Próbki dla siędestyluje

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Re: Próbki dla siędestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 sty 2017, o 09:24

Na nic nie będę odpowiadał, bo się motasz i rozmydlasz temat odpowiadając pytaniem na pytanie.
Ja nazywając bzdurą odniosłem się do faktu o którym piszesz, że im termometr niżej tym wolniejsza destylacja/rektyfikacja.
Dlatego Ty (trzymając się swoich urojeń) dajesz wysoko. Tylko zapominasz dodawać, ze w ten sposób cała kolumna poniżej tego termometru może być wywalona do kosza, bo i tak nie pracuje na nasza korzyć. Argument o nadliczbie półek tez możesz wsadzić między bajki. Bedziesz miał co opowiadać wnukom na starość.
Powtarzam jeszcze raz, że Twoje stwierdzenie to bzdura, którą wyssałeś z palca, bo coś Ci się tam wydaje.
lizard

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 12 sty 2017, o 09:25

siedestyluje napisał(a):Cukrze. Co Ci się znów nie zgadza?
Termometr niżej = spowolnienie procesu i nie ważne na jakim wypełnieniu.
Półek w kolumnie mamy i tak na zapas dlatego daję nie aż tak nisko aby się nie pierdo..ić bez potrzeby.
lizard napisał(a):
siedestyluje napisał(a):Termometr niżej = spowolnienie procesu i nie ważne na jakim wypełnieniu.

Wierutna bzdura...
Półek w kolumnie mamy i tak na zapas dlatego daję nie aż tak nisko aby się nie pierdo..ić bez potrzeby.

A nie lepiej skrócić kolumnę? Wyjdzie taniej i nie będziesz się martwić że masz za dużo półek i musisz się pierdo..ić bez potrzeby. Logiczne - nie?.

Pozdr. Paweł.

siedestyluje napisał(a):
Leczku, Ty moja bzduro ukochana :)
1. To po co w miedzianych dają pomiar tylko na górze?
2. Krótka kolumna to mniejszy komfort pracy. Jak chcesz oszczędzić to wywal bufor, OO i inne przygwizdy.

Pozdr. Paweł.

I znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem Siedestyluje, jak się wczytasz to zrozumiesz że zaprzeczasz sam sobie

kluniu
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 09:44

Kolego Klonu. Bardzo proszę o pisanie bardziej treściwie bo nic nie wnoszą Twoje "wypowiedzi"

Kolego Leszku. Przy długiej kolumnie masz nad dolnym pomiarem (40cm od kega) tyle półek co krótszej dałbyś 20cm od kega. Tak czy nie?
Pytanie za sto punktów.
Na której kolumnie będziesz szybciej odbierał przy zachowaniu tej samej ilości półek?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 sty 2017, o 10:48

Ciągle się motasz...
Kompletnie nie rozumiesz meritum problemu. I nie kojarzysz o czym rozmawiamy. Ja Ci pisze bzdura na twoje stwierdzenie, że im niżej termometr tym wolniej odbieramy, a Ty mi o jakiś krótkich kolumnach...
Czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj merytorycznie na temat. A nie odpowiadasz w sposób potwierdzający, że coś Ci się wydaje.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 10:55

Pawłowi chodzi o to, że mając termometr niżej, szybciej musi robić redukcję i tutaj ma rację, chociaż rozumiem, że takie gadanie jest bez sensu. To oczywiste, że mając termometr 20 cm od kega musisz szybciej robić redukcję niż jeżeli masz 40 cm czy 60 cm od kega. W tym rozumowaniu Paweł ma rację. Tylko, że z oczywistych względów najlepiej mieć termometr możliwe jak najniżej, żeby jak najwięcej polek pracowało na nasza korzyść. I z tym się chyba każdy zgodzi.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 10:57

Leszek! Przecież Ty nic nie napisałeś tylko bla bla bla mam rację i już. Weź skup się, może kawy się napij.
Uzasadniłem swoją wypowiedź a Ty swojej nie potrafisz?
Moim zdaniem im niżej termometr tym dłużej trwa proces bo szybciej trzeba robić korekty.

Mariusz. Niekoniecznie, bo jak mamy wyższą kolumnę to wychodzi na to samo (ilość półek)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 12:16

siedestyluje napisał(a):Mariusz. Niekoniecznie, bo jak mamy wyższą kolumnę to wychodzi na to samo (ilość półek)

Jak mamy wyższą, ale tutaj dochodzimy do problemu, jak wysoka powinna być kolumna, bo czy np. 110 cm wypełnienia zmywakami działającego na naszą korzyść to aż tak dużo? Może wystarczająco, ale taka kolumna już nie wybacza błędów.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 12:36

Daję 118cm (bo tyle się mieści w karton do wysyłki) + 30cm katalizator = ok 150cm i taka kolumna wybacza błędy.
Czy ja robię korekty po skoku 0,3 czy po skoku 0,1 jakość urobku się nie zmienia, jest idealna. Nawet można sobie pozwolić na większy wzrost i nic się nie stanie bo nad pomiarem jest jeszcze dość dużo poprawnie pracującej kolumny.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 12:48

Katalizator wkładasz na dół kolumny, czy na górę?

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 12:52

Oczywiście, że na dół.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 13:30

Miedzi używasz tylko do destylacji nastawu? Używasz 30 cm katalizatora miedzianego?
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 14:23

Miedź siedzi tam cały czas bo za leniwy jestem by ją wyjmować.
Jak się robi na dwa razy to do niej nie zaglądam. Miedz brudna nie działa, robi tylko jako półkownik i to tylko wtedy jak refluks tam dopływa.
Zasada jest taka, że jak się robi zgodnie ze sztuką i na dwa razy to i bez miedzi wychodzi super.
Jak po razie jako na gotowo (np. do nalewek) to wtedy trzeba zadbać o katalizator i wyczyścić miedz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 14:50

Czyli masz 30 cm katalizatora miedzianego, którego używasz cały czas. Powiedz mi jeszcze, są to sprężynki miedziane od Plipka, czy coś innego?

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 15:06

Najtańsze z Allegro. Nie ma sensu przepłacać za wypełnienie miedziane skoro one przez cały czas nie tworzy półek.
Półki tam masz tylko wtedy jak pracujesz z nadrefluksem, czyli flegma spływa aż do kega. Przeważnie to w katalizatorze jest tylko para i katalizator można wypełnić byle czym aby było miedziane i aby nie blokowało przepływu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 15:52

To po tym co piszesz to według mnie masz nisko termometr biorąc pod uwagę jakie jest wypełnienie. 30 cm najtańszych sprężynek miedzianych, które mają pewnie mega kiepską półkę teoretyczną i tylko 10 cm wypełnienia, do tego zmywakowego. Cud, że w ogóle możesz utrzymać tam stabilną temperaturę...

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 15:57

Nie liczy się ile mam pod termometrem tylko ile mam nad termometrem.
Nie mamy najmniejszego problemu ze stałą temperaturą, a cud to zobaczysz jak ukażą się badania Brzuchacza.

Pozdr. Paweł. :łyk:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 16:52

siedestyluje napisał(a):Nie liczy się ile mam pod termometrem tylko ile mam nad termometrem.

Mylisz się, to co pod terometrem jest równie ważne, a Ty masz tam aż 30 cm przewiewnych sprężynek z miedzi, których półka pewnie wynosi nie mniej niż 8 cm.... Poza tym od tego termometru masz już tylko 110 cm poprawnie działającej kolumny. Jak mówiłem, ta kolumna nie wybacza błędów...

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 17:07

Się nie mylę w tym co robię zawodowo, mam zasrany obowiązek wszystko wiedzieć i nie mogę zawieść moich klientów.
A Ty ile masz wypełnienia nad głównym pomiarem?
Co Ci z tych wypasionych sprężynek pod pomiarem jak one działają tylko na początku i to tylko jak ustawisz RR zbyt asekuracyjnie.

Wbij sobie w końcu do głowy, że to nie sprężynki dają Ci Absolucik, tylko poprawna obsługa kolumny. Kolumnę można wypełnić także czymś innym, aby tylko było dobre p/v i aby było neutralne w sensie aby nie oddawało do destylatu od siebie obcych posmaków.
I te głupie zmywaki 304 to świetnie potrafią.

Pozdr. Paweł
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 12 sty 2017, o 17:59

siedestyluje napisał(a):Co Ci z tych wypasionych sprężynek pod pomiarem jak one działają tylko na początku i to tylko jak ustawisz RR zbyt asekuracyjnie.

Jak to tylko na początku, a później to para przez nie nie przechodzi? Według Twojego rozumowania to pod termometrem mógłbyś mieć nawet szkło i będzie dobrze, tak?
siedestyluje napisał(a):A Ty ile masz wypełnienia nad głównym pomiarem?

Do odbioru OLM mam niewiele więcej, bo 115 cm, ale sprężynek, a do głowicy 135 cm.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 13 sty 2017, o 05:08

Paweł możesz zdefiniować nadrefluks? Ile trzeba odbierać, żeby pracować z nadrefluksem grzejąc kolumnę np 4kW.

Mariusz dopytaj dokładnie gdzie jest term, bo ja myślę że to 40cm o którym piszesz to nie od zbiornika tylko od początku zmywaków.

I jeszcze jedno, co w moim przypadku jak mam tylko do dyspozycji pomieszczenie około 2,30m? 150cm raczej będzie ciężko wcisnąć... Tym bardziej na kegu 100l, a więc w moim przypadku bufor i sprężynki to chyba jedyne rozwiązanie.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 09:12

Mariusz. Jak robisz na dwa razy to może pod pomiarem być i szkło ale żeby nie było, że ja tak zalecam, piszę tylko że tak się da.
Miedz jest lepiej dać bo walczy ze zgniłym jajem (jak nie jest brudna) co jak robimy tylko po razie jest ważne.

Cukier. Czy to ważne? Co za różnica 5 w to czy w to? Wazne aby mierzyć na dole i mieć duzo czasu ma rekcję. Ale nie zbyt nisko aby nie spowalniać zbytnio procesu.
ok 40cm daję od dolnej flanszy.
Do pomieszczenia 230cm trzeba będzie na setce ok 5cm przyciąć, najlepiej katalizatora. 5cm to jest pikuś i nie wpłynie to na jakość a na komfort to nawet nie zauważysz przy tej średnicy. Będziesz w 7 niebie w porównaniu z tym co masz obecnie.

Praca z nadrefluksem to taka praca w której refluks spływa aż do kega.
Druga część Twojego pytania jest co najmniej dziwna bo przecież nie tylko od mocy grzania zależy RR.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 13 sty 2017, o 09:30

Więc nad dolnym termometrem masz 78cm wypełnienia?

kluniu
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 09:37

ok 40cm. Uważam, że ta wysokość jest właściwa (wilk syty i owca cała)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 13 sty 2017, o 09:40

Ale ja pytałem ile jest nad dolnym terormetrem wypełnienia
I jeszcze jedno. Ile ma pólka na zmywakach po Twoich testach

kluniu
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 sty 2017, o 09:49

siedestyluje napisał(a):Praca z nadrefluksem to taka praca w której refluks spływa aż do kega.

Powtarzasz tę wymyśloną przez Ciebie bzdurę po raz setny. Jesteś niereformowalny.
Mam RR 1:2 - czy flegma spływa do kotła, a jeśli tak to ile?
Mam RR 1:5 - czy flegma spływa do kotła, a jeśli tak to ile?
Opierając się na Twojej definicji nad refluksu to który z tych refluksów jest nad refluksem?
lizard

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wirtualna knajpa