Re: Ogólnie o tworzeniu własnej whisky bądź whiskey.

Tu lądują posty pisane dla jaj, oraz niezwiązane z tematem.

Nieprzeczytany postprzez trasha » 23 sty 2014, o 02:26

mod. Tu przenoszę posty które niewiele wnoszą do tematu.

Kiedys mieliłem zboże w młynku do kawy,
ano jesteś matoł a teraz to już odbiło ci z deka
Teraz kupuje już śrutowaną w sklepie z nasionami i karmą dla zwierząt.
Zapewne najważszej jakości ? karma dla .........for you
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 23 sty 2014, o 03:50

Skończ w końcu bredzić i nie wpier...alaj sie w to o czym pojęcia nie masz. :luta:
Nowe odkrycie z gatunku elektrofolk klik - warto posłuchać.
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 30 sty 2014, o 00:10

efendi napisał(a):Poniżej podaję sprawdzony ?przepis? na dobrą zacieraną whiskey którą najczęściej robie, najlepiej mi smakuje i myślę, że jeśli ktoś spróbuje tych proporcji także będzie zadowolony.
to że lubisz , huj wie co , to czemu to ma być najlepsze ?
Poza tym co tak się robi łiskacz ? na potstilu ?
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 30 sty 2014, o 01:25

Poza tym co tak się robi łiskacz ? na potstilu ?

A myślałeś, że na czym geniuszu od stalowego śniegu :hahaha: :hahaha:
Widać właśnie Twój poziom wiedzy :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Jak ktoś w ogóle gra i lubi "inne" gry niż hamerykański chłam to polecam - http://stalkerteam.pl/index.php?
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 1 lut 2014, o 01:26

Do tej pory matole nie odpowiedziałeś na pytanie czemu taki kształt i rozmiar sprężynek , ale to nie istotne , bo i tak nie wiesz .
-Czy "surówka a potem destylat" w produkcji wiskacza na pewno odbiera sie w takich procentach ?
Zapewne lepiej kupić zaprawkę "esencję" , efekt taki sam ,poza złudnym przekonaniem że zrobiłeś sam coś dobrze ?
Czy taka jest aparatura do łiskacza jak forma aabratek ?
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 1 lut 2014, o 04:34

Na ciebie już nawet się wkurwiać nie da - jesteś tak żałosny, że aż smieszny w tym wszystkim :hahaha: :hahaha: :hahaha:
ale to nie istotne , bo i tak nie wiesz

Zacznijmy od tego, czego ty nie wiesz - czyli nie ma tematu wogóle z tobą - bo nie wiesz kompletnie nic o produkcji alkoholu, jedno co wiesz - to jak sie tanio najebać surówką z pierwszego przebiegu :hahaha: :hahaha:
-Czy "surówka a potem destylat" w produkcji wiskacza na pewno odbiera sie w takich procentach ?

Doszkol sie tłuku to będziesz wiedział - ja ci wszystkiego pod nos nie podsune, bo nie jesteś tego wart krnąbrny pijaczku :hahaha: :hahaha:
Zapewne lepiej kupić zaprawkę "esencję" , efekt taki sam ,poza złudnym przekonaniem że zrobiłeś sam coś dobrze ?

Weź sie alkoholiku ogarnij :hahaha: :hahaha: dla ciebie (nałogowca/pijaka/żula pospolitego - co to komputra i intiernieta dostał) pewnie to nawet sam sfermentowany zacier jest spoko i stąd się biorą te twoje mądrości o stalowym sniegu :hahaha: :hahaha: :hahaha: co za debil w ogóle mógł wpaść na pomysł stalowego śniegu :kciuki: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Alkohol z zaprawki jest dla tych melepet/tłumoków/"PSOTNIKÓW" (co za debilne określenie w ogóle - jak ktoś zna jego pochodzenie (tzn. pochodzi ono z A.D ale który cymbał je wymyślił) to proszę o info na PW) co sami nie potrafią niczego upedzić i muszą swoje śmierdzące bimbry maskować takimi wynalazkami - jak masz takie zdanie, że zaprawki są super to gratuluje smaku i umiejętności destylacji :kciuki: :szacun: :hahaha: :hahaha:
Czy taka jest aparatura do łiskacza jak forma aabratek ?

Jeśli nie jesteś skończonym idiotą (w co szczerze wątpie) to pewnie wpadłeś na pomysł, że jeśli w kolumnie (i nie ważne jakiej - Aabratek, Bokakob, ministill, puszka, "młot Thora", czy nawet kuźwa Cm - ZP itp.) odetniesz RR (specjalnie dla ciebie napisze byś zrozumiał :hahaha: - RR= Reflux Ratio = powrót flegmy na wypelnienie do powtórnej rektyfikacji - dociera to do ciebie? Nie za szybko tłumaczę? - jak coś za szybko czy zbyt skomplikowane to napisz - specjalnie dla ciebie i innych ograniczonych (choć wątpie, że tacy istnieją poza tobą) napiszę wolniej, dokładniej i dużymi literami - żebyś mógł zrozumieć przekaz) to można destylowac jak na pot-stillu (o ile twoje pijaństwo nie wypaliło ci mózgu i wiesz co to jest pot-still, tudzież alembik czy kadź destylacyjna - nadąrzasz z przyswajaniem info :?: - czy trzeba wolniej :?: ) tyle, że z lepszym deflegmatorem (wiesz co to jest - czy taki banał też trzeba ci wytłumaczyć :?: ) co poskutkuje, lepszym, czystrzym, łagodniejszym i mocniejszym destylatem niz w przypadku zwykłego pot-stilla (zbiornik grzewczy + chłodnica).

Pozdrowionka :piwo:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 5 lut 2014, o 00:57

Na ciebie już nawet się wkurwiać nie da - jesteś tak żałosny, że aż smieszny w tym wszystkim :hahaha: :hahaha: :hahaha:
i o to chodzi , czasem trzeba się zniżyć do czyjegoś poziomu , żeby móc się z Tobą dogadać ,bądź zrozumieć quo vadis
-Chciałeś jeszcze coś dodać temacie wyzywania mej persony od ..........,........,.......... i takich tam ? to śmiało ostatni post ---->>>for you matole
Jeżeli nie to OK i nie przesadzaj chamie , fakt to nie jest niedzielna szkółka dla dzieciaków
taki.andrzej napisał(a): bo nie wiesz kompletnie nic o produkcji alkoholu, jedno co wiesz - to jak
Ja nie jestem bimbrownikiem i nie produkuję a ty skoro robisz dla siebie i próbkujesz to co robisz ,to czego ci brak do alkoholika , nie pijesz i robisz do piwnicy , na zaś ?
-To już podlega pod wariatkowo ;)
W dalszym ciągu nie
Jeśli nie jesteś skończonym idiotą (w co szczerze wątpie) to pewnie wpadłeś na pomysł, że jeśli w kolumnie (i nie ważne jakiej - Aabratek, Bokakob, ministill, puszka, "młot Thora", czy nawet kuźwa Cm - ZP itp.) odetniesz RR (specjalnie dla ciebie napisze byś zrozumiał :hahaha: - RR= Reflux Ratio = powrót flegmy na wypelnienie do powtórnej rektyfikacji - dociera to do ciebie? Nie za szybko tłumaczę? - jak coś za szybko czy zbyt skomplikowane to napisz - specjalnie dla ciebie i innych ograniczonych (choć wątpie, że tacy istnieją poza tobą) napiszę wolniej, dokładniej i dużymi literami - żebyś mógł zrozumieć przekaz) to można destylowac jak na pot-stillu (o ile twoje pijaństwo nie wypaliło ci mózgu i wiesz co to jest pot-still, tudzież alembik czy kadź destylacyjna - nadąrzasz z przyswajaniem info :?: - czy trzeba wolniej :?:
trasha

Nieprzeczytany postprzez man111 » 6 lut 2014, o 14:06

trasha napisał(a):to czego ci brak do alkoholika

Według pewnych kręgów to jesteśmy prawie wszyscy co go spożywają. Na tej samej zasadzie seksoholikami są też wszyscy co ciagną z tego przyjemność oprócz prokreacji. :świrek:
Może trasha wyjaśnisz tak naprawdę o Ci chodzi w tym wszystkim bo się pogubiłem.
Może masz naprawdę coś ciekawego do powiedzenia, to z chęcią wysłucham i podyskutuje.
man111

Nieprzeczytany postprzez trasha » 9 lut 2014, o 02:01

man111 napisał(a):
trasha napisał(a):
Może trasha wyjaśnisz tak naprawdę o Ci chodzi w tym wszystkim bo się pogubiłem.

No widzisz , diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach kolega napisał pseudo poradnik , bo taki temat ,to jest gówno wart pseudo poradnik .Przepisów na tworzenie czegoś tam to wyrwiesz milion a sam zmieniając proporcje stworzysz kolejne dziesiątki , zapewne !
-Irytuje mnie lakoniczne podejście do surowców typu ,woda , materiał (zboża) ,klarowanie , sezonowanie
Wiemy że w przepisie jest napisane śruta, tylko w karmie dla zwierząt to mogą być (na pewną są ,trociny itp.)

TEN poradnik jest (b)Prawie jak .........(/b) bo to bzdura z każdej aparatury wyjdzie coś innego
Każdy kto spożywa regularnie + pasjonuje sie
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 9 lut 2014, o 10:22

Widzisz jakbyś przeczytał dokładnie ten jak to nazywasz pseudo poradnik to zapewne doczytał byś, że podane przepisy są przykładowe - czyli takie które na początek są dobre a i nic nie stoi na przeszkodzie by je do woli modyfikować.
-Irytuje mnie lakoniczne podejście do surowców typu, woda

Nie wiem co leci z Twojego kranu, ale ja wiem, że w swoim mam dobrą wodę na której śmiało można robić nastawy czy zaciery - woda kranowa użyta do nastawu ma najmniejszy wpływ na jakość otrzymanego destylatu.
materiał (zboża)

To wg. Ciebie to co kupisz normalnie w sklepie - zboża dzielą się na lepsze i jeszcze lepsze?
klarowanie

Zacierów czy też nastwów zbożowych się nie klaruje przed destylacja, tak samo zresztą jak i nastawów owocowych.
sezonowanie

O sezonowaniu pisałem chyba dość jasno - czego nie rozumiesz i co Cię irytuje?
Wiemy że w przepisie jest napisane śruta, tylko w karmie dla zwierząt

Błąd kolego - nigdzie w przepisie nie napisałem, że zboże ma być jako karma dla zwierząt, jedyną wzmianką o karmie jest odpowiedź @man'a111 który pytał skąd ja biorę śrute - nigdzie nikomu nie napisałem, że też ma taką kupować/używać.
to mogą być (na pewną są ,trociny itp.)

No no i stalowy śnieg jeszcze :hahaha:
to bzdura z każdej aparatury wyjdzie coś innego

Po części masz rację, ale tylko po części bo z tego co zauważyłem i wiem to znaczna większość "nas producentów" destyluje na tej samej kolumnie której używają do rektyfikacji spirytusu, z tym, że destyluje bez refluksu lub z bardzo małym refluksem i w tym momencie kiedy będziemy się trzymać odpowiednich stężeń % i temperatur produkt ma prawo wyjść zbliżony jakościowo do tych otrzymanych na innych aparaturach. I tu zaczyna się Twoja część racji - bo wszystko głównie zależy od operatora tejże aparatury - teraz jeśli operator nie ma pojęcia co robi to kiepską jakość produktu zwali na aparature i napisze, że z każdej aparatury wyjdzie coś innego.
TEN poradnik jest (b)Prawie jak .........(/b)

Skoro twierdzisz, że napiszesz lepszy - to proszę bardzo - pisz i zamieszczaj na forum - chętnie przeczytam i to nie tylko ja zresztą...
Każdy kto spożywa regularnie + pasjonuje sie

Hmmm zapomniałeś dokończyć pisanie czy znów się "zdegustowałeś" :?: :hahaha:

Ps.
Ja nie jestem bimbrownikiem i nie produkuję

Jak nie produkujesz to skąd bierzesz te swoje śmiałe i lotne tezy :?:
a ty skoro robisz dla siebie i próbkujesz to co robisz ,to czego ci brak do alkoholika , nie pijesz i robisz do piwnicy , na zaś ?

Wiekszość rozdaje rodzinie, znajomym i tak odkładam do piwnicy, piję kiedy mam ochotę, ale takie ilości by nie bredzić w pijackim amoku głupot o stalowym śniegu - jak niektórzy ;)
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 19 lut 2014, o 01:48

t.a. napisał(a):Nie wiem co leci z Twojego kranu, ale ja wiem, że w swoim mam dobrą wodę na której śmiało można robić nastawy czy zaciery
Dlatego też uważasz że to co robię w "myśl" tego co piszesz ,nie wychodzi bo nie mamy pojęcia o czymś tam ?
TYLKO GŁUPEK wychodzi założenia ,że wszędzie jest tak samo i wszyscy wiedzą co zrobić
Dla ciebie woda mineralna , źródlana i kranówa to to samo ?
Masz obok domu studnię , z niej czerpiesz wodę a 10 m dalej szambo ,dlatego tak ci się robi
Klarowanie nastawów to nie tylko używanie środków .........
t.m napisał(a):Wiekszość rozdaje rodzinie, znajomym i tak odkładam do piwnicy, piję kiedy mam ochotę, ale takie ilości by nie bredzić w pijackim amoku głupot o stalowym śniegu - jak niektórzy ;)

To jesteś jak wiedziałem Matoł ( nukowiec )
Tylko głupek , był by pewny o tym że , kształty o tak zawiłej budowie ułożą sie płasko jeden na drugim jak bilon , "nawet tam są wyjątki
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 19 lut 2014, o 02:34

Jak zwykle połowy Twojego bełkotliwego, pijackiego postu nie rozumiem - zacznij w końcu pisać na trzeźwo :smile:
Masz obok domu studnię , z niej czerpiesz wodę a 10 m dalej szambo ,dlatego tak ci się robi

Nie, bo mieszkam w mieście i wiesz jest u nas coś takiego jak wodociąg i kanalizacja - jestes aż na tyle cywilizowany by zrozumieć co to jest wodociąg i kanalizacja :?: :hahaha:
Klarowanie nastawów to nie tylko używanie środków

A gdzie w tym temacie pisałem o używaniu środków? Pisałem, że zacierów czy tez nastwów owocowych się nie klaruje przed destylacją - łapiesz? Czy to dla Ciebie za szybkie info??
Dla ciebie woda mineralna , źródlana i kranówa to to samo

Przy destylacjii/rektyfikacjii tak, co innego przy winach i piwie - ale tu nie o tym mowa.
Tylko głupek , był by pewny o tym że , kształty o tak zawiłej budowie ułożą sie płasko jeden na drugim jak bilon , "nawet tam są wyjątki

Przestań sie ośmieszać z tym swoim stalowym śniegiem, bo już nie tylko w PL się z Ciebie śmieją, zachaczyło to już o RUS i USA - sorry nie mogłem sie powstrzymać by ten kretyński pomysł obśmiać tylko w naszym kraju :hahaha:

Weź się chłopie ogarnij, przestań chlać, skończ bredzić, to może bedzie mi sie chciało z Tobą rozmawiać, bo narazie to jesteś zwykłym żulem i mamroczesz coś w pijackim widzie - odstaw człowieku te mózgojeby to może rozum Ci wróci...

A teraz nara i walnij za mnie sete swojej ulubionej dykty :wódkalepsza:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 9 mar 2014, o 01:38

o czym ty do mnie debilu rozmawiasz ?
Czy to jest twoje forum , co tu tu qrwa formalnie ,masz matole ?
trasha

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 mar 2014, o 14:00

Chłopaki, przecież każdy może pozostać przy swoim zdaniu, szanujmy się nawzajem, bardzo was o to proszę.

Pozdrawiam. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 9 mar 2014, o 14:28

Ooohooo kolega trasha znów się zdegustował i nabrał odwagi :hahaha:
co tu tu qrwa formalnie ,masz matole ?

Widzisz tak się składa, że ja mam wiedzę praktyczną w temacie produkcji alkoholi, a Ty nawet nie odróżniasz zacieru od nastawu i pijesz destylaty z pierwszej destylacjii - więc pomyśl dokładnie i na trzeźwo kto tu jest matołem :hahaha:

Pawle przepraszam, że ciągnę temat, ale niech się chłop douczy, a dopiero później wytyka błędy innym...

Zdrówko :piwo:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 12 mar 2014, o 01:39

taki.andrzej napisał(a):
Pawle przepraszam, że ciągnę temat, ale niech się chłop douczy, a dopiero później wytyka błędy innym...
Gdybyś czytała to byś doczytał ,że Paweł otrzymał w prezencie kilka sugestii w sprawie forum , ty natomiast dostajesz lekcję w sprawie poradników :cmok:
-Już Ci napisałem twoje poradniki są mało wartościowe , pisząc poradę nie wychodzi sie z założenia ,że wszyscy mają ten sam poziom wiedzy i ten sam sprzęt (bo skoro tak ,to po .uj poradnik) i tego typu fora
Wiesz czego mi tak zalazłeś głęboko w :dupa:
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 12 mar 2014, o 21:58

Ale Ty jednak głupi jesteś :hahaha:
Poaradniki pisze się właśnie dla osób z niewielkim dośwaidczeniam w danym temacie, dlatego zamiesciłem w nim konkretne temperatury zacierania, przybliżone czasy i dodatkowe informacje jak choćby tą o wykonywaniu próby jodowej.
Już Ci napisałem twoje poradniki są mało wartościowe

Za to Twoja twórczość na forum jest wartościowa jak 5kilogramowa sztaba złota - ja przynajmniej coś do forum wnoszę...
Wiesz czego mi tak zalazłeś głęboko w :dupa:

Szczerze powiedziawszy to mnie to totalnie JEBIE :hahaha: i kończe tą dyskusję z Tobą bo Ty i tak się niczego nie nauczysz - pędź dalej swój bimber i pij śmierdzącą surówkę - a mi skończ zawracać :dupa:.

Pozdro...
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 15 mar 2014, o 02:40

Za to Twoja twórczość na forum jest wartościowa jak 5kilogramowa sztaba złota - ja przynajmniej coś do forum wnoszę...
nie zakładałem tego forum ,a jestem jedynie klientem i to po to żeby coś wynieść z tego forum ? po za chujowym wrażeniem ?
t.a napisał(a):Szczerze powiedziawszy to mnie to totalnie JEBIE :hahaha:
Mnie twoje orientacje i upodobania seksualne najmniej interesują , w tym temacie , a tym bardziej że masz jakieś wizje totalnego (JEBIE)nia ? Twoja dupa twoja sprawa
Wracając do tematów interesujących 'kolekcjonerów" ,takie przepisy są znane od dawna
Nie no stary ,rewelka ,niebo w gębie, tak ci dobrze ,tak ci rób
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 15 mar 2014, o 14:18

:ziewa: skończyłeś :?:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 17 mar 2014, o 02:37

TAK już tak , możesz się już poobcierać
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 17 mar 2014, o 02:51

No to suuper... :hahaha: Dziękuję "mistrzu" za pozwolenie :hahaha:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez trasha » 17 mar 2014, o 03:08

nie ma za co :)
Miszcz twojego miszcza mówił że,Ja nie będę mistrzem twym ,ciebie ciemność wiedzie
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 17 mar 2014, o 03:15

A ciebie zaś przedgon... :hahaha: i w związku z tym uważaj by ciebie czasem ciemność nie dopadła :hahaha:
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 mar 2014, o 19:29

Hej Koguciki :) Moja babcia zawsze mówiła, że ten mądrzejszy kto pierwszy ustąpi :)

Pozdrawiam. Paweł. :piwo:

ps. Chyba trzeba będzie was przerzucić do schowka bo szkoda tak fajnego tematu :(
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez trasha » 18 mar 2014, o 23:19

No tak jak Ukraina przed Rosją :brawa: , a ty jako admin dupa pozwalasz na prowokacje :smile: :smile: :smile: weź się do roboty i posprzątaj w temacie i na forum
Może warto by wprowadzić dział na innych userów z destylatorami starszych generacji
trasha

Powrót do SCHOWEK