Duch Puszczy

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Duch Puszczy

Nieprzeczytany postprzez tomek » 17 lis 2016, o 12:34

Witam.
Ostatnio zrobiliśmy z kolegami degustacje "rożnych produktów " z rożnych źródeł, testowanie wyglądało w ten sposób że trunki do testowania były nalane w takie same butelki, pod spodem były przyklejone karteczki z numerkami, spis towaru zamknięty w kopercie .Kieliszki za każdym razem brane nowe, ale była jazda..... Dodam że degustowały również kobitki. No i wyniki ?
Najgorzej wypadła cukrówka na zwykłych aparaturach potem o dziwo drogi jak piorun kupiony w Białymstoku Duch Puszczy, potem cukrówka na tzw. cudacznych zimnych palcach, potem cukrówka na potstilu po filtracji przez węgiel i ...wygrał mój produkt na Pawła sprzęcie. Piszę to dlatego że po przeczytaniu kilku krytycznych postów z forum dotyczących metody OPWS zwątpiłem w jakość mojego towaru .Zrobiłem "małe igrzyska ",wynik mnie uspokoił,myślałem że ten słynny Duch Puszczy to jakiś rarytas a to zwykły smierdziel i to w dodatku za 50zł - 0,5l. Jest dobrze :piwo: :brawa:
tomek

Re: Duch Puszczy

Nieprzeczytany postprzez solohan » 17 lis 2016, o 12:48

Tomek a co to są te "zwykłe aparty"?
solohan

Nieprzeczytany postprzez tomek » 17 lis 2016, o 12:57

zwykła aparatura to keg 50l, rura 120cm pusta , odstojnik i chłodnica-takich sprzętów jest najwięcej i są najpowszechniejsze na Mazowszu
tomek

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 lis 2016, o 13:18

Tomek! Zabraniam Ci czuć się chociaż odrobinę gorszy od tych co mają sprzęty po kilkadziesiąt tyś. Zabraniam! Rozumiesz?????????/////
Nie słuchaj co tu pisze konkurencja. Do pełni szczęścia potrzeba zwykłego Aabratka i umiejętności jego obsługi i nic więcej.
Jak jeszcze raz Ci przyjdzie do głowy coś takiego to przyjadę i zabiorę sprzęt. :grymas:

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 17 lis 2016, o 14:58

Tomek jakbys byl zainteresowany to napisz na pw I podam Ci metode ze stabilizacja to sprobujesz czegos jeszcze lepszego ;-)
Wiem Pawel teraz bedzie pisal ze nie da sie zrobic lepiej niz owps ale co ma pisac skoro nowi sprawdza metode ze stabilizacja I juz nikt nie wraca do owps
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 lis 2016, o 15:10

Tak, wiem będziesz kazał mu gapić się w kolumnę godz ja szpak w fizde zanim przejdzie do odbioru przedgonu tak jak się kiedyś robiło.
I będziesz dumny jaki to z Ciebie nauczyciel wybitny. Jak Tomek zechce to i bez Ciebie może tak się pobawić.
Jak ktoś nie chce się cackać to robi OPWS. Co najwyżej po drugim razie trochę poodbierać przedgony dłużej, czytaj wolniej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez solohan » 17 lis 2016, o 15:23

No tak to byka degustacja bimbru i spisytusu z aabtatek. Wiec nie ma co sie dziwić ze spirutus wygrał w kategorii "czysta". Gdybys degustacje prowadził tylko dla produtkow z kolumn podobnych do tej co masz ale różnymi metodami prowadzone procesy. Grunt że smakowało :friends:
solohan

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 lis 2016, o 15:41

Zapraszam na taką degustację do mnie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tomek » 17 lis 2016, o 15:52

Właśnie grunt żeby smakowało, dla mnie nie ważne z jakich sprzętów i jakimi metodami, ale smak jest najważniejszy.
Kiedyś na prostym sprzęcie też udawało mi się zrobić naprawdę dobry smakowo towar. Puszczałem pierwszy raz ,odbiór tak do 55% to rozcieńczałem do 40% wodą , następnie mroziłem i filtrowałem węglem aktywnym, rozcieńczałem do 20% i puszczałem drugi raz , odbiór kończyłem przy 65% ewentualnie wcześniej na węch. Nigdy nie musiałem się czerwienić za efekty mojej roboty.
Teraz robię na abratku Pawła i jest naprawdę dobrze, może nawet za dobrze bo brakuje mi w tym płynie tzw.duszy czyli nuty swojskości co mi czasami wypominają koledzy smakosze.
tomek

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 lis 2016, o 09:35

Dokładnie. :brawa:
Mierzyć to się możemy na chromatografy a nie ma smak, bo nawet najlepszy neutral może komuś nie smakować bo to nie te klimaty.
Swoją drogą to wolę też na smak bo tylko to się liczy. I aby nie truć się chemią ze sklepu (głowa nie bolała)

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kodi » 18 lis 2016, o 10:42

Podzielam zdanie Tomka, chodź go nie znam. Towar wychodzi pierwsza klasa. Jest tak dobry, że aż się boję. Jest za dobry. Po porstu za dobrze smakuje i chce się pić. Do czego to prowadzi nie muszę mówić. Dobrze że mam silną wolę. :smile:
kodi

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 lis 2016, o 08:47

Trzymaj się Kodi, nie daj się :) Lepiej rozdawać niż pić :)

:piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 21 lis 2016, o 19:04

Jakby był prosiaczek, to ja bym się skusił na tą degustację.
Albo baranek :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 22 lis 2016, o 00:58

Tomek potwierdził to o czym wszyscy mówili od dawna. Destylat uzyskany Pawła metodą ( nie mówię o sprzęcie, tylko sposobie destylacji) nie ma sobie równych w klasie bimbrów :drunkagain:

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez zimny » 22 lis 2016, o 02:05

Racja racja :brawa: lepszy nawet od oszukanej próbki że środka bimbrozi lesgo :hahaha:
zimny

Nieprzeczytany postprzez Asus » 22 lis 2016, o 07:43

Widzisz zimny jaki ty jestes tepy:) juz masz u Pawła przewalone za to ze zgodziłes sie z Mariuszem ze to bimber:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 lis 2016, o 09:06

Nie zaczaiłeś ironi kolego Asus. :drażni:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do Wirtualna knajpa