Próbki dla siędestyluje

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Re: Próbki dla siędestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 4 sty 2017, o 19:56

Koalak przeczytaj jeszcze raz. Bardziej uczciwie się nie da... i przestań mierzyć innych swoją miarą. Nie każdy jest taki krętacz jak Ty.

boxer1981228 napisał(a): Już pisałem, boisz się że coś pozmieniam to dostaniesz plik zabezpieczony hasłem z opisami próbek. Jak opiszesz próbki na forum to dostaniesz hasło do pliku. Inaczej nie mamy co dyskutować.

I na drugi raz się zastanów nim zaczniesz pisac pierdoły i robić wykręty...
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 4 sty 2017, o 20:06

Paweł będzie na siłę wszystko przekrecal, ale spójrzmy prawdzie w oczy, po prostu stchorzyl i nic więcej.
Gdyby podjął wyzwanie i się pomylił to myślę, że mimo tego jak chwalił swój chromatograf ustny, to można by było mieć szacunek, że chociaż podjął rękawice, a tak....

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 sty 2017, o 20:32

Od samego początku Boxer wszystko robi aby mnie zniszczyć, nie ufam mu ani trochę.

Jak Brzuchacz poda wyniki z opisem to i ja się wypowiem o pozostałych próbkach.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 4 sty 2017, o 20:35

siedestyluje napisał(a):Od samego początku Boxer wszystko robi aby mnie zniszczyć, nie ufam mu ani trochę.

Jak Ci zaproponował, że wyśle plik zabezpieczony hasłem to dlaczego się nie zgodziles?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 sty 2017, o 20:50

Moja propozycja jest uczciwa i nie ma w niej podstepu. Będą chromatografy będzie moja ocena w ciemno (nie wiem która jest czyja i jak robiona)
A po drugie to nie otwiem żadnych obcych plików ze względu bezpieczeństwa , nie tylko od Boxera żeby nie było....

Pozdr Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 sty 2017, o 01:28

siedestyluje napisał(a):A po drugie to nie otwiem żadnych obcych plików ze względu bezpieczeństwa , nie tylko od Boxera żeby nie było....

Nie otwierasz obcych plikow ze wzgledow bezpieczenstwa, ale alkoholu nieznanego pochodzenia nie boisz sie napic... Przeciez to sie kupy nie trzyma....

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 sty 2017, o 09:06

No patrz.....nawet o tym nie pomyślałem. Dzięki za ostrzeżenie!

Pozdr. Paweł.

ps. Mariusz. Ty też wysłałeś swoje próbki do Brzuchacza?
siedestyluje

Re: Czego się boi Pan Paweł vel siedestyluje?

Nieprzeczytany postprzez gość3 » 5 sty 2017, o 11:59

A Ciebie prosta ocena 6 próbek. Dziwnym trafem za najlepszą uznałeś próbkę robioną na sprzęcie z wypełnieniem sprężynkami, buforem i OLM oraz proces ze stabilizacją. Jeżeli sam dostrzegłeś różnice w próbkach to może powiedz wprost, która była najgorsza to też się dowiesz na jakim sprzęcie i jakim sposobem była robiona.
Boxer też podał uczciwą propozycję - nie skorzystałeś to nie licz, że teraz ktoś skorzysta z Twojej. Myślisz, że tylko on wie co było w tych próbkach - sorry ale NIE. Boisz się ocenić, żeby się nie okazało, że robioną Twoją metodą ocenisz za najgorszą.
Badania - przecież masz swoje którymi się wszędzie chwalisz - że na innej konfiguracji itd to nic - przecież sam wyczuwasz Absolucik z daleka - sorry ale chyba sensory Ci się popsuły. Nie bierzesz pod uwagę innych rzeczy - a jakich to może skup się nad tym co inni piszą, a nie byle Twoje było na wierzchu.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 5 sty 2017, o 14:48 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wydzielono z [Czego się boi Pan Paweł vel siedestyluje?]
gość3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 sty 2017, o 12:32

Co ma piernik do wiatraka? Dlaczego nie piszesz odpowiednim temacie?

Po drugie. Bingo! Właśnie dlatego nie chcę ocenić bo moją próbkę uznacie za najgorszą, zwycięzcę też sobie przypiszesz gdzie chcesz.
Od początku czułem, że próbki nie są od Boxera tylko od was, zabawa w ciuciubabkę nie zemną. Dawaj wyniki chromatografu z opisem to wtedy ocenię co mi przysłaliście w ciemno
Sprawę stawiam uczciwie i to nie jest podstęp tak jak wy to robicie, przecież nie wiem, która próbka jest czyja i jak była robiona.

Badania, które mam są dla was nie do uwierzenia, dlatego zostało wysłane po raz kolejny, tym razem także z surówką i nie tylko ode mnie i nie tylko do was.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość3 » 5 sty 2017, o 13:04

To Ty oceniasz próbki - nie po to boxer proponował że wyśle Ci spis, aby coś oszukiwać tylko pokazać jak czuły jest "choromatograf gardłowy". Sam ponoć wyczuwasz różnice pomiędzy absolucikiem, a czym co nim nie jest, ale jak widać do tego muszą być spełnione warunki - robione przez Twojego klienta, Twoją metodą i najlepiej, żeby opinia pozostała między wami - bo jak wychodzi tak jak z arci to się okazuje, że to jednak nie i cała historia od początku.
I znowu nie czytasz co się pisze tylko już sie zaczynasz obużać - sprężynki pryzmatyczne, bufor, OLM, proces ze stabilizacją - nie pasuje Ci to do konfiguracji? Już musisz dyskredytować oponenta? Sorry ale szukasz dziury w całym, bo Ci się grunt pali pod nogami.
gość3

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 sty 2017, o 13:04

Tak, wysłałem 2 próbki, a czemu pytasz?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 sty 2017, o 13:17

Nieprawda! Absolucik to jest Absolucik i nie ważne jaką metodą robiony. Wcale nie twierdzę, że wy nie macie Absoluciku.
Sprawa jest uczciwa. Najpierw dawaj wyniki chromatografu potem ja opiszę poszczególne próbki, przecież może się okazać, że któraś z waszych zremisowała, a nawet jak się okaże, że moja próbka przegrała ale mieści się jeszcze w klasie luks to wcale nie będzie to ujmą dla mnie.

Powtarzam. Nie wiem czyje i jakie będę oceniał.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 sty 2017, o 13:34

Więc Mariusz to możliwe, że i Twoją dostałem do oceny.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 sty 2017, o 14:15

Raczej nie sądzę, bo przecież poszły na badanie, a nie do smakowania przez Ciebie. Sądzę, że te próbki, które Ty dostałeś, były robione przez jedną osobę różnymi metodami.
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 5 sty 2017, o 15:20

Kolega gość3 wie więcej niż zostało przez Boxera oficjalnie napisane na forum.
Ciekawe skąd się tego dowiedział?
Czyżby "układ"?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez solohan » 5 sty 2017, o 16:44

Tabikgo, niekoniecznie, to konfiguracja kolumny Boxera wiec to żadna tajemnica.
solohan

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 5 sty 2017, o 23:23

No niekoniecznie. Mógł na półkowej zrobić, albo na pawłowej. Bo przecież miał :)
Mariusz, jak robiłeś swoje próbki? OPWS na zmywakach? Czy może inny sposób?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 6 sty 2017, o 00:22

tabikgo napisał(a):Mariusz, jak robiłeś swoje próbki? OPWS na zmywakach? Czy może inny sposób?

A więc tak, nastaw był w proporcji 1kg cukru na delikatnie ponad 3 l wody. Kolumna o wysokości 170 cm, termometr prowadzący 35 cm od kega, odbiór z OLM, który jest 20 cm od głowicy. Robiłem metodą 2,5.
Jedna próbka pobrana jest z całości ostatecznego urobku (ciągnąlem do 99*C w kegu), natomiast druga została pobrana że środka procesu. Kolumna wypelniona sprezynkami od plipka. Po dojściu pary do głowicy, stabilizacja ok 45 min, następnie 45 min odbiór przedgonu z głowicy, a następnie odbiór gonu według wszelkich reguł.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez solohan » 6 sty 2017, o 00:30

tabikgo napisał(a): Mógł na półkowej zrobić, albo na pawłowej. Bo przecież miał
no własnie dlatego jest 6 róznych probek a własciwie to 5 :)
Skoro PAweł się boi otwierac obcych plików to może boxer wysle zaszyfrowany plik do kilku osób a po publikacji opini Pawła dostana haslo i napiszą co zawierał. Niech to będzie ktos od Pawła, np Ty i ktos inny i jeszcze kilku zeby było sprawiedliwie :kciuki:
solohan

Nieprzeczytany postprzez solohan » 6 sty 2017, o 00:30

tabikgo napisał(a): Mógł na półkowej zrobić, albo na pawłowej. Bo przecież miał
no własnie dlatego jest 6 róznych probek a własciwie to 5 :)
Skoro PAweł się boi otwierac obcych plików to może boxer wysle zaszyfrowany plik do kilku osób a po publikacji opini Pawła dostana haslo i napiszą co zawierał. Niech to będzie ktos od Pawła, np Ty i ktos inny i jeszcze kilku zeby było sprawiedliwie :kciuki:
solohan

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 sty 2017, o 12:25

No widzisz Mariusz. Zgodnie z Twoim rozumowaniem to masz dużą przewagę nade mną i Tabikiem. Ale tylko wg Ciebie bo ja też uważam, że robię wszystko zgodnie ze sztuką tylko taniej, szybciej łatwiej a może nawet lepiej. Mam zupełnie inny ppgląd na rektyfikację niż Ty i bardzo się cieszę z tej konfrontacji.
Jedną już miałem z Leszkiem od którego się uczysz i wyszło nie do uwierzenia. Tym razem poszła i surówka i nie tylko moje.

1. masz wyższą kolumnę
'2. masz bufor
3. masz OLM
4. robiłeś ze słabszego nastawu
5. dłużej trwał Twój proces '
6. przedgony odbierałeś na 3 razy (metoda 2,5)
7. masz sprężynki najlepsze na rynku
8. masz drogie poprawnie wskazujące termometry.
9. masz niżej główny termometr
10. trzymałeś większy rygor, nie dopuszczałeś do wzrostu większego niż 0,1 st.

A ja mam tylko zwykły LM, zmywaki 304 i prawa fizyki które dotyczą rektyfikacji w małym palcu.

Ale się zdziwisz jak zobaczysz, że pijemy taką samą jakość :) Albo i nie, bo wyniki nigdy się nie ukażą abyś nadal mógł trwać w swoim przekonaniu.

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 sty 2017, o 17:22

Ja dodam od siebie ze jesli Twoja surowka ktorej raz sie wstydzisz raz nie wyjdzie dobrze to bedzie jasne ze cos pokombinowales.

Zanim Ty I Tabik cos glupiego nspiszecie to wezcie pod uwage ze to Ty czyli Pawel caly czas pisal ze surowki sie wstydzi czyli na jego organoleptyke jest bardzo zla
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 sty 2017, o 18:01

Źle mnie zrozumiałeś kolego. Surówki się wstydzę ale tylko w tym sensie, że jest tylko półprodukt i jak się chce komuś pochwalić to nie częstuję czym co jest zrobione tylko w połowie.
Natomiast jeśli mamy się ścigać na surówkę to się jej nie wstydzę, uważam, że nam bardzo dobrą, tylko jak ma być do picia to też trzeba odebrać płukankę.

Kazdy kto zna zasady rektyfikacji wie że Absolucik po razie to mit.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 7 sty 2017, o 18:17

siedestyluje napisał(a):No widzisz Mariusz. Zgodnie z Twoim rozumowaniem to masz dużą przewagę nade mną i Tabikiem. Ale tylko wg Ciebie bo ja też uważam, że robię wszystko zgodnie ze sztuką tylko taniej, szybciej łatwiej a może nawet lepiej. Mam zupełnie inny ppgląd na rektyfikację niż Ty i bardzo się cieszę z tej konfrontacji.
Jedną już miałem z Leszkiem od którego się uczysz

O czym Ty do cholery mówisz i czemu w ogóle kłamiesz.
1. O jakiej przewadze mówisz, ja nie wysłałem tych próbek, żeby z kimkolwiek się mierzyć, tylko po prostu chciałem sprawdzić co mi wychodzi.
2. O jakiej konfrontacji mówisz i czemu myślisz, że uważam iż będę miał lepsze od Ciebie? Kiedy wysyłałem te próbki to miałem kolumnę raptem chyba niecałe 2 miesiące i tylko może 2-3 procesy za sobą więc nie liczę, że te próbki będą idealne, a będę zadowolony jak zalapia się na normę jakąkolwiek. Nie obchodzi mnie to co Ty czy Tabikgo osiągnięcie, wolę patrzeć na siebie.
3. Nie uczę się od Leszka, korzystam z całej wiedzy umieszczonej na forach i wykorzystuję to co uważam za słuszne.
4. Teraz powiedz mi, gdzie napisałem, że mam
- bufor
- drogie termometry
- oraz, że redukuje już jak zobaczę wzrost o 0,1 stopnia.
Poza tym u Ciebie na jakiej wysokości jest termometr prowadzący?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 7 sty 2017, o 22:11

Mariusz, dzięki za Twój opis. Napisz proszę jeszcze, czy również surówkę wysłałeś do badania?
Solohan, nawet mi się nie chce myśleć, czemu gość wie więcej niż Boxer pisze na forum.
W doopie mam próby organoleptyczne. Jeśli jest tak jak pisze Paweł, że Boxer zna wyniki, to nie dziwię się, że gość się szybko wymiksował. A po tym jak motał ten temat od początku, jestem skłonny w to uwierzyć.
Odnośnie wysyłania haseł komuś od Pawła. Czemu piszesz o mnie? To ja jestem od Pawła?
W takim razie Ty jesteś od Boxera :)
Asus, brawo. Nie ma drugiego jak Ty. Kompletna czapa :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wirtualna knajpa