Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis CDN

Tu lądują posty pisane dla jaj, oraz niezwiązane z tematem.

Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis CDN

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 11:04

siedestyluje napisał(a): Jak mogłem mówić, że identyczny skoro półka nie była mierzona. Zresztą już niedługo będzie wiadomo jakie 304 mają HETP.

A Ty głupka chcesz zrobić ze mnie czy jak? A kto uparcie twierdził że zmywaki maja taki sam hetp jak sprężynki bo zalewa je na takiej samej mocy. Nie chce mi się teraz cytatów szukać żeby Ci to pokazać. Ale chyba się nie wyprzesz co? A teraz twierdzisz:

siedestyluje napisał(a):Jak mogłem mówić, że identyczny skoro półka nie była mierzona

Proszę Ci e przestań kłamać bo naprawdę nie zrobisz z nas idiotów. Dobra mam:

Ja:

boxer1981228 napisał(a):
siedestyluje napisał(a):Nie 20 a ok 40 cm i to daje mam jeszcze ok 20 poprawnych półek bo RR jest taki jak trzeba.

Nie no qurwa od kiedy zmywaki mają półkę wysokości 2 cm? Sam to sprawdzałeś?

Ty:

siedestyluje napisał(a):Tak przypuszczam bo zalewa je (krytycznie) na bardzo podobnej mocy co Plipkowe sprężynki.
Jaki problem sobie sprawdzić.

Pozdr. Paweł.

No i trzeba poruszyć jeszcze jedną sprawę:

boxer1981228 napisał(a):
siedestyluje napisał(a):Ale jak by dać refluks na maksa i porządnie by się przyłożyć do frakcjonowania to obstawiam około 30-40 półek.

pozdrawiam
B

A Ty na to:
siedestyluje napisał(a):No widzisz, zaraz powolutku wytłumaczymy wszystkim kto kłamie, tylko nie uciekaj za wcześnie.
Przyjmijmy, że półka na zmywakach ma tylko 5cm, (tak jak była badana z Lidla) więc przy 150 wypełnienia mam ok 50 półek, to jaki problem zrobić na tym klasę luks. wg polskiej normy?
Pozdr. Paweł.

Skoro nie zaprzeczyłeś i do zrobienia spirytusu klasy lux potrzeba 30-40 półek, to Twoje kolumnie może być problem. 150 cm wypełnienia zmywakowego z hetp 5 cm to nie jest 50 półek :głupek: .

pozdrawiam
Box
boxer1981228

Re: Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis.

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 12:43

Gdzie jest kurwa mój post ???
boxer1981228

Re: Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis CDN

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 kwi 2016, o 12:49

Jak chcesz się kłócić to tu jest odpowiedzenie miejsce do tego, tam chcę pogadać z Brzuchaczem i innymi w sposób kulturalny i tylko na argumenty.

Zgadza się, pomyliłem się, na 5cm-wej półce będzie ok. 30 półek w kolumnie a nie ok. 50, przepraszam. Jestem tylko człowiekiem i mam prawo się pomylić, a Ty po to jesteś aby mnie poprawić. Nie zrobiłem tego celowo.
Ale te 30-sci wg Ciebie i tak wystarczy do zrobienia Absoluciku więc możesz wybaczyć mi tę pomyłkę.

Pomyłka pomyłką, obstawiam, że jak zmierzymy wysokość to będzie ich ok. 50 w kolumnie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 13:04

Usunąłeś posta bo po raz kolejny ktoś wytyka Ci palcem kolejne kłamstwo.

siedestyluje napisał(a):tam chcę pogadać z Brzuchaczem i innymi w sposób kulturalny i tylko na argumenty.

A to ja CI niekulturalnie napisałem? I mało Ci podałem argumentów że znowu kłamiesz i obracasz rozmowę tak jak Ci wygodnie? Zostawiam Twoje zachowanie "nołkoment"

Poza tym te 30 półek to minimum na lux więc idąc twoim tokiem rozumowania nie jesteś w żaden sposób zrobić na tym wypełnieniu spirytusu klasy neutralny/absolucik. I to jeszcze te 30 półek na zajebistym refluksie a nie przy zachowaniu odpowiedniego RR jak przy normalnej rektyfikacji.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 kwi 2016, o 13:11

No może nie tak źle, bywało dużo gorzej.
Naprawdę pomyliłem się w obliczeniu, nie chciałem aby tak wyszło, ale wiem jaki jesteś narwany więc lepiej tu wyjaśniać sobie pewne sprawy niż tam zaśmiecać temat. Nikogo raczej nie obchodzą nasze sprzeczki, które nic nie wnoszą do tematu. A jak kogoś obchodzą to nie problem tu zaglądnąć.

A skąd wiesz jaka jest połka na 304-kach? są gęściejsze od tych z Lidla.

Pozdr. Paweł.

ps. Edytowałem te półki i przeprawiłem na 30.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 13:21

No właśnie staram się tą informację od Ciebie wyciągnąć, bo chyba jako jedyny producent reklamujesz zmywaki jako równe ze sprężynkami. No ale do tej pory nie uzyskałem takiej odpowiedzi.
Nawet sprzedawca na stronie pisze że mimo wszystko to SP są najlepszym wypełnieniem a Ty jak ten osioł uparcie próbujesz udowodnić wyższość zmywaka nad sprężynką. No i jeszcze do niedawna twierdziłeś że Twoje kolumny maja 70 półek i nad górnym termometrem masz 20 półek a teraz już zeszliśmy do 30 w całej kolumnie. Widzisz jednak coś do Ciebie dociera :brawa:
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 kwi 2016, o 13:30

Równe w sensie, że nie widzę różnicy organoleptyczne w otrzymywanym na nich destylaciie i nie warto dopłacać do sprężynek.

Nie zeszliśmy do 30 bo półka nie została jeszcze przebadana, czytaj dobrze co piszę.
Napisałem 30 na potrzeby chwili bo tyle wychodzi z lidkowkich zmywaków a te zmywaki nie są takie same.
Tak na marginesie to zmywaki z Lidla też ponownie zbadać nie zaszkodzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 16:28

Tutaj też poproszę o notkę że reszta postów została przeniesiona...

Admin. Reszta postów została przeniesiona tu. http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=19&p=5557#p5557
Ostatnio edytowano 27 kwi 2016, o 16:32 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Celem informacji.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 kwi 2016, o 11:07

siedestyluje napisał(a):Bokser nawet nie przetestował kolumny na zmywakach, którą mu wysłałem a pluje jadem na mnie i wyzywa mnie od kłamczuchów i cwaniaczków.

Nie obracaj kota ogonem, dobrze!!!

Bo jak do tej pory to na Twoją kolumnę nie powiedziałem jeszcze jednego złego słowa. A kłamczuchem i chachmentem Cię nazwałem przy odpowiednich tematach nie dotyczących sprzętu a Twojego postępowanie. Znowu mam się wracać i cytaty wstawiać??? Więc nie rób z siebie kozła ofiarnego niby niewinnego dobrze. A i próbka surówki od klienta a Twój spiryt to dalej oszukiwanie, bo Ty dasz do badania stary spreparowany spirytus zrobiony na sprężynkach (zresztą pewnie surówką był sklepowy) a surówka od klienta. Co Ci stoi na przeszkodzie zrobić nastaw ala Kodi co??? Taki guru jak Ty nie powinien mieć z tym problemu.

PS
brzuchacz nie daj się wkręcić w surówkę od klienta bo on nie ma, jak nie ma to niech kur.... robi. Przecież to tylko 10 dni pracuje, no to tyle to chyba dasz radę poczekać co? Bo ja tu widzę następna próbę oszukiwania i tylko utwierdza mnie w przekonaniu że "zielona próbka" była spreparowana.

Pozdrawiam
Box

Admin. Przeniesione wraz z cytatem więc wiadomo o co chodzi i tu można kontynuować kłótnię
Ostatnio edytowano 29 kwi 2016, o 12:09 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono z [Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis.]
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 kwi 2016, o 12:24

Jaka kłótnię? Paweł zaczynasz bardzo walić w choooja. Post był nie na temat? Ty pod moim adresem możesz sobie pisać co chcesz tak?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 kwi 2016, o 12:25

boxer1981228 napisał(a): Bokser nawet nie przetestował kolumny na zmywakach, którą mu wysłałem a pluje jadem na mnie i wyzywa mnie od kłamczuchów i cwaniaczków.

Nie obracaj kota ogonem, dobrze!!!

Bo jak do tej pory to na Twoją kolumnę nie powiedziałem jeszcze jednego złego słowa. A kłamczuchem i chachmentem Cię nazwałem przy odpowiednich tematach nie dotyczących sprzętu a Twojego postępowanie. Znowu mam się wracać i cytaty wstawiać??? Więc nie rób z siebie kozła ofiarnego niby niewinnego dobrze. A i próbka surówki od klienta a Twój spiryt to dalej oszukiwanie, bo Ty dasz do badania stary spreparowany spirytus zrobiony na sprężynkach (zresztą pewnie surówką był sklepowy) a surówka od klienta. Co Ci stoi na przeszkodzie zrobić nastaw ala Kodi co??? Taki guru jak Ty nie powinien mieć z tym problemu.

PS
brzuchacz nie daj się wkręcić w surówkę od klienta bo on nie ma, jak nie ma to niech kur.... robi. Przecież to tylko 10 dni pracuje, no to tyle to chyba dasz radę poczekać co? Bo ja tu widzę następna próbę oszukiwania i tylko utwierdza mnie w przekonaniu że "zielona próbka" była spreparowana.

Pozdrawiam
Box

Edit

Teraz zaczynasz robić jak na AD, usuwasz nie wygodne dla Ciebie posty. Co prawda w oczy kole czy jak? Post jest związany bezpośrednio z tematem.
Ostatnio edytowano 29 kwi 2016, o 12:35 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono z [Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis.]
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 kwi 2016, o 12:38

Jakie niewygodne? Te oszczerstwa mają być niwygodne?
Czekam na argumenty, jak będą to przeniosę do działu rektyfikacja, albo od razu pisz tam merytorycznie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 kwi 2016, o 16:11

Mam Ci znowu Twoj kłamstwa z próbkami wykropkować czy cytować? Brakło by miejsca na forum.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 kwi 2016, o 16:22

Się nie pytaj tylko zacytuj, wytłumaczę co nie zrozumiałeś, tylko konkretne pytania poproszę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 kwi 2016, o 17:15

Twoje tłumaczenie że się pomyliłeś bo tylko człowiekiem jesteś nic do mnie nie przemawia. Tak było z czystą od Ciebie dla mnie i dla Tanicukier. On dostał od klienta a ja od Ciebie :) A jak się zgadaliśmy to obie były Twoje. Takich rzeczy się kolego nie zapomina co się komu wysyła :)
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 kwi 2016, o 18:40

Nie ważne kto robił, ważne, że wg mojej szkoły i na druciakach gat. 304.
Dostałeś Głąbie (nie gniewaj się) tatą samą flaszkę jak TaniCukier i obydwa się gówno znacie bo jeden wcale nie pije a drugi mówi, że to nie Absolucik bo nie ma smaku. Najpierw się nauczcie co to czysta i dopiero oceniajcie. Tamtej co było wysłane do badania już dawno nie ma, ale jak miałbym wysłać ujową to bym wam wcale nie wysyłał.

Pozdr. Paweł.

ps. Cały czas czekam na waszą (rewanżową) boicie się mojej oceny, czy co?
Nie wyobrażam sobie abym ja od kogoś spróbował a sam się nie odwdzięczył (nawet jak ten ktoś by mówił, że nie trzeba)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 kwi 2016, o 14:29

siedestyluje napisał(a):ps. Cały czas czekam na waszą (rewanżową) boicie się mojej oceny, czy co?
Nie wyobrażam sobie abym ja od kogoś spróbował a sam się nie odwdzięczył (nawet jak ten ktoś by mówił, że nie trzeba)

Ja to już nie wiem jak do Ciebie pisać, czy Ty jesteś tak tępy naprawdę czy tylko udajesz i specjalnie chcesz zdenerwować ludzi żeby podbić popularność forum?

Już Ci przecież qurwa pisałem jak się mają sprawy próbek ze względu na to gdzie jestem tak? Nie pamiętasz czy głupiego udajesz? Ale skoro nie wiesz i pytasz to napiszę jeszcze raz. Za pośrednictwem poczty, płynów międzynarodowo wysyłać nie można a i każdy kurier ma w regulaminie że używek nie zabiera. Więc wysyłka za pośrednictwem odpada, chyba ze bierzesz odpowiedzialność za paczkę na siebie i bulisz za przesyłkę bo tanio nie będzie, jakieś 21 euro najtaniej i to przesyłka nierejestrowana.

PS.

A tak na marginesie czy ja Cię o tą pròbkę prosiłem? Czy sam wyszedłeś przed szereg i dołożyłeś gratis do kolumny? Chciałeś wysłałeś, a takie wciskanie próbki na siłę do niczego mnie nie zobowiązuje. Jak będę chciał i miał jak to wyśle a jak nie to nie. Nic Ci nie jestem winny.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 kwi 2016, o 15:54

Zgadza się, sam Ci dałem w prezencie i dając nie oczekiwałem nic w zamian, nawet słowem nie wspomniałem dopóki nie napisałeś, że Twoja jest lepsza a moja to tylko jak sklepowa.
Więc pokaż co tworzysz, umieram z ciekawości, bo pisać to każdy może, zobaczymy czy wyczuję te aldehydy o których piszesz tu http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=19&p=5588&sid=65d51a29d0cce630223b399781dbbdcf#p5588 jeśli organoleptyczne ich nie wyczuję to napiszę prawdę. Nie mam oporów aby czyjeś pochwalić i nie mam też patentu na Absolucik, każdy może go zrobić stosując proste zasady rektyfikacji.
Na Twoim miejscu bym wysłał swoją jak jeszcze byłeś w Polsce. Teraz to już może i nie przysyłaj bo jak zrobisz moim sposobem to i po co, mam taką samą.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 kwi 2016, o 16:20

Na pewno zobaczysz wyniki online, próbki zrobionej Twoim sposobem na Twojej kolumnie :) A próbkę z mojego sprzętu dostaniesz jak znajdę kogoś kto zabierze mi je do Polski i wyśle do Ciebie.

Pozdrawiam
Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 kwi 2016, o 17:02

Mam nadzieję, że na tyle co Tobie czasu i nerwów poświęciłem to już nie spier..olisz roboty. Prosty facet, który nic nie czytał o tym w internecie lepiej łapie od Ciebie, wystarczy parę min rozmowy, dostaje prostą na kilka wersów instrukcję w łapę i robi tak samo jak ja.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 kwi 2016, o 18:00

Ni widzisz bo ja nie jestem tresowaną małpą i lubię myśleć samodzielnie ;) Myślę że powinniśmy zakończyć spór do otrzymania wyników...

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 maja 2016, o 13:40

Nie po to daję instrukcję aby ktoś robił inaczej niż tam pisze. Oczywiście nie mogę nikomu nic zabronić ale wtedy nie odpowiadam za efekty.
Jak będziesz myślał samodzielnie i wyjdzie wujowo to będzie Twoja wina.

Co do "małpki testowanej" to pojechałeś.....
Sprzedając mam zasrany obowiązek nauczyć jego obsługi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 maja 2016, o 13:52

Oczywiście że masz obowiązek napisać instrukcję obsługi tylko żeby ona nie okazała się "obstrukcją insługi" :głupek: . Bo wbrew Twoim zapewnieniom nie jest tak prosto zrobić absolucik, któremu zresztą już obniżyłeś klasę z neutrala na luksusowy. A za chwilkę się okaże że po prostu jak smakuje i nie piecze to jest absoluciek mimo że nie wpasuje się w żadną normę. No bo w końcu kto ma możliwość badania każdej partii na chromatografie? Brzuchacz dał Wam (użytkownikom Twoich kolumn) przebadania za free i jakoś nie widzę tłumu chętnych, ciekawe dlaczego??? Możesz mi powiedzieć? To ja musiałem wypłacić ponad tysiąc żeby się o tym samemu przekonać :) i żeby wypróbować Twoje metody. No nic, po przepuszczam, po testuje, zbadam i będzie wszystko jasne. Będzie neutral, zdejmę :witam: i przyznam że nic nie wiem o rektyfikacji. Mam nadzieje że Ty też nie będziesz okoniem stawał i może coś w końcu do Ciebie dotrze.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 maja 2016, o 20:40

Co ma do mnie dotrzeć? Bo nie bardzo rozumiem? Mam zrobić sobie bufor, OO, sprężynki i elektronikę?
Po kiego grzyba jak mam 8 litry w 5 godz. Jak chcesz mnie przekonać abym zainwestował to najpierw musisz mnie pobić w osiągach i w jakości.
Już niedługo sam zobaczysz czy warto.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 maja 2016, o 20:54

A po co ja mam Cię pobijać? Przecież niedawno pisałeś że nic nie gotujesz bo się boisz ze względu na biznes, to jak to jest gotujesz czy nie? A co do buforów, OO, sprężynek, elektroniki itd, to Ci już pisałem. Jeden lubi jeździć Polonezem a inny Mercedesem więc zastanów się co piszesz. Bo na razie wszystko sprowadzasz do mocnego nastawu, w którym drożdże nasrały gorzej jak w "Tojtoju" i na tym koniec, 8 "litry" z kega i 8 "litry" z kega. Jak zacięta stara płyta. Jako producent to byś poźwięcił 300 zł i przeprowadził kilka testów i udowodnił że bufor i OO to samo zło bo się kurwa wypowiadasz a nawet raz nie prowadziłeś procesu z buforem. Wszystko jak zwykle zmyślone itd, itd....
boxer1981228

Następna strona

Powrót do SCHOWEK