Zagubieni jak ja

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Zagubieni jak ja

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 28 maja 2016, o 11:00

W dyskusji na temat czasu przerobu, osoby używające bufor podnosiły, że nie służy on do szybszego odbioru.
Ostatnio pojawiły się wpisy osób używających bufor, podkreślające większą szybkość przy jego stosowaniu.
Użytkownicy bufora pisali, że tylko dzięki niemu uda się odzyskać cały % ze zbiornika, a testy opisane na forum wykazały, że również metodą na wzrost temperatury uzyskuje się ten sam efekt.
Sprężynki mają super półkę, ale nie ograniczą ilości przedgonów. To również pisały osoby, które ich używają.
Mało to wszystko spójne. Ja się już w tym wszystkim gubię :)
Jedyne światełko jakie widzę ja, to obniżony odbiór.
A za kasę oszczędzoną na sprężynkach i buforze zrobię sobie zbiornik z płaszczem :)
kegwkeg.jpg

Może do jesieni na owoce zdążę, bo coś się mój dostawca "armatury" ociąga z wysyłką :płacze:
Jeśli ktoś potrzebuje, oddam rączki odcięte w całości (uderzone) i górę z wlewem.
Przyjmę w zamian drożdżaki lub chociaż uścisk dłoni :)

Pozdrawiam,
Piotr.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
tabikgo

Re: Zagubieni jak ja

Nieprzeczytany postprzez King Crimson » 28 maja 2016, o 11:40

Jeśli będziesz "brał " wiedzę z tego forum to dalej pozostaniesz zagubiony. Co widać nie tylko po Twoim oświadczeniu ale sposobie wyciągania wniosków. Oszczędności, które chcesz poczynić przy konstrukcji sprzętu są pozorne. i robią wrażenie tylko na początku. Z czasem te początkowe "oszczędności" odbiją się i to podwójnie.
Przekartkuj sobie poniższy temat oraz poboczne wystepujące tam linki na spokojnie, a już więcej nie będziesz miał wątpliwości.
http://alkohole-domowe.com/forum/stabil ... uj%C4%85cy
Poszperaj też sobie na Białym forum. Tam masz całą aktualną wiedzę na temat. Wiedzę popartą doświadczeniami eksperymentami i wykazami logów i danych. Cóz więcej wymagać? Wszystko jest jak na tacy.
King Crimson

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 30 maja 2016, o 19:27

Czy to znaczy, że nie zgadzasz się z wnioskami kolegów "od extrasów", które zostały przeze mnie przytoczone?
Dziękuję za link.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 maja 2016, o 20:09

King Crimson napisał(a):Jeśli będziesz "brał " wiedzę z tego forum to dalej pozostaniesz zagubiony.

buhahahaha :smile: sam jesteś zagubiony, pewnie ma wywalić tyle kasy co Ty, cackać się z procesem dwa razy dłużej i uzyskiwać o dwa litry mniej z kega :świrek:
Jak będziesz dalej taki zacofany to nigdy nas nie dościgniesz ani w jakości, ani w osiągach.
Sukces to nie kasa i zbędne pierdoły, wystarczy tylko poznać rektyfikację.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 maja 2016, o 20:35

siedestyluje napisał(a):Jak będziesz dalej taki zacofany to nigdy nas nie dościgniesz ani w jakości, ani w osiągach.

Ciebie nie trzeba dościgać a trzeba uchronić innych żeby nie poszli w twoje ślady. Bo tyle co ty nakłamałeś to masakra. Zresztą ostatnie testy bruchacza dokładnie pokazały że nie masz pojęcia o sprzęcie i rektyfikacji. Twierdziłeś że zmywaki mają podobny HETP jak SP bo zalewa je na podobnej mocy. Starałem się to wytłumaczyć już dawno ale do ciebie nic nie dociera. Więc dalej sobie tkwij w.swoich przekonaniach ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 maja 2016, o 20:44

Na Twoim miejscu jeszcze nie witałbym się z gąską.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do Wirtualna knajpa