:00

W takim razie skąd właśnie ten kształt sprężynek i ten rozmiar ?
trasha

Następna strona

Powrót do GDZIE ZROBIĆ ZAKUPY, CO POLECAMY