Termometry

Namiary na dobrych wykonawców i dobre produkty związane z naszym hobby, oraz prośby o opinie/recenzje

Re: Termometry

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 7 kwi 2014, o 09:10

Zlałem te twoje koszulki kiedy stwierdziłem, że to całe wasze forum robi sie sprzedajne, a ja nie chce brac udziału w takim komercyjnym chłamie, wiec i nie mam zamiaru nosić tej koszulki. A kto jest cwaniaczkiem to zastanow sie sam, koszulki gonisz o ile dobrze pamietam za 30 kilka zlotych a "materiał" kosztuje może 7-8zl. i do tego nadruk za kilka zl.
Czesław przestań się ośmieszać...

Nara...
Nowe odkrycie z gatunku elektrofolk klik - warto posłuchać.
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez Gość » 7 kwi 2014, o 09:26

Jeszcze raz swoim postem potwierdzasz, że jesteś zwykłym gówniarzem i człowiekiem bez honoru. Jeśli nie wiesz ile kosztują te koszulki i nadruk to nie zabieraj głosu. Przeniosłeś się tutaj żeby podnieść swoje ego :?: Obraziłeś się na AD i tutaj chcesz brylować :?: Żałosny jesteś a honoru to masz tyle co ja brudu za paznokciami, czyli ZERO. A koszulki mogę ci wysłać gratis, żebyś sobie nimi dupsko podtarł, tyle mogę dla ciebie zrobić.
Żegnam na zawsze i ozięble :dobani:
Gość

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 7 kwi 2014, o 10:52

No i dobrze :brawa: Nikt za tobą tęsknił czy płakał nie będzie :lol:
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez darek69 » 9 kwi 2014, o 19:39

Witam. Kol. taki.andrzej. napisał . że jedno co warto mieć to wziernik. Prosiłbym , żeby rozwinąć trochę ten temat. Z góry dziękuje.
darek69

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 kwi 2014, o 20:23

Widocznie Andrzej lubi sobie popatrzeć :) dla mnie to nic ciekawego tam nie ma, gapiłem się we wziernik jak robiłem pierwszy raz, teraz mnie to wcale nie kręci.
Więcej na temat wziernika masz tu http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=7&t=267

Dla nowego łatwiej jest zastosować moc grzania polecaną przez producenta kolumny i pracować na pełnej rozdzielczości niż samemu z tym walczyć.
Jak już się wprawisz w łatwej obsłudze i jak będziesz chciał poeksperymentować to sobie będziesz mógł szukać progu zlania, gwarantuje Ci, że na pewno usłyszysz ten moment bo kolumna po przekroczeniu krytycznej mocy głośno bulgocze, cała się rusza a jak nie zmniejszysz mocy grzania to zacznie pluć destylatem przez odpowietrznik.

Osobiście wolę robić mniejszą mocą niż tą pod progiem zalania, bo wtedy wychodzi moim zdaniem jakby nieco lepszy produkt.
Wywaliłem regulator mocy i jadę na jednej grzałce.

Pozdrawiam. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość1 » 23 cze 2014, o 22:09

Paweł nie wiem czemu pozwalasz na takie płytkie teksty" o kant chuja potłuc"? Jak będziesz miał takich userów na forum, to sami prostacy będą tu się logować. Takie teksty są do usunięcia a buraki powinni się opamiętać z wulgaryzmem.
gość1

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 cze 2014, o 09:57

Z jednej strony masz rację, z drugiej strony co z wolnością słowa?
Wydaje mi się, że jednak mniejszym złem jest jak ktoś się nieładnie wyrazi w czasie pisania tak ogólnie....jak nie miał złych intencji to wtedy chyba można wybaczyć lekkie przegięcia? Nic nam do czyjeś kultury osobistej, tu piszą dorośli ludzie i nikogo nie powinno się pouczać ani tym bardziej wyrzucać z forum. To samo zresztą dotyczy "byków", uważam, że niegrzecznie jest publicznie kogoś uczyć ortografii, każdy niech się wstydzi za siebie a moderator niech sam się pilnuje bo nikt nie jest idealny i każdemu może się zdarzyć...
Natomiast większym złem jak się kogoś obraża personalnie, to już jest niedopuszczalne.
Dziękuję za zwrócenie uwagi, wulgaryzmy, które kogoś obrażają oczywiście będę usuwał i przy okazji proszę wszystkich, którzy poczuli się urażeni o zgłaszanie takowych.

Pozdrawiam. Paweł.

ps. Ministrem ani prezesem już byś chyba nie został :) :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez libert » 11 wrz 2014, o 11:33

Panowie siedestyluje i TakiAndrzej
Może by tak zrobić przegląd Alledrogo i uaktualnić listę polecanych termometrów.
No chyba że nic się nie zmieniło.
Ja właśnie będę kupował w tym miesiącu, dlatego składam propozycje aktualizacji :)
libert

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 wrz 2014, o 11:53

No rzeczywiście pojawił się termometr prawie za darmo, który także się nadaje. Wcześniej też takie widziałem, ale były droższe.
http://www.allegromat.pl/aukcja163994

Pozdrawiam. Paweł.

ps. Jak widzisz wcale tam nie jest drogo. :)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez dartex » 14 paź 2014, o 23:20

pytanko-skoro bedzie dobry do naszych potrzeb to dlaczego takim waznym byl zakup termometra o dokladnosci 0.1 skoro ten ma dokladnosc az 1stopnia?
dartex

Nieprzeczytany postprzez dartex » 14 paź 2014, o 23:22

No i nie jest podany czas pomiaru
dartex

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 paź 2014, o 08:42

Witaj. Po to jest tzw. temperatura dnia, lub jak kto woli temperatura stabilizacji bo mało który termometr pokaże prawidłowe wskazanie, nawet te droższe potrafią przekłamywać, już nie raz mi się trafiło, że identyczne termometry (pow. 40zł szt) pokazywały inne wartości w tym samym miejscu.
Więc nie jest aż tak ważne czy termometr pokazuje dokładnie, ważne aby wychwycił nam ciągły wzrost temperatury a to ten tani termometr potrafi robić bo ma skalę w dziesiątkach.
Nie istotne jest też czy powiadomi nas o wzroście po 3 sek, czy np. po 10-ciu (odświeżanie) bo jak mamy termometr we właściwym miejscu to jest mnóstwo czasu na reakcję.

Pozdrawiam. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 10:32

dartex

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 paź 2014, o 10:55

Tak, nada się, ale nie ma sondy z kwasówki, na Twoim miejscu dołożyłbym parę groszy.
WRÓĆ! nie nada się, bo ma pomiar temperatury tylko do 70st.
Dobrze, że drugi raz spojrzałem, ale są identyczne do 110st tylko trzeba poszukać.

Pozdrawiam. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 21:04

ok jesli juz bede mial kolumne i zakupie termomter to jak go zamocowac w kolummnie :opcja 1 -robie dziurke a od wewnatrz kolumny spawam zaslepiona rurke(miedziana)-w ten sposób mam gniazdo na termometr ale ktos pisal ze termometr ma miec stycznoc z oparami wiec opcja 2 robie dziurke wkladam termometr i zaklejam sylikonem wysokotemperaturowym lub opcja 3 -trzeba cos dokupic ale nie wiem skad i co.Czy montowanie termometru w kegu odbywa sie tak samo( czy tam aby ni ema sporego cisnienia)?
dartex

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 paź 2014, o 21:23

Gwint - uszczelka - śruba dociskowa z otworem wielkości sondy.
Do kega tak samo.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 21:48

czy chodzi o srube w ktorej zrobie otwor na wylot tam wcisne termometr?czy zdolam zrobic gwint na sciance kega (te w otuinie ponoc sa ciensze maja ok 1.5mm)Przepraszam pawle ze bede cie jeszce nachodzil przez jakis czas ale nie chcialbym sie pomyylic i z byle powodu spierd.. cala instalacje bo np gdzies z jakiegos powodu nie zachowalem chociazby szczelnosci.na pytanie sruba dociskowa gogle wyrzucilo mi : https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bru ... d=0CB8QsAQ

Jak w koncu spelnie to moje mazenie(destylator) to masz pewne jak w banku ze masz u mnie litra i to ty sobie wybierzesz jakiego.
dartex

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 15 paź 2014, o 21:49

pytanko-skoro bedzie dobry do naszych potrzeb to dlaczego takim waznym byl zakup termometra o dokladnosci 0.1 skoro ten ma dokladnosc az 1stopnia?

Bo czym innym jest dokładność i czym innym rozdzielczość termometru.
Dokładność to, to, że termometr pokazuje w miarę prawidłową wartość pomiaru np. 78*C gdy faktycznie jest 79, a rozdzielczość to zupełnie inna sprawa i tu ważne jest by termometr pokazywał dziesiętne części *C a nie całe stopnie.
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 paź 2014, o 21:55

@ Dartex. Nic w kegu się nie gwintuje, wspawujesz jakiś gwint (mufa/nakrętka w zależności czym dysponujesz) w śrubie wiercisz otwór i gotowe.

Pozdr. Paweł.

ps. Nie trzeba, pomagam za friko :)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 15 paź 2014, o 21:56

Jak masz cienką ściankę to wiercisz otwór i spawasz na niego pół mufę lub nakrętkę w którą wkręcisz śrubę.
Ale najprościej jest po prostu wywiercić otwór w kegu wsunąć i szczelnie obspawać kawałek rurki KO w nią wsunąć silikonowy wężyk (o odpowiedniej średnicy) i w ten wężyk na wcisk (musi być ciasno) wsunąć sonde termometru.
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 15 paź 2014, o 22:05

A i jeszcze jedno - jak już chcesz jechać po kosztach z termometrami to zainwestuj w takie http://allegro.pl/cyfrowy-termometr-son ... 42638.html - taniej odpowiedniego termometru już nie znajdziesz.
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 22:08

ano wszystko rozbija sie o to spawanie przewiercic nagwintowac moge ale spawac nie ma czym .Jedyna osoba ktora moge poprosic i ma dojscie o tiga to sasiad ale jego wypie..zb roboty jak przyniesie w plecaku 50 l kega do roboty Dzis juz go wstepnie prosilem o wspawanie wywijka dolna z czyms co ma polaczyc z kegiem (sam nie wiem jeszce z czym i jak to sie nazywa i gdzie to zakupić)wiec nie chce przesadzać
dartex

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 22:12

ale cos mi wpadlo do glowy -niedaleko mnie jakies 15 km znajduja sie AD .Moze tam wszystko dokupie tyle ze slyszalem ze u nich strasza drozyzna ale jak sie nie ma co sie lubi to..
dartex

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 22:18

a co do termometrow to moge kupic tez takie -te pare zl roznicy jeszce przezyje tylko ktore beda lepsze.no i czy nadal mam kupic 3 szt (dwie w kolumne -jednego dostane z kolumna ,jeden w kega).Pytam bo wszedzie na aukcjach sa po max 2 termometry a tu beda az 4 -czy to tak istotna kwestia
dartex

Nieprzeczytany postprzez dartex » 15 paź 2014, o 22:18

dartex

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GDZIE ZROBIĆ ZAKUPY, CO POLECAMY