Wady i zalety celowego zalewania kolumny. cdn

Tu lądują posty pisane dla jaj, oraz niezwiązane z tematem.

Wady i zalety celowego zalewania kolumny. cdn

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 12:18

Ponawiam po raz kolejny, gdzie jest napisane że "spuszczam"

boxer1981228 napisał(a):
siedestyluje napisał(a):Cytat jest Twój i to udowodniłem, po raz drugi nie zamierzam.

Mnie nie musisz udowadniać że post jest mój, bo ja wiem co piszę. Zacytuj mój post gdzie napisałem że spuszczam. Bo w zacytowanym przez ciebie poście nie mogę się tego doszukać. Więc proszę cię nie przypisuj mi swoich chorych teorii. Bo coraz bardziej utrwalasz mnie w przekonaniu że się już nieźle pogubiłeś w tych swoich kłamstwach.

Box

I po raz kolejnym przypominam że nie ma wyjaśnienia:

boxer1981228 napisał(a):Weź już przepraszam za słowo i KURWA nie kłam. Po to z tobą ustalałem co to jest "absolucik" żebyś się nie wykręcał. Sam gdzieś napisałeś że za absolucik uznać można nie tylko spirytus neutralny ale i klasę niżej czyli luksusowy. Więc teraz "kurwa" nie wykręcaj kota ogonem i nie zmieniaj zdania. Bo na prawdę zaczynasz mi już bardzo działać na nerwy tymi kłamstwami.

Przestaje z tobą rozmawiać nie jesteś wart naciśnięcia jednego guzika na klawiaturze, masz i czytaj. Jasno jest stwierdzone że absolucik to klasa neutralny ale dopuszczasz też luksusowy pod warunkiem;

siedestyluje napisał(a):Tu nie ma co ustalać.
"tak raz na zawsze, bo raz piszesz że to spiritus klasy neutral" - to jasne jak słońce, ale Absolucikem moim zdaniem może być także i o klasę niższy pod warunkiem, że:
"a raz że jak się pije gładko i nie drapie to też absolucik."- i nie czuć od tego niczym innym niż C2H5OH - zapomniałeś dododać

Pozdr. Paweł.

Więc nie pierdol mi tu więcej że ja coś przekręcam ok? Przepraszam wszystkich za to jak napisałem posta ale.normalnie krew mnie zalewa jak czytam jak on kłamie w.żywe oczy.

Box

W dalszym ciągu czekam.
Ostatnio edytowano 24 maja 2016, o 12:36 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wydzielono z [Wady i zalety celowego zalewania kolumny.]
boxer1981228

Re: Wady i zalety celowego zalewania kolumny.

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 12:37

I co liczysz że usuwaniem postów ukryjesz swoje kłamstwa??? To teraz niewygodne dla ciebie posty będą usuwane? I co liczysz że zapomnę?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 12:41

Kurwa daj odpisać, zluzuj gacie trochę.
Przestań w końcu śmiecić, posty nie na temat przenoszę w miejsce do tego przeznaczone.

Pozdr. Paweł
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 12:42

Nie na temat? Posty odnoszą się bezpośrednio do Twoich postów, a na odpowiedz to już któryś dzień z rzędu czekamy i się doczekać nie można.
boxer1981228

Re: Wady i zalety celowego zalewania kolumny. cdn

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 12:50

Dobra słucham, tu możemy się nie oszczędzać, o co chodzi? Napisałem gdzieś, że spuszczasz zamiast wypompowujesz? Pokaż gdzie popełniłem to straszne przestępstwo.
Wytłumaczyć po raz setny co to jest Absolucik?
Czy może coś jeszcze?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez solohan » 24 maja 2016, o 13:53

Panowie Absolutcik to jest jeden i tylko jeden pochodzi ze Szwecji i prosze mnie tu na darmo imienia dobrej wódki nie nadużywać ;) :friends:
solohan

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 13:57

siedestyluje napisał(a):Dobra słucham, tu możemy się nie oszczędzać, o co chodzi? Napisałem gdzieś, że spuszczasz zamiast wypompowujesz? Pokaż gdzie popełniłem to straszne przestępstwo.
Wytłumaczyć po raz setny co to jest Absolucik?

Chłopie ty naprawdę masz duże problemy z głową jak ty nie wiesz co piszesz.

Bardzo proszę:

siedestyluje napisał(a): Boxer też spuszcza resztę pod koniec bo jak sam pisał nie chce mu się długo siedzieć.

Pozdr. Paweł.

siedestyluje napisał(a):Wytłumaczyć po raz setny co to jest Absolucik?

Ty już raz to wytłumaczyłeś i tego się trzymajmy:

siedestyluje napisał(a):Tu nie ma co ustalać.
"tak raz na zawsze, bo raz piszesz że to spiritus klasy neutral" - to jasne jak słońce, ale Absolucikem moim zdaniem może być także i o klasę niższy pod warunkiem, że:
"a raz że jak się pije gładko i nie drapie to też absolucik."- i nie czuć od tego niczym innym niż C2H5OH - zapomniałeś dododać

Pozdr. Paweł.

Ale pojawił się wielki strach i zgrzytanie zębów bo dobrze wiesz że twoją metoda nie da się nawet zrobić spirytusu zwykłego i wymyślasz kolejne kłamstwo i jeszcze osądzasz mnie że to ja przekręcam:

siedestyluje napisał(a):@Boxer. Znów przekręcasz to co mówiłem, nie mówiłem że neutralny, mówiłem, że każdy na zwykłym Aabratku LM, metodą OPWS na drucikach 304 zrobi Absolucik czyli taki destylat który nie drapie w gardło przy piciu i nic od niego nie czuć oprócz etanolu.
Neutralny też można zrobić tylko trzeba podejść do tego po pedancku, powoli bez pośpiechu i odciąć porządnie przody i tyły.

Pozdr. Paweł.

I po co to wszystko? Myślisz że jesteśmy idiotami i damy się tak w jajo robić.Do tego jesteś frajer bez honoru, nie potrafisz niczego przyjąć na klatę tylko kłamstwo podpierasz kolejnym kłamstwem. Nie dziwię się że wywalili cię ze wszystkich możliwych forów, na swoim za taką postawę też powinieneś być zbanowany.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 14:08

Więc prostuję. Pisząc spuszczanie miałem na myśli wypompowywanie.

Nie Ty będziesz mi ustalał co jest dla mnie Absolucikiem. Napisałem jasno i wyraźnie, że to taki destylat od którego nic nie czuć oprócz etanolu i jest łagodny (nie drapie w gardło) Myślę, że już wyżej poprzeczki nie mogłem sobie postawić. To już jest czysta nad czystymi.

Co do honoru to pozwól niech czytający sami ocenią komu go brakuje.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 14:15

siedestyluje napisał(a):Nie Ty będziesz mi ustalał co jest dla mnie Absolucikiem

Ależ oczywiście że napisałeś jasno i wyraźnie, jest to spirytus klasy neutral ale dopuszczasz też o klasę niżej. Zacytować ci jeszcze raz twój post czy sobie sam znajdziesz? Bo specjalnie to z tobą ustaliłem na samym początku żebyś się chcachmencie nie mógł wykręcić jak ci badania nie wyjdą.

siedestyluje napisał(a):Myślę, że już wyżej poprzeczki nie mogłem sobie postawić.

Dobrze że to napisałeś bo rzeczywiście, wyżej od neutrala się już nie da. No to mamy ustalone, że absolucik to spirytus klasy neutalny z PN, z dopuszczeniem o klasę niżej czyli luksusowy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 14:38

Dla mnie neutralny, dla Ciebie klasę niżej abyś też miał szansę go uzyskać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 14:49

Ja już go dawno zrobiłem więc specjalnie dla mnie nie musisz poprzeczki obniżać. Bardziej bym się martwił o twoich ortodoksów, którzy ślepo robią według twojej metody :)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 14:59

Jak byś zrobił to byś przysłał mi do oceny. Sam pisałeś, że aldehydy Ci się nie mieszą w przedziale na nautralny.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 15:05

A ty myślisz że ja raz w życiu próbkę przebadałem? Że ta ostatnia nie wyszła neutralna to nie znaczy że nie zrobiłem. Nie zawsze się uda, to nie jest takie proste jak się tobie wydaje. Zresztą sam się przekonasz po otrzymaniu wyników badań ;)
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 15:44

Zrobiłeś to się pochwal. Nie dałeś spróbować, ani nie pokazałeś wyników = nie zrobiłeś - proste.
Jak to może się nie udać? To loteria jakaś? Albo się umie albo się nie umie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 16:57

No bo to jest loteria, to jest to o czym pisałem. Nie da się określić stałych proporcji a w dodatku dla tak mocnego nastawu jaki robicie. Wystarczy że będzie różnica 1-2 stopni podczas fermentacji i już wszystko się zmienia. Przedgonu nie będzie 300 a np 2 x więcej.

Wyniki mojej próbki:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 24 maja 2016, o 17:42

:witam:

boxer1981228 napisał(a): Wystarczy że będzie różnica 1-2 stopni podczas fermentacji i już wszystko się zmienia. Przedgonu nie będzie 300 a np 2 x więcej.

Teoria dość odważna, zakładam że wykazana doświadczalnie. Bezwzględnie powinni się tu wypowiedzieć utytułowani. Kilkanaście razy fermentowałem w różnych warunkach temperaturowych i to nie przy różnicy 1 czy 2 stopni, ale 5 czy nawet 10 stopni. Cały czas jadę metodą Pawła, trzymam się ściśle instrukcji i organoleptycznego badania smrodków gdyby trzeba było odebrać więcej podpałki, czy płukanki. Nigdy różnice temperaturowe fermentacji nie spowodowały tak różnych ilości przedgonów w poszczególnych procesach. Coś tu nie gra boxer.
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 24 maja 2016, o 17:55

I to ma być ten niby neutralny? :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 24 maja 2016, o 18:45

siedestyluje napisał(a):I to ma być ten niby neutralny? :)

Pozdr. Paweł.

A niby jaki?

@Kalfas tak to zaobserwowałem ja, czy niższa temperatura tym mniej syfu. Zrób sobie 2 nastawy, jeden fermentuj tak aby nastaw nie przekroczył 20 stopni i drugi tak jak zaleca Paweł w temperaturze otoczenia 21-23 stopnie wtedy zobaczysz różnicę. Tylko widzisz, ja staram się ten przedgon skoncentrować a Wy nie. Ja nie robię żadnych płukanek po litrze ze spirytusem klasy "by", tylko od razu idzie serce.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 24 maja 2016, o 18:50

boxer1981228 napisał(a): Wystarczy że będzie różnica 1-2 stopni podczas fermentacji i już wszystko się zmienia. Przedgonu nie będzie 300 a np 2 x więcej.

I jeszcze trochę. Rozumiem, że jest to nawiązanie do Twojej wcześniejszej teorii, że im więcej nieprzerobionego cukru w nastawie, tym więcej przedgonów w urobku. Na moją prośbę o wyjaśnienie napisałeś wtedy, że masz dosyć głupich przepychanek. Nie mam takich intencji i liczę, że tym razem wytłumaczysz tą zależność.

boxer1981228 napisał(a):No bo to jest loteria

Jak na loterię,to ja i kumple z forum stosujący metodę Pawła osiągamy dość wysoką powtarzalność jakości.
P.S. Na smak oczywiście :friends:
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 24 maja 2016, o 19:44

boxer1981228 napisał(a):@Kalfas tak to zaobserwowałem ja, czy niższa temperatura tym mniej syfu. Zrób sobie 2 nastawy, jeden fermentuj tak aby nastaw nie przekroczył 20 stopni i drugi tak jak zaleca Paweł w temperaturze otoczenia 21-23 stopnie wtedy zobaczysz różnicę.

No ameryki to żeś tą swoją obserwacją kolego nie odkrył, już dawno o tym wiadomo, ja nawet na tym forum też gdzieś o tym dość dawno pisałem.
Natomiast dziwi mnie troszkę Twoja pierwsza opcja - czyli fermentacja w 20*C bo jeśli idziesz w jakość nastawu to pewnie wiesz, że fermentacja w 15-17*C da jeszcze lepsze efekty, choć dłużej na taki nastaw będzie trzeba poczekać...
No bo to jest loteria, to jest to o czym pisałem.

Widzę, że spokojnie byś się z "leszczem" dogadał :brawa: :ściana:
http://alkohole-domowe.com/forum/czysta ... 14305.html
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 25 maja 2016, o 07:15

Czyli kiedyś jak nie miałeś bufora wychodziło Ci lepsze.
Wszystko w temacie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 25 maja 2016, o 12:15

siedestyluje napisał(a):Czyli kiedyś jak nie miałeś bufora wychodziło Ci lepsze.
Wszystko w temacie.

Pozdr. Paweł.

A po czym to wywnioskowałeś? W radio przeczytałeś? Czy w gazecie mówili? Z postu na post coraz bardziej mnie zaskakujesz swoją głupotą.

Box

PS i znowu usunąłeś post który sie bezpośrednio odnosił do postu Kalasa i MTXa. Po co tak mieszasz? Żeby nie dało rady poskładać wszystkiego do kupy? Nie bój się jak znowu będziesz kłamał to też wychwycę i znowu pod nos podsunę :)
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 25 maja 2016, o 13:42

Nic nie usunąłem zrobiłem tylko nowy temat bo zaczął robić się ciekawy. Idź tam pisz http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=16&t=503jak umiesz przedstawić swoje racje. Coś tak szybko z stamtąd uciekł? Bo trzeba pisać do rzeczy a nie się kłócić?

No to zapytam wprost, z którego roku jest ten chromatograf ????

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 25 maja 2016, o 15:13

A co za różnica, z którego roku. Z tego samego co twój.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 25 maja 2016, o 15:36

Czyli mam rację, że bez bufora wyszło Ci lepsze.
Jak by coś Ci się nie zgadzało to zapytam wprost. Miałeś wtedy bufor?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do SCHOWEK