Głupia natura?

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Głupia natura?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 gru 2016, o 09:15

Googluję googluję pół godz, na godz zarabiam przykładowo 20zł i jak już wygoogluję oszczędzę 2 zł a stracę 8zł bo poł godz nie pracowałem :)
Taki to już nasza głupia natura, sam też czasami tak mam a potem pukam się w głowę. :)
Co tu googlować na takich sumach, większe sumy to rozumiem.

Pozdr. Paweł. :piwo:
Ostatnio edytowano 7 gru 2016, o 09:18 przez admin, łącznie edytowano 2 razy
Powód: wydzielono z [Drożdże - gdzie kupujecie?]
siedestyluje

Re: Drożdże - gdzie kupujecie?

Nieprzeczytany postprzez seneka25 » 5 gru 2016, o 20:52

Paweł na prawdę potrzebujesz aż pół godziny? Współczuję :świrek:
seneka25

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 gru 2016, o 23:46

Poza tym, co jeżeli robimy to w godzinach pracy? :smile:
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 09:04

@Seneka. Z mojej wypowiedzi wynika, że pół godz , qurwa interant wolno mi chodzi i co ja na to Ci poradzę? :świrek:
A tak poważnie to był tylko przykład, konkluzja jest taka, że niekiedy tracimy więcej na szukaniu niż zyskamy, robimy to z przyzwyczajenia i czasami się nie opłaca.

@Mariusz. Wstydziłbym się napisać publicznie, że szefa walę po rogach i zamiast pracować załatwiam sobie w godzinach prywatne sprawy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kamilpl82 » 6 gru 2016, o 20:50

siedestyluje napisał(a): A tak poważnie to był tylko przykład, konkluzja jest taka, że niekiedy tracimy więcej na szukaniu niż zyskamy, robimy to z przyzwyczajenia i czasami się nie opłaca.
Pozdr. Paweł.

Prawda Pawełku jest taka że za czas wolny i tak nam nikt nie zapłaci, więc nawet 10 groszy jest zyskiem. :cwaniak:
kamilpl82

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 7 gru 2016, o 01:13

Nie każda praca wymaga od nas poświęcenia się tylko jej przez całe 8 godzin, więc można spokojnie załatwić inne sprawy bez szkody dla pracodawcy :D
Mariusz19029

Re: Głupia natura?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 gru 2016, o 09:38

Kamilku. Zamiast zyskania tych 10 gr. wolę pójść na spacer z żoną :)

Mariusz19029. Skoro nie pracujesz 8 godz to zgłoś się do szefa niech Ci zapłaci tylko np. za 7
Tu nie chodzi żebyś tak nie robił bo pewnie każdy z nas tak postępuje i nikt nie jest święty, ale chodzi o to, że Ty się tym jeszcze chwalisz i uważasz to za normalne.

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 7 gru 2016, o 13:16

kamilpl82 napisał(a):Prawda Pawełku jest taka że za czas wolny i tak nam nikt nie zapłaci, więc nawet 10 groszy jest zyskiem.

Jeśli wolny czas wolisz poświęcić na szukanie drożdży tańszych o 10gr. - to gratuluję :spoko: :smile:
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez kamilpl82 » 7 gru 2016, o 17:20

MarTcziX napisał(a):Jeśli wolny czas wolisz poświęcić na szukanie drożdży tańszych o 10gr. - to gratuluję :spoko: :smile:

Może źle to sformułowałem ale jeżeli siędzę przed komputerem, i w chwili wolnej porównam sobie kilka ofert drożdży, i wybiorę te tańsze to jest to mój zysk. :cwaniak:

A teraz pomnóż sobie te 10 groszy przez wszystkie produkty które kupujesz przez internet i już się robi ładna kasa.
kamilpl82

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 7 gru 2016, o 19:30

A teraz pomnóż sobie te 10 groszy przez wszystkie produkty które kupujesz przez internet i już się robi ładna kasa.

Kuźwa bez przesady, sam fakt zakupów przez sieć, to już duża oszczędność w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, więc te 10groszy w tą czy tamtą to mi koło chuja lata - wolę tą wolną chwilę wykorzystać na coś innego niż szukanie drożdży 10gr. tańszych ;)
Tym bardziej, że mam swój jeden ulubiony, sprawdzony sklep od kilku lat w którym znajduję wszystko co potrzebuję - a, że kilkadziesiąt groszy drożej? - i tak się zwraca bo płacę jedną przesyłkę za wszystkie produkty, nie muszę marnować czasu na szukanie w kilku sklepach i tym samym nie marnuję kasy na zbędne przesyłki... :spoko:
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez kamilpl82 » 7 gru 2016, o 20:01

MarTcziX napisał(a):Tym bardziej, że mam swój jeden ulubiony, sprawdzony sklep od kilku lat w którym znajduję wszystko co potrzebuję - a, że kilkadziesiąt groszy drożej? - i tak się zwraca bo płacę jedną przesyłkę za wszystkie produkty, nie muszę marnować czasu na szukanie w kilku sklepach i tym samym nie marnuję kasy na zbędne przesyłki... :spoko:

Ja też mam swoje ulubiony sklep w którym robię zakupy.
Sumę 10gr podałem od tak, równie dobrze może to być 50gr lub 1zł i niepotrzebnie wdawałem się z tobą w pyskówkę słowną, gdyż ten post był skierowany do Pawła, a chodziło o to że dla Pawła sprawdzanie cen sklepowych jest jakąś stratą pieniędzy, a tak nie jest.
I to by było na tyle co mam do powiedzenia w tym temacie.
kamilpl82

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 8 gru 2016, o 02:17

kamilpl82 napisał(a):niepotrzebnie wdawałem się z tobą w pyskówkę słowną, gdyż ten post był skierowany do Pawła, a chodziło o to że dla Pawła sprawdzanie cen sklepowych jest jakąś stratą pieniędzy, a tak nie jest

Dokładnie, a Paweł tworząc nowy temat, wyrwał go z kontekstu i można powiedzieć wywołał gówno burzę. Tak jak Kamil powiedział, sprawdzanie cen nie jest stratą pieniędzy, bo w czasie wolnym i tak się nie zarabia, a jeżeli coś się kupuje to logicznym jest , że wybieramy najtańsza opcję i szukamy balansu między jakością, a ceną. Nawet Martczix kupując u jednego dostawcy kalkuluje sobie, że mimo iż wyda kilka groszy więcej za produkty w jednym miejscu, to dzięki jednej przesyłce zaoszczedzi na kosztach transportu i wyjdzie na tym lepiej. Tak więc każdy z nas szuka najlepszej opcji i nie wiem czemu ta nagonka. Raz zaoszczedzimy to głupie 10 gr, a innym razem 300 zł (takie były rozbieżności cenowe, kiedy kupowałem laptopa).

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 gru 2016, o 09:17

Mam znajomego co spętaną gęś by gonił za złotówkę do Warszawy. :)
Może to i nie głupie, z gęsią też można spędzić miło czas :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do Wirtualna knajpa