OLM, OVM czy to ma sens? cdn...

Tu lądują posty pisane dla jaj, oraz niezwiązane z tematem.

OLM, OVM czy to ma sens? cdn...

Nieprzeczytany postprzez King Crimson » 28 mar 2015, o 20:33

Po co robić zawody. Wystarczy zrobić wyliczenie ile kosztuje "wyprodukowanie" 1 litra spirytusu i ile spirytusu otrzymujemy z 1kg cukru. I wszystko będzie jasne. Tak jak zrobiłem to w tym poście. viewtopic.php?p=3431#p3431
Wystarczy go dobrze przeanalizować.
Dane są dostępne na forum. Tak, że nikt się nie wykpi i nie "spreparuje" wyników. Prościej się nie da.
Ja zrobiłem "dla na przykładu" obliczenia dla tylko 10 destylacji rocznie. Wyobraźmy sobie jakie różnice będą dla większej ilości destylacji.
Kombinowanie i dyskusja, bo robię na 70-tce czy 60-tce jest bez znaczenia. Liczy się czysty i bezpośredni koszt wytworzenia tego 1 litra. I nie ważne czy odbierasz 5 litrów czy 2 litry na godzinę. Czy tniesz przedgon po 700ml czy po pierwszej setce. Czy masz bufor czy OO czy też jedziesz bez niczego.
Ostatnio edytowano 29 mar 2015, o 10:08 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Pposty wydzielone z tematu [OLM, OVM czy to ma sens?]
King Crimson

Re: OLM, OVM czy to ma sens?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 28 mar 2015, o 21:07

Zupełnie nie rozumiem po co drugi raz powtarzasz to same kłamstwo.
A na ilość serca ma wpływ tylko moc/jakość nastawu a nie sprzęt.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez King Crimson » 28 mar 2015, o 21:25

Nie kombinuj. I nie zmieniaj wątku jesli odpowiadasz na mój post. Bo w tym jesteś mistrzem.
Mnie nie interesuje co ma wpływ na ilość serca. Sprzęt, nastaw, pojemność kega, pełnia księżyca, czy pobożne życzenia.
Ja chcę suche liczby. Ile kosztuje Ciebie litr spirytusu. Policz dobrze, bo jako taki obraz wydajności i kosztów w Twoim wykonaniu mam. Wystarczy uważnie prześledzić Twoje posty.
King Crimson

Nieprzeczytany postprzez ryzykant » 28 mar 2015, o 21:58

Ale w którym miejscu jest to kłamstwo? Co nie jest zgodne z prawdą - matematyka kłamie? viewtopic.php?p=3431#p3432
Może 1,8l nie idzie w kanał, ale przy 3 gotowaniach oddzielamy według Twojej metody 1,5l przedgonów(których według Ciebie już nie gotujemy, bo szkoda energii). 7l surówki z kega(rozumiem, że tylko na dolnym termometrze) + 0,5l na przedgony
Na szybkość odbioru owszem ma wpływ średnica, ale jest ona powiązana z mocą grzania - i tutaj też jest matematyka, bo ilość par jest proporcjonalna do mocy grzewczej i czy to 60-tka czy 70-tka możesz odbierać tą samą część oparów które produkuje kocioł bez utraty jakości - żeby było jaśniej rozpiszmy: 60-tka załóżmy, że grzejemy na roboczo 2,5kW, 70-tka 3,5kW, załóżmy, że 1kW generuje 70ml(żeby było łatwo liczyć), czyli 60-tka 175ml, 70-tka 245ml i w obu przypadkach w danej chwili możemy odebrać tą samą część - załóżmy, że odbieramy 1/5 - 60-tka 35ml, 70-tka 49ml. I teraz czego byśmy nie porównywali przy analogicznie(proporcjonalnie)prowadzonym procesie wyjdzie, że do otrzymania tej samej ilości musimy zużyć tą samą ilość energii elektrycznej - prosta matematyka: 2x6=3x4 - czy może coś się zmieniło od czasów mojej podstawówki? I jedyną zmienną w takim przypadku jest czas, ale to wszyscy przecież wiedzą. Jeszcze coś się nie zgadza?
ryzykant

Nieprzeczytany postprzez Mavii » 28 mar 2015, o 21:58

Ojojoj i wielkiemu miszczowi od pierdół nie potrzebnych, [wymoderowano imię i nazisko] skoczyło ciśnienie - Lesio nie denerwuj się tak bo Ci jeszcze żyłka w :dupa: pęknie :płacze:
Miałeś się już podobno nie wypowiadać na tym forum:
lesgo58-King Crimsrom napisał(a):Teraz niestety przyszło się pożegnać.
P.S.Pawle możesz nawet zlikwidować moje konto

Ale trolling jest silniejszy od Ciebie prawda kolego z Grudziądza? Ty zawsze musisz być numer 1, a Twoje słowo zawsze musi być ostatnie...
Poważnie zacznij leczyć kompleksy gdzie indziej - nie wiem, zdjęcia rób jak Łukaszek, albo może zacznij wędkować... :hahaha:
Mavii

Nieprzeczytany postprzez ryzykant » 28 mar 2015, o 22:09

Mavii napisał(a):Ale trolling
Ale czemu trolling? Wszyscy na pewno bardzo chętnie poznają Twoją "prawdę" skoro ktoś inny według Ciebie się myli - najlepiej ze źródłem z której ją czerpiesz.
ryzykant

Nieprzeczytany postprzez Mavii » 28 mar 2015, o 22:38

aronia napisał(a):Ale czemu trolling?

Bo dla mnie lesgo jest zwykłym zakompleksionym trollem szukającym poklasku wśród naiwnych forumowiczów wykładając "swoją wiedzę" (zmienną co chwila) w doktorskich elaboratach której przyklaskują głównie ludzie bez własnego rozumu i pojęcia o rektyfikacji, a także nowi hobbyści dający się ogłupić tym elaboratom...
Mavii

Nieprzeczytany postprzez King Crimson » 28 mar 2015, o 23:07

@mavii
Mnie to tam zwisa co o mnie piszesz. Nie warto tego nawet komentować.
Ale żule, którzy piją berbeluchę w krzakach mają więcej ambicji i honoru.
A ty pisząc w taki sposób :
szukającym poklasku wśród naiwnych forumowiczów wykładając "swoją wiedzę" (zmienną co chwila) w doktorskich elaboratach której przyklaskują głównie ludzie bez własnego rozumu i pojęcia o rektyfikacji, a także nowi hobbyści dający się ogłupić tym elaboratom...

obrażasz masę ludzi.
Jesteś po prostu chamem.
A rejestrując się tutaj - zrobiłeś swoim zachowaniem z tego forum szambo.
King Crimson

Nieprzeczytany postprzez ryzykant » 28 mar 2015, o 23:15

Mavii napisał(a):Bo dla mnie lesgo jest zwykłym zakompleksionym trollem szukającym poklasku wśród naiwnych forumowiczów wykładając "swoją wiedzę" (zmienną co chwila) w doktorskich elaboratach której przyklaskują głównie ludzie bez własnego rozumu i pojęcia o rektyfikacji, a także nowi hobbyści dający się ogłupić tym elaboratom...

Skoro tak to po co do niego pisałeś PW? Masz większe pojęcie/osiągnięcia - zaprezentuj. Jeżeli czujesz się od niego "lepszy" to pokaż dlaczego. Wśród środowisk forumowych - czy to na "białym" czy na "czarnym" czy tutaj osobę Lesgo każdy zna - i nawet jeżeli nie ma uznania dla tego co robi to widzi/zna jego "wkład". A z czego jest znany Mavii/Czołgista - albo nikt go nie zna, albo zna go z tego, że strzela z wiatrówki do ptaków, albo z tego, że "pocisnął/wyładował swoje frustracje na" Lesgo - to wszystkie Twoje osiągnięcia?
ryzykant

Nieprzeczytany postprzez Mavii » 28 mar 2015, o 23:28

lesgo58-King Crimson napisał(a):obrażasz masę ludzi.

Jeśli masz na myśli ludzi naiwnych i podążających za Twoją "wielką wiedzą" - to trudno, nikt nie mówił, że będzie łatwo i przyjemnie, są po prostu ludzie którzy się z Twoją "wiedzą" nie zgadzają i nie możesz im tego zabronić :!:
Jesteś po prostu chamem.

Jak pisałem wcześniej, nie bulwersuj się tak bo wiesz żyłka Ci pęknie w :dupa:
A rejestrując się tutaj - zrobiłeś swoim zachowaniem z tego forum szambo.

Bo napisałem o Tobie kilka słów prawdy :?:
Ale żule, którzy piją berbeluchę w krzakach mają więcej ambicji i honoru.

No skoro tak piszesz to mniemam, że znasz to towarzystwo od podszewki - gratuluję wysublimowanych znajomości :hahaha:
Mavii

Nieprzeczytany postprzez Mavii » 28 mar 2015, o 23:39

ryzykant-aronia napisał(a):Skoro tak to po co do niego pisałeś PW?

Właśnie po to co zrobiłem na forum, by pokazać jaki to jest na prawdę, kiedy ktoś jest lepszy od niego.
Masz większe pojęcie/osiągnięcia - zaprezentuj. Jeżeli czujesz się od niego "lepszy" to pokaż dlaczego.

Ja nie potrzebuję na forach pokazywać kto ma większego, nie potrzebuję poklasku, nie jestem tak próżny jak Lech, który wszędzie szuka fanów.
Wśród środowisk forumowych - czy to na "białym" czy na "czarnym" czy tutaj osobę Lesgo każdy zna - i nawet jeżeli nie ma uznania dla tego co robi to widzi/zna jego "wkład".

I co? Mam mu teraz bić pokłony? Modlić się do niego? Co Ty mu tak w :dupa: włazisz?
A z czego jest znany Mavii/Czołgista - albo nikt go nie zna, albo zna go z tego, że strzela z wiatrówki do ptaków

Przynajmniej się czymś wyróżniam, a nie tylko bufor, OVM, bufor, OVM, sprężynki, bufor, OVM :hahaha:
wyładował swoje frustracje

Kolejny raz piszę, to nie frustracja, ja po prostu mam dość monopolu na "objawioną wiedzę" tego człowieka, inni też mają prawo mieć rację :!:
Mavii

Nieprzeczytany postprzez robur71 » 29 mar 2015, o 01:48

Mavii napisał(a):Właśnie po to co zrobiłem na forum, by pokazać ...

Ja nie potrzebuję na forach pokazywać ...

Przynajmniej się czymś wyróżniam.....

Kolejny raz piszę, to nie frustracja... :!:

Tiiiia, wyróżniasz się, to nie frustracja i nie musisz pokazywać, wiemy że albo rodzice Cię nie kochali, albo Leszek ze swoją bandą (przecież to kosmici) porwali Cię i skrzywdzili.
Chłopie zmień staf, bo ten nie robi Ci najlepiej.
robur71

Nieprzeczytany postprzez Mavii » 29 mar 2015, o 02:00

Tak kolego "Tosiek" tak sobie tłumacz :hahaha:
Mavii

Powrót do SCHOWEK