Kłamstwa i matactwa Pawełka vel Siędestyluje

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Kłamstwa i matactwa Pawełka vel Siędestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 cze 2016, o 12:06

W tym temacie będę zamieszczał wszystkie kłamstwa i matactwa Pawełka vel Siędestyluje.

Zacznijmy od bieżącego. Do tej pory Pawełek zalecał wszystkim początkowe tempo odbioru 50ml/min.
Ale że testy półki nie wyszły tak jak on mówił to przeprowadził on testy swoje ale ze złą prędkością początkową tz. 40 ml/min co dało niewiarygodny wynik. No i teraz Pawełek chce wmówić wszystkim że on nie zalecał 50ml a 40ml początkowe:

siedestyluje napisał(a):Wszystko tak jak w instrukcji obsługi czyli: grzanie 3500, odbiór 40ml/min, wsad podobny do mocy nastawu by Kodi.

Pozdr. Paweł

Niestety nikt nie jest głupi i proszę, niżej jeden z wielu postów Pawełka gdzie jednak zaleca 50ml/min.

siedestyluje napisał(a):Kurna, źle Cię zrozumiałem, myślałem, że to ja mam Ci wysłać.
Ok. ale skoro masz testować moją kolumnę to i na moich zasadach.
Wklejam Ci uproszczoną instrukcję, taką jaką posługiwał się (mam nadzieję) Boxer i masz tak robić jak tu pisze, tylko płukanaki może weź litr.
Takim oto sposobem na zwykłym LM bez bajerów i na jednym najtańszym termometrze ma powstać Absolucik, czyli łagodny w piciu i niczym nie czuć oprócz etanolu.

Prosta jak budwa cepa i krótka instrukcja:
- Dajesz moc na maksa do momentu aż zacznie się rura nagrzewać.
- Zmniejszasz na 3500W i odbierz 1/3 butelki półlitrowej na otwartym zaworku
- Ustaw kropelkowanie ok. 3-4 na sek w czasie kropelkowania możesz także co jakiś czas opróżniać jeziorko
- Uzupełnij butelkę przedgonami do pełna (w sumie pół lita wraz z pierwszą setką)
- Ustaw początkowe tempo odbioru na 50ml/min
- Korekty odbioru rób dopiero jak będzie ciągły wzrost, czyli dopiero jak skoczy więcej niż 0,3st.
- Końcowe tempo to 20ml/min. jak tego tempa nie trzyma to patrzysz jeszcze na górny termometr 2/3
- Jak na 2/3 rośnie pow tego co było to kończysz

Przy drugim razie to samo tyle, że:
Pierwsze ok 0,5L lub nawet 07L serca odbierasz oddzielnie (płukanka)
Ostatnie serce jak dolny nie trzyma ale górny jeszcze tak też łapiesz oddzielnie
Otrzymujesz ok, 1,5L klasy zwykłej a wszystko reszta to Absolucik.

Tylko do tej instrukcji musisz mieć mocny nastaw, jak będziesz robił na słabszym to tak nie szalej z tempem, no ale wiesz chyba.
A i do drugiego razu rozrabiamy ok 1-2 (1- surówka, 2-woda) a nie tak jak Ty robisz, bo moim zdaniem popełniasz błąd dając tylko ok. 20% do drugiego razu.

Pozdr. Paweł.

To tak na początek. Chciałbym aby guru tego forum złożył jakieś wyjaśnienia dlaczego ciągle próbuje nas oszukiwać, kłamać i zmieniać zdanie. Jak będzie potrzeba to wstawię więcej postòw gdzie posał że początkowa prędkość to 50ml. Czekam na wyjaśnienia.

Box
boxer1981228

Re: Kłamstwa i matactwa Pawełka vel Siędestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 cze 2016, o 12:12

Przecież testowałeś i przy 50ml/min temperatura stała ci w miejscu więc co chodzi?

Paweł.
siedestyluje

Re: Potrzebuję pomocy.

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 3 cze 2016, o 12:18

I może jeszcze przy tych 40ml początkowych też poniżej 5h?

Ktoś tu kiedyś napisał, że w zależności od sytuacji zmieniasz zdanie, tak żeby Tobie pasowało - najwidoczniej miał rację :)

Nawet mi polecałeś 50ml/min i wspominałeś, że można nawet szybciej. A dopiero jak się napełni pierwsza dama redukujemy na 40-35ml. No to w końcu jak?
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 cze 2016, o 12:34

Przy 70ml też była stała. Nie chidzi o proces tylko o twoje zachowanie. Ciągle próbujesz nas okłamywać tak żeby wyszło pod ciebie. Niestety nie jestem idiotą i teraz czekam na wyjaśnienia dlaczego ciągle trzeba ci udowadniać że kłamiesz? Począwszy od twojej pròbki dla mnie i @Tanicukier przez kilka kolejnych i kończąc na obecnej dotyczącej prędkości. Chcesz żeby cię uważać za powaźnego człowieka a robisz takie numery. Może w końcu wszystkim wytłumaczysz dla czego ciągle próbujesz kłamać?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 cze 2016, o 12:47

Rzucaliście się, że na mojej kolumnie nie da się zrobić 8L w 5 godz to wam udowodniłem, że to pestka.
Dałem nawet sprzęt na testy (za kaucją oczywiście) dałem po flaszce na spróbowanie i co jeszcze mam zrobić aby nie "kłamać" ?
Już nie wiem jak do was dotrzeć chłopaki.....

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 cze 2016, o 13:15

Weź nie obracaj kota ogonem bo kurwa zapłaciłem za sprzęt pełną sumę a nie kałcję. Żadnej kolumny nie dałeś tylko ją normalnie kupiłem pajacu jeden. Zresztą zwrot oferujesz każdemu więc żadnej łachy nie zrobiłeś to sobie nie przypisuj że na testy dałeś. Poza tym to nie o twoją kolumnę chodziło a o nastaw więc przestań pieprzyć głupoty dobra.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez kodi » 3 cze 2016, o 14:09

To jest żenujące i niewiarygodne ile w ludziach siedzi nienawiści.
Ciągła zaczepka, ciągłe pretensje i podziwiam Pawła, że może ciągle dyskutować o tym samym i z tymi samymi.
Widać, że konkurencja jest silna i gdyby mogła to spaliłaby mu zapewne zakład, albo przynajmniej obcięła dłonie.

A ja mimo, że Pawła osobiście nie poznałem to bardzo go szanuję, bo dzięki niemu mam maszynkę i robię sobie pyszną wódeczkę.

I jeszcze jedno na koniec: w weekend spożywałem swój rozrobiony spirytusik z ojcem. Gdzies po dwóch godzinach wpadłem do sąsiada i częstuje mnie piwem. Odmówiłem bo tylko wódka. Więc on na stół Finlandia klasyczna biała czysta. Miałem jeszcze smak swojego spirytusu. I co?
Na 1000% mój spiryt nie jest gorszy niż Finlandia. Owszem, Finlandia też mi smakowała a wniosek mam taki, że mój alkohol jest klasy Finlandii.

Może to dla niektórych mało - dla mnie rewelacja.

Pozdrawiam
kodi

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 cze 2016, o 15:40

Za co go podziwiać? Za nagminne kłamstwa i próby oszustwa? Weź przestań też pierniczyć o konkurencji, bo przynajmniej ja nie jestem z nikim powiązany nawet sprzęt mam od kilku producentów. A Ciebie jak zadowala zwykła sklepowa wódka to po co robisz swoją, nie prościej iść do sklepu i kupić z półki? Bez problemu i ryzyka że Cię ktoś nakryje? Jak by Paweł był w porządku od mnie to ja bym był w porządku do niego ale niestety nie jest i już nie raz próbował oszukać więc za co go szanować? A Jak Ci nie przeszkadza że Cię oszukuje to już Twoja sprawa.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez kodi » 3 cze 2016, o 17:55

W czym mnie oszukuje? Mozesz sprecyzowac.
kodi

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 cze 2016, o 18:59

A choćby tym że w kolumnie kupionej od niego jest prawie 70 półek i tym że jego metodą zrobisz spirytus neutralny/luksusowy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez solohan » 3 cze 2016, o 20:20

według ostatnich "testów" to kolumna musiała by mieć co najmniej 280 cm wysokości :urwaniegłowy:
solohan

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 cze 2016, o 20:46

Sugerowałem się tym co podje producent sprężynek, wymiar półki + wysokość = ilość
Po pierwsze nie ja decyduję czym kolumna zostanie wypełniona, to klient sam sobie wypełnia, ja mogę tylko doradzić.
Po drugie półka naprawdę jest bardzo podobna co pokazały ostatnie testy. Może jak bym mocniej upchał zmywaki a sprężynek nie ubijał i odjął na podpórkę to wyszłoby to samo. Ale nie wnikam, dla mnie półka zmywakowa może być gorsza. Ważne jest to, że na nich uzyskujemy destylat tej samej klasy co na sprężynkach i że to jest dobre wypełnienie godne polecenia.

Półek w kolumnie i tak jest aż na zapas do tego poprawna obsługa = 100% zadowolenia.

Obiecuję, że już nigdy więcej choćby nie wiem jak ktoś mnie przycisnął do muru (że się na mojej kolumnie nie da dobrze zrobić) to już nigdy nie będę pisał, że kolumna ma 70 półek. Dotyczy zarówno wypełniona sprężynkami jak i druciakami.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 3 cze 2016, o 21:26

Ja kupowałem tutaj http://allegro.pl/aabratek-fi-70-destyl ... 55351.html
O żadnych 70 półkach nie było mowy :)
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez kodi » 3 cze 2016, o 21:29

Powiem brutalnie - gowno mnie obchodza te polki. Kupowalem sprzet ktory wytworzy dobry spiryt. I sie nie zawiodlem. Robi nie dobry ale bardzo dobry. Nie mam zludzen - do sukcesu potrzeba kolumny Pawla, odpowiedniego wypelnienia i dobrego operatora. Jestem mega zadowolony. Co poradzic. :)
kodi

Nieprzeczytany postprzez Asus » 3 cze 2016, o 21:59

Kodi widzisz Ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem bo z tego co pisza nikt nie zarzucil Pawłowi ze spiryt jest nie doobry do picia czy cos .... kazdy mu zarzuca ze nie da sie ego metoda zrobic czystej ktora bedzie miala iles tam 0 po przecinku rozumiesz???? moze jak to zrozumiesz to zrozumiesz czemu maja do pawla jakies problemy bo powiem Ci ze ja na poczatku bylem za Pawłem i podobało mi sie to jak bronil swoich teorii ale jakbys poczytał ze zrozumieniem co on pisze to w kazdym poscie inaczej...... po prostu sam sie juz pogubił a ze nie ma potwierdzonych wynikow to zaczyna jzu pomału panikowac .... dobrym przykladem na to jest to ze nawet ma w instrukcji napisane ze odbior 50ml a on zaleca 40ml ...... Nawet sam boxer napisał ze moze i spawaczem jest dobrym a to swiadczy o tym ze raczej do kolumny nie ma zastrzezen tylko do jego nie potwierdzonych deologii... a TY Boxerowi zrzucasz ze on od konkurencji :głupek:
Pawle powiedz mi jedna rzecz bo nie umiem tego zrozumiec wymagasz szacunku od innych a Ty nie masz szacunku do ludzi ktorzy zrobili 1000 testow poswiecili pieniadze czas dla dobra naszego hobby, smiejesz sie z nich, powiedz mi dlaczego kreujesz sie na niekwestionowanego guru rektyfikacji????? ( nie majac zdnych testow)
Asus

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 3 cze 2016, o 22:00

:witam:
Już tyle postów napisałem o pełnej satysfakcji ze sprzętu i pobierania nauk u Pawła, o zadowoleniu moim i biesiadników z otrzymywanego produktu, że żaden niepijący, a co za tym idzie niepotrafiący nawet porównać smaków boksujący nie podważy mojego uznania. Życzyłbym każdemu takich zakupów i przede wszystkim takiej telefonicznej pomocy gwarancyjnej jaką zapewnia Paweł. O każdej porze! Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez King Crimson » 3 cze 2016, o 22:02

@kodi
Zrobiłeś bardzo dobrze kupując ten sprzęt. Nawet w takiej konfiguracji jaką proponuje producent. Na sprzęcie który produkuje admin musi wyjść bardzo dobry spirytus. Bo ten sprzęt jest do tego stworzony. I nikt do tego nie ma najmniejszych zastrzeżeń. Jeśli mimo wszystko komuś nie wychodzi to dupa - nie operator. Albo robi systemem admina. Powiem jeszcze więcej bardzo dobry spirytus wyjdzie nawet na CM'ie. Kwestia techniki.
Cała dyskusja która przetacza się we wszystkich tematach tego forum zboczyła do jednego tematu. Admin udowadnia, że próbuje mu się wmówić, że na tej kolumnie nie można otrzymać wysokiej klasy spirytusu. Niestety ale dyskusja, która się zaczęła z rok temu dotyczyła zupełnie czegoś innego. Zaczęła się od tego, że ciężko uzyskać taki spirytus systemem zaproponowanym przez admina. Już zapomnieliście? Czy tylko udajecie. Cofnijcie się jakiś rok wcześniej to może Was oświeci.
Admin nie mogąc się logicznie/sensownie wytłumaczyć z niedoskonałości "swojego" systemu, z dużych strat na ilości i jakości sprowadził cała dyskusję do jednego szczegółu. Próbuje udowodnić (bez sensu zresztą) że na tej kolumnie można otrzymać spirytus wysokiej klasy. To ja teraz powtórzę jeszcze raz. On nie musi niczego udowadniać bo... ten sprzęt jest do tego stworzony.
King Crimson

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 cze 2016, o 22:15

Asus. Tylko jeden jedyny Boxer dostał instrukcję na 50ml/min, wszystkim innym pisze 40ml. Nikogo nie okłamuję.
Instrukcja była napisana specjalnie dla Boxera w wersji uproszczonej i pisana celowo pod niego aby pokazać co kolumna potrafi. Dzięki temu rypła się pewna sprawa.
brzuchacz napisał(a):Dostałem do rąk instrukcję DRUKOWANĄ (wraz z kolumną), w której jak byk stoi 50 ml/min na start... Swoją drogą identyczną jak tutaj:

Niech każdy sam oceni czy jest tu jakiś spisek czy nie. Cytat jest stąd http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=11&t=496&start=50#p6163

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 cze 2016, o 22:58

Czyli co uznajemy że wszystkie posty, które napisałeś osobiście na swoim forum i zawierają informację że tempo początkowe zalecane przez ciebie to 50 ml/min to kłamstwo, brednie, oszustwo i totalny farmazon tak?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 3 cze 2016, o 23:41

Czyli po prostu poprosiłeś kolegę brzuchacz o odesłanie kolumny z instrukcją do sprzedawcy? Przyjacielska przysługa?
He he he. Zabawne, bo brzuchacz napisał, że nie zna osoby, która mu użyczyła sprzęt, który okazał się Twoją własnością?
I tu mi się kolega bohema.zaba jeszcze przypomniał. Czy i on miał przyjemność obcować z Twoją kolumną?
Dobrze, że zostawiłem sobie jeszcze jeden zestaw próbek :) bo teraz nie jestem pewien, czy moje próbki zostaną zbadane.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 4 cze 2016, o 00:05

No powiem że fajna historyjka Wam wyszła normalnie jak z najnowszego 007 ;). Moja kolumna jest u mnie 2,5 tyś km od Polski. Myślisz że na testy wziąłem urlop i poleciałem do Polski? Myślisz że ja nie mam co robić i urlop na kolumnę Pawła marnować. Nie, kolumna przyjechała do mnie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 4 cze 2016, o 00:52

tabikgo napisał(a):Dobrze, że zostawiłem sobie jeszcze jeden zestaw próbek bo teraz nie jestem pewien, czy moje próbki zostaną zbadane.

A co to za problem? Dzwonisz do WSSE Katowice, umawiasz się na wysyłkę i wysyłasz na badanie ;)
http://www.wsse.katowice.pl/p,164,badanie-alkoholu

I już nie musisz nikomu ufać ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 4 cze 2016, o 00:56

Drodzy Panowie, a nawet jeżeli brzuchacz ma kolumnę boxera do testów to co w tym złego?
Tabikgo dostałeś drukowaną instrukcje? Na pewno stoi tam 40ml? To czemu zaczynasz od ponad 50? Jak Twoje próbki nie wyjdą na zielono to będzie że się nie stosujesz do instrukcji i dlatego...
Dodatkowo co najmniej w kilku miejscach na forum Paweł polecał 50ml/min, nawet mnie - dobrze pamiętam :)

Paweł, z każdym postem potwierdzasz, że te wasze cudowne osiągnięcia są zlepkiem najlepszych części z rożnych procesów. Jak chcesz to mogę je wyszczególnić :)

Kolejna sprawa skoro półka zmywaków z destylandi różni się od SP o 0,6cm, to równie dobrze można użyć zmywaków z lidla, które ma tylko o 0,4cm półke gorsz a od tych z destylandii :) I nie gadaj, że nie wytrzymują kąpieli w kwasie, bo poprzedni sprzęt miałem właśnie z lidlowymi i przeszło przez nią na prawdę sporo i nie wyglądały gorzej niż przed włożeniem. I to nie była jakaś w miarę neutralna cukrówka tylko przeróżne owocówki i zbożówki.

Kodi wysłałeś próbki na badania? Bo ludzie ode mnie z roboty też mlaskają na podłe nalewki na bimbrze i mówią że nic nie czuć - chodzi mi o to że to bardzo subiektywna sprawa.
I może pomożesz jednemu koledze z czarnego forum, bo bardzo szuka przepisu jak zrobić coś przypominającego finlandie, a z tego co czytałem to Tobie coś takiego wychodzi :)
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 cze 2016, o 09:25

TaniCukier. Nic w tym złego, tylko po co to mataczyć? Niech sobie testują do woli, sam namawiałem Brzuchacza do sprawdzenia OPWS i nawet chciałem mu wysłać drugą kolumnę.

To, że kolumna daje sobie radę bez problemu 50ml/min to chyba już nie muszę udowadniać, bo dużo osób to potwierdziło.
W instrukcji podaję 40ml jako bezpieczne tempo (takie do nauki) ale zaraz nadmieniam, że można i szybciej jak termometr pozwala.
Jak ktoś pierwszy raz robi to od razu ma się ścigać na osiągi? Czy może lepiej niech sobie puści wolniej i najpierw pozna sprzęt, co lepiej? (retoryczne)

Nawet jak ktoś już pozna sprzęt to nie ja decyduję na jakim RR chce pracować, jeden woli szybciej a drugi mówi, że pośpiech to przy łapaniu pcheł.
Np. jak robimy surówkę dajemy na maksa aby tylko termometr trzymał stałą, jak robimy na Absolucik też tak możemy, ale też możemy i deczko wolniej. Każdy robi tak jak uważa, nie ja o tym decyduję. Zobaczymy co wyjdzie dla Tabikgo na chromatografie. Jak wyjdzie super taki już najlepszy to znaczy, że nie ma co się ograniczać.

Co do zmywaków z Lidla to ich nie polecam bo z czasem czarnieją i nie są neutralne, po prostu nie są z kwasówki i tyle. Półka to nie wszystko.

Kodi nie wysłał próbek bo robi tak dobrze, że nie do uwierzenia.

Tabikgo. Oni pewnie już znają wyniki, tylko potrzebują czasu aby się otrząsnąć z szoku :)

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 4 cze 2016, o 16:30

Śmieszą mnie wasze teorie spiskowe na temat moich powiązań z kimkolwiek. Przychodzę, proponuję badania, przeprowadzam testy HETP, a wam wciąż jest źle i ciągle coś się nie podoba. Jak się tak boicie o te kilka setek różnych próbek to wam je odeślę zamiast przekazać do zbadania, a nawet mogę wam dołożyć drugie tyle spirytusu od siebie. Zupełnie gratis.
brzuchacz

Następna strona

Powrót do Wirtualna knajpa