Próbki dla siędestyluje

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Re: Próbki dla siędestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 7 sty 2017, o 23:51

Tabikgo, surówki niestety do badania nie wysyłałem, bo nie chciałem nadużywać uprzejmości Brzuchacza dodatkowymi probkami. Właściwie to surówkę robiłem jeszcze na zmywakach, dopiero później kupiłem sprężynki i na nich już zrobiłem gotowy produkt, który wysłałem na badanie. Generalnie chciałbym porobić kilka testów, w różnych konfiguracjach kolumny i prowadzenia procesu, ale szkoda, że sprawdzenie próbek tak długo trwa.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 sty 2017, o 10:20

Mariusz. Tak zaciekle ze mną dyskutujesz w temacie bufora, że byłem przekonany, że go masz.
Co do termometru to domniemam, że musi być dokładny skoro kończysz na wartość a nie na wzrost tak jak my. Nie wyobrażam sobie abyś zostawiał alkohol w kegu. Znam Twoje wypowiedzi i wiem komu zaufałeś, więc wnioskuję, że robisz wszystko tak jak Lesgo stąd te 0,1st. i na dyskutujesz jak byś już wszystko wiedział, więc nie dziw się. że traktuję Cię tak surowo.

Konfrontacja teraz jest i owszem, bo zarzucono mi oszustwo i Brzuchacz wyzwał mnie na pojedynek. Jak dawałem ostatnim razem to nawet nie wiedziałem, że Leszek też dał, teraz przynajmniej jest uczciwie bo wiem na czym stoję.
Jest to konfrontacja sprężynek ze zmywakami
Jest to konfrontacja LM z OLM
Jest to konfrontacja mocnego nastawu ze słabszym
Jest to konfrontacja OPWS z długą stabilizacją.
Jest to konfrontacja bofor z jego brakiem

Teraz już wiesz dlaczego nie ma wyników badań?

Pozdr. Paweł.

Mariusz. Czy poznajesz na zdjęciach próbek swoją butelkę?
A, i termometr prowadzący mamy na 40 od dołu aby niepotrzebnie nie spowalniać procesu. Półek w kolumnie na zmywakach 304 jest tak dużo, że aż na zapas.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 8 sty 2017, o 11:30

Nie rozpoznaje swoich butelek na zdjęciach.
Może Cię zdziwię, ale nie kończę na wartość tylko na wzrost. To, że mam termometr w kegu i widzę, jaką jest tam temperatura to nie znaczy, że kończę na jej wskazanie. Jeżeli ciężko jest utrzymać temperaturę dnia na 10 półce, to w zależności od tego czy mam ochotę albo przechodzę na wyższy termometr i wylapuje pogony albo kończę destylacje. Raczej nigdy nie wyciągam całego alkoholu z kega, bo zwyczajnie nie chcę mi się czekać, jest to bardzo żmudne.
Jeżeli Brzuchacz Cię wyzwał na pojedynek to jest to konfrontacja między wami, a Ty starasz się w to wciągać innych. Ja nie robiłem na zawody tylko dla swojej wiadomości. Jeszcze wkleję cytat Magasa z białego forum, bo myślę, że jego słowa najlepiej oddadzą to co myślę.

"Wysłanie próbki nic nie da, ktoś musi sam sprawdzić, nie przekona próbka nikogo. Nie oskarżam Stratosa o oszustwo nim zdążył wysłać próbki :lol: , ale dostawałem próbkę od producenta zp do tego robił 3 zp w kolumnie i bym zamknął jadaczkę, bo on na wiosce spawa niedaleko mnie i szyby samochodowe ma jako wypełnienie. Dostałem 0,2l wódki z jednego przebiegu i czy zatkałem jadaczkę? Wódka była najwyższych lotów mniej ostra niż Czysta de-lux, Krupnik, Żubrówka biała, ba nawet mniej charakterna niż Finlandia, znajomy nie ten spawacz, tylko co chciał kupić mówi do mnie jesteś gorszy niż niewierny Tomasz, bo on dotknął i uwierzył, a ty wypiłeś i dalej podśmiechujki robisz, a co ja miałem uwierzyć? Nie mogłem, przy spotkaniu odlałem z mamy barku Absoluta 0,2l i oddałem, powiedziałem że to jest wódka po jednej destylacji z kanki i szkiełka, ale na butelce napisałem absolut 40%."

Tak więc jeżeli kiedyś będę chciał sprawdzić metodę OPWS to sam zrobię próbki i wyślę do zbadania :D

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez lizard » 8 sty 2017, o 11:46

siedestyluje napisał(a):Jak dawałem ostatnim razem to nawet nie wiedziałem, że Leszek też dał, teraz przynajmniej jest uczciwie bo wiem na czym stoję.

Domagasz się uczciwej i merytorycznej dyskusji...A co mamy?
Notoryczne kłamstwa, pomówienia, konfabulacje i nie wiem jak to jeszcze inaczej nazwać?
Skąd Ty masz takie informacje? Że niby też dałem komuś próbkę? Ja nawet nie wiem kto to jest Brzuchacz. Mogę się co najwyżej domyślać.
Piszesz o jakiś wyimaginowanych gierkach współzawodnictwie itp. Wyliczasz to nawet w piękny sposób. Niestety ale to jest tylko Twój wyimaginowany świat, a raczej rzeczywistość.
Cofnij Ty się tak minimum z 12 miesięcy do tyłu i poczytaj.
Gdzie jest napisane, że prosta kolumna jest gorsza od tych współczesnych?
Gdzie jest napisane, że na prostej kolumnie nie można robić luksusowego spirytusu?
Gdzie jest napisane, że z LM nie można otrzymać luksusowego spirytusu?
Gdzie jest napisane, że z buforem można otrzymać lepszy spirytus?
Powiem więcej wszyscy to potwierdzają, że kolumna z głowicą (jaka by to nie była) jest wystarczającym sprzętem do otrzymania luksusowego spirytusu. Ja chyba ze trzy razy o tym pisałem. Nie do uwierzenia - co? Już zapomniałeś o tym, czy po prostu olałeś czytanie o tym?
Ale nie... - Ty nie musisz interpretować wszystko po swojemu. Musisz prowadzić wojenki podjazdowe, mącić i chachmęcić. I po co Ci to? Dla bujania się forum? Dla jakiś tam wyimaginowanych ambicji?
Ale już dlaczego odbiera się z OLM, dlaczego używa się bufora, czy dlaczego robi się słabsze nastawy to widzę, że niestety ale nie jesteś tego w stanie pojąć i zrozumieć. Każdy sygnał na ten temat traktujesz w kategoriach napaści na Ciebie i Twoje kolumny. Co z Twojej strony przejawia się w agresji uniemożliwiającej sensowną i merytoryczną dyskusję.
Przy jednym będę się jednak upierał. Metodą, którą opisujesz czyli OPWS i na sprzęcie skonfigurowanym tak jak to Ty masz - to nie możliwości otrzymania spirytusu luksusowego w/g polskich norm. Nie według Twojego gardła ale w/g polskich norm. Bo to, że Ty piszesz iż można otrzymać to jest coś takiego jak słyszeć, że masz słonia w karafce. No chyba, że się wprowadzi kilka poprawek do Twojej instrukcji.
Nie do uwierzenia - co?
lizard

Nieprzeczytany postprzez lizard » 8 sty 2017, o 12:36

Pisząc "prosta kolumna" użyłem zbytniego skrótu myślowego. Już to prostuję i nadrabiam. Miałem na myśli taką oto kolumnę:

na takiej 5 lat temu zaczynałem i osiągałem wyniki którymi się nie wstydzę.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 sty 2017, o 14:46

Tabik kompletna czapa to Ty sie miales nazywac.

Ty nie umiesz pisac - trzeba pare razy przeczytac Twoje posty zeby zrozumiec o co Ci chodzi. A w niektorych postach nawet w tym temacie to nikt Cie nie zrozumial

Po 2 brak wiedzy I doswiadczen
Po 3 brak czytania ze zrozumieniem

Tak wiec Ty chyba jaestes ostatnia osoba ktora powinna sie do mnie tak zwracac.

Nie odpisuj na tego posta bo znow bede musial sie glowkowac o co Ci chodzi.

Ps przepraszam ze zasmiecilem temat .
Asus

Nieprzeczytany postprzez zimny » 8 sty 2017, o 20:11

Nie musisz przepraszać :głupek: robisz to od samego początku i wszyscy się już przyzwyczaili :hahaha: ale uwazaj bo możesz trafić na kogoś przed okresem https://www.youtube.com/watch?v=safCqguQkh4 asus jaka jest twoja misja ? :drażni:
zimny

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 09:30

Mariusz. O Twoją próbkę ze środka się nie martwię, bo to już Lesgo udowodnił na swoim wypasionym sprzęcie, że nie jest najgorsza. Za to wyniki próbki z całości z chęcią obejrzę.
Leszka nie słuchaj bo widzisz jak się mota. Najpierw sika z zachwytu nad wynalazkami z kosmosu a po chwili mówi, że na zwykłym LM też jest dobrze.
Zupełnie nie rozumiem czemu ludzi w błąd wprowadza. On nawet myśli, że jakość to kwestia nastawu. (przy rektyfikacji)

Pozdr. Paweł.

ps. Ile odrzutu masz przy finalnym przerobie?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 9 sty 2017, o 11:11

siedestyluje napisał(a):Leszka nie słuchaj bo widzisz jak się mota. Najpierw sika z zachwytu nad wynalazkami z kosmosu a po chwili mówi, że na zwykłym LM też jest dobrze.
Zupełnie nie rozumiem czemu ludzi w błąd wprowadza.
Ja nikogo nie słucham, czytam, a następnie sam wyrabiam sobie opinie. Co do Leszka, to dlaczego kłamiesz? Rozumiem, że ktoś może czegoś nie zrozumieć, ale Ty zwyczajnie kłamiesz. Co więcej, próbujesz celowo mnie okłamać i wprowadzić w błąd.
Przecież Leszek NIGDY nie napisał, że na zwykłym LMie wychodzi gorszy produkt, wręcz od zawsze powtarzał, że na takim sprzęcie można uzyskać absolut. Tak więc się nie mota, więc dlaczego próbujesz mnie okłamać? Poza tym jak uważasz inaczej to pokaż mi jeden post w którym napisał, że na LM uzyskujemy gorszą jakość. Pokaż jeden fragment, z jakiegokolwiek forum.
siedestyluje napisał(a):ps. Ile odrzutu masz przy finalnym przerobie?

Nie zawsze robię metodą 2,5, czasami zwyczajnie 2 razy destyluje i w finalnym przerobie mam około 300 ml odrzutu, czasami 350.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 11:20

Jak tok to przepraszam.
Niech tylko jeszcze raz napisze, że z buforem i OLM jest lepiej to wrócimy do tego tematu.

Pozdr. Paweł.

ps. Rozumiem, że ten odpad to z jednego kega?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 9 sty 2017, o 11:28

siedestyluje napisał(a):Niech tylko jeszcze raz napisze, że z buforem i OLM jest lepiej to wrócimy do tego tematu.

Napisałbym ale spózniasz się z przelewami. Ja za darmo nie będę pisał.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 11:39

To trzeba mieć tupet aby takie głupoty gadać. Się ciesz, że masz gdzie pisać bo na białym się z Ciebie już dopami śmieją :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 9 sty 2017, o 12:43

siedestyluje napisał(a):ps. Rozumiem, że ten odpad to z jednego kega?

Tak, przy gotowaniu nastawu z 50l kega mam około 350-400 ml odpadu, a już na gotowo dodatkowo 300-350 ml odrzucam.
Jeszcze wcześniej napisałeś, że Lesgo uważa, że nastaw ma znaczenie przy rektyfikacji. Ja Ci powiem, że wiele osób tak twierdzi i ja uważam, że może mieć wplyw na np. delikatność końcowego produktu. Jednak nie biorę tego za pewnik, dlatego jak odpuszcza trochę mrozy, a najpewniej na wiosnę, pobiorę kilka próbek destylatu, robionego z różnych nastawow i w gronie znajomych będziemy robić ślepe próby. Dużą nadzieję pokladam w destylacie z glukozy. Dopiero wtedy będę wiedział na 100% czy nastaw coś zmienia.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 12:57

A ja Ci piszę, że to co piszesz mam już dawno za sobą i mogę powiedzieć, że jak prawidłowo przeprowadzisz rektyfikację to się nie poznasz z czego to robione. '
Wszystkie ewentualne smaki posmaki to efekt nie do końca poprawnie przeprowadzonej rektyfikacji.
Jak się dobrze wszysto zrobi to czy z glukozy czy z cukru ma wyjść to samo, czyli tylko C2H5OH i ok 3% wody.
I powiem Ci jeszcze, że jak dochodzisz już do klasy luksusowego i wyżej to trudno jest organoleptycznie odróżnić jakość. Dla mnie to i lux i neutral to Absolucik.
Wszystko przed Tobą, niedługo sam się przekonasz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 9 sty 2017, o 13:10

Pawle nie masz racji jak zawsze zreszta.
Z glukozy wychodzi delikatniejsze sprawdzone I potwierdzone przez ppich kumpli .nie tych z forow :-P
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 13:13

To znaczy, że musisz jeszcze trochę popracować nad techniką, Czytaj dalej i się ucz.
Zacznij od wywalania przygwizdów z kolumny.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 9 sty 2017, o 14:04

Widzisz, Ty mówisz, że nie ma różnicy i jesteś o tym przekonany. Z kolei Asus mówi, że jest różnica i to duża na korzyść np. z glukozy. Komu wierzyć? Jak widzisz nie mam innego wyjścia jak testować.

Pozdrawiam,
Mariusz

P. S. Szczerze mówiąc osoby na innych forach potwierdzali to co mówi Asus. Jeżeli załóżmy 10 osób mówi coś, a jedna osoba co innego, to prędzej można uwierzyć większości. Tym bardziej, że producenci kolumn jaki by mieli interes w mówieniu, że z glukozy jest lepsze niż z cukru?
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sty 2017, o 14:33

Cieszę się Mariusz, że z Tobą można merytorycznie pogadać.
Nikomu nie wierz, sprawdz to na sobie tak jak ja kiedyś. Dla mnie to dużo znaczy, że nie masz klapek na oczach i nie wierzysz jaki Ci kit wciskają.

Pozdr. Paweł.

ps. Wiem jedno, jak ktoś dąży do doskonałości to jeszcze jej nie ma, ja nie dążę bo lepiej niż luks/neutral zrobić się nie da.
Z glukozy mogę tylko wtedy jak będzie tańsza niż cukier bo jakość jest ta sama.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 9 sty 2017, o 14:41

No I tym ostatnim postem udowodniles ze nic nie sprawdzasz glukoza moznavpowiedziec ze obecnie jest tansza lub w tych samych pieniadzach no chyba ze trafisz na promicje cukru. Cukier jest w granicach 3-3.40
A glukoza tyle samo wiec klepiesz kogos po ramionach ze sam chce sprawdzic a Tobie jak sie czegos nie poda na tacy to nie masz I Tym zielonego pojecia.
Asus

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 9 sty 2017, o 23:06

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-P ... 3120093870
Glukoza 93zł/25kg z dostawą, czyli 3.72zł/kg Weź również pod uwagę, że glukozy trzeba dać odpowiednio więcej. Jakieś 10-12%?
2.69zł za kilogram cukru, przy 4zł za równoważną ilość glukozy.
Faktycznie można powiedzieć, że glukoza jest tańsza :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez solohan » 9 sty 2017, o 23:56

a nie jest tak ze nastawy z glukozy sa lepsze jakościowo? mniej odpadów?
a nie sorry to nie to forum. zresztą moje konto miało być usunięte :czytaj:
solohan

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 10 sty 2017, o 00:26

Masz rację, dlatego się dziwię czemu pytanie Pawła skierowane do Asusa tutaj: viewtopic.php?f=16&t=601#p8731 pozostało bez odpowiedzi. Absolucik, łagodniejszy, lepszy, oszczędności...
Mariusz, zaczynałeś od zmywaków. Jak oceniasz urobek po zmianie wypełnienia? Udało Ci się przerobić nastaw w ten sam sposób na różnych wypełnieniach?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 10 sty 2017, o 10:54

Niestety nie udało mi się przerobić nastawu na zmywakach, tzn na zmywakach zrobiłem tylko surówki. Przede wszystkim komfort pracy na sprezynkach jest o wiele lepszy. Pracując na zmywakach miałem problem z zalewaniem w różnych częściach kolumny. Próbowałem wyjąć wypełnienie(co jest strasznie zmudnym zadaniem), a następnie jeszcze raz ułożyć. Pomagało to w nieznacznym stopniu. Musiałem pracować na niższej mocy i przy wolniejszym odbiorze. Dodatkowo przy sprezynkach zaobserwowałam, że łatwiej utrzymać stabilną temperaturę na 10 półce.
Podsumowując, przede wszystkim kwestia wygody, czasami robię też smakowki, więc wyciąganie i wkładanie zmywakow jest uciążliwe, oraz to co napisałem wyżej. Natomiast jeżeli chodzi o jakość to pewnie można zrobić podobnie, tylko na zmywakach trzeba włożyć więcej pracy.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sty 2017, o 11:08

LITOSCI. Chyba tylko Ty jeden miałeś takie problemy.
Zauważyłem wręcz odwrotnie, bo zmywaki gat 304 jak raz włożysz to się do nich nie dotykasz do końca życia. Nie ma problemu ze zmianą gęstosci/przewiewności wypełnienia co w przypadku sprężynek niestety się zdarza, dotyczy to głównie większych średnic, po prostu zdarza się, że wypełnienie "siada".
Sugerujesz jeszcze że na zmywakach na dole nie ma stabilnej temperatury? Co mogłoby to spowodować???????????????????///? Zamywami raz mocniej przepuszczają flegmę raz wolniej??????????????????????/////////
Zastanów się co piszesz.

Zrobiłeś surówkę czyli półprodukt na zmywakach i się do nic zniechęciłeś? Masakra. Dlaczego nawet nie dałeś im szansy?

Pozdr Paweł.

ps. Jakie miałeś zmywaki? te Lidla czy z gat 304?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 10 sty 2017, o 13:52

siedestyluje napisał(a):Sugerujesz jeszcze że na zmywakach na dole nie ma stabilnej temperatury? Co mogłoby to spowodować???????????????????///? Zamywami raz mocniej przepuszczają flegmę raz wolniej??????????????????????/////////
Zastanów się co piszesz.

Nie chodziło mi o to, że temperatura skacze, tylko, że musiałem szybciej redukowac prędkość, bo temperatura rosła. Zakładam, że miały większą przewiewnosc od sprężynek.

siedestyluje napisał(a):Nie ma problemu ze zmianą gęstosci/przewiewności wypełnienia co w przypadku sprężynek niestety się zdarza, dotyczy to głównie większych średnic, po prostu zdarza się, że wypełnienie "siada".

Póki co nie zaobserwowałam, żeby sprężynki "siadaly", tym bardziej, że dobrze podzieliłem wypełnienie.

siedestyluje napisał(a):jak raz włożysz to się do nich nie dotykasz do końca życia. Nie ma problemu ze zmianą

Tylko, że czasami muszę wyjąć wypełnienie i wtedy przy zmywakach to jest katorga. Ze sprezynkami nie ma żadnego problemu.

siedestyluje napisał(a):Masakra. Dlaczego nawet nie dałeś im szansy?

Nie dałem im szansy, bo denerwowało mnie to układanie ich, a później grzejac mocą około 3,1KW zalewalo kolumnę 70 mm. Miałem już dość tej ciągłej walki.

siedestyluje napisał(a):ps. Jakie miałeś zmywaki? te Lidla czy z gat 304?

To nie były zmywaki gat 304. Prawdopodobnie były z Lidla, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wirtualna knajpa