Potrzebuję pomocy.

Kupię, sprzedam

Re: Potrzebuję pomocy.

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 cze 2016, o 11:46

Ale rób sobie na druciakach ile chcesz skoro dla ciebie nie ma ròżnicy. Tylko nie pisz więcej że półka zmywaka jest podobna do SP bo zalewa je na podobnej mocy bo to totalny farmazon. Zresztą test brzuchacza to potwierdził. Już ci pisałem nie raz że organoleptycznie nie jesteś w stanie sprawdzić czy zrobiłeś absolucik. Do tego nie zbadałeś jeszcze spirytusu ze zmywaków ;) a o tym też mówiłem nie raz że próbka z 2014 jest zrobiona na całkowicie innym sprzęcie (wypełnienie) i z całkowicie innego nastawu. A po teście/testach brzuchacza i wszystkich innych, którzy testowali SP i zmywaki, w ciemno biorę SP bo generują 2 x więcej półek niż zmywak a co za tym idzie, dużo lepszy destylat/rektyfikat

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 cze 2016, o 12:12

Jedno z czym masz rację to te 70 półek o których można sobie tylko pomarzyć, nawet na sprężynkach.
Półki swoją drogą, poprawność prowadzenia procesu swoją drogą, widocznie wcale nie potrzeba aż tak dużo tych półek do luks/neutrala.
Nastaw też nie gra roli bo poprawna rektyfikacja załatwia sprawę (przykładem spirytus z przedgonów/pogonów)

Czekamy na kolejne wyniki półki i przede wszystkim chromatografy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 1 cze 2016, o 13:12

Nie wiem czy dobrze przeczytałeś tą tabelkę, ale zerknij jeszcze raz, może zrozumiesz swą złą interpretacje.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 cze 2016, o 13:54

A Ty przeczytaj sobie jeszcze raz to http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=11&t=496&start=25#p6124
Naprawdę nie ma tu żadnej złośliwości z mojej strony, próbki do badania muszą być pobierane w jednakowych warunkach.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 1 cze 2016, o 14:09

O kurde Paweł, nie zrozumieliśmy się.
Chodziło mi o ten fragment:
siedestyluje napisał(a):Nastaw też nie gra roli bo poprawna rektyfikacja załatwia sprawę (przykładem spirytus z przedgonów/pogonów)

I o tabelkę badań z czarnego.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez King Crimson » 1 cze 2016, o 15:29

Wszystkim, którzy mają wątpliwości co do znaczenia wypełnienia w kolumnie niech poczytają sobie o współczynniku P/V. Podpowiem, że im większa wartość P w stosunku do V tym wypełnienie lepsze i bardziej efektywne.
Nieprawdą jest ,że tylko sprężynki są najlepsze do rektyfikacji. Dobrze przygotowane i ułożone zmywaki spełnią swoje zadanie w 100%. Z tym, że sprężynki mają tę przewagę, że łatwiej je ułożyć i dają stabilniejszy komfort pracy.
Jednak sprężynki poszczególnych producentów też potrafią się diametralnie różnić. Można załapać się na takie że chyba lepiej zamiast nich użyć zmywaki.
Niestety z lektury tego forum wnioskuję, że kolumny produkowane przez admina są wypełnione przypadkowym materiałem i w przypadkowy sposób.
Podstawą dobrego wypełnienia jest jego jednorodne ułożenie w rurze. Przykładem mogą być sprężynki Plipka, które są cięte na długość równą średnicy. Każdy inny kształt dyskwalifikuje sprężynki jako dobry materiał.
Z kolei zmywaki, żeby osiągnąć podobny parametr muszą być przed włożeniem odpowiednio spreparowane. Nie można ich wkładać w sposób przypadkowy. Zaś parametr zmywaków z destylandii forsowany przez admina można rozbić o kant...małego.
King Crimson

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 cze 2016, o 17:29

Leszku! no no! czemu Ty tam pszyko mówisz?

Sam sobie je tnij na małe kawałki jak Ci się nudzi bo jak Cię znam to zaraz zaczniesz opowiadać te swoje pierdoły.
W wypełnieniu zmywakowym liczy się tylko aby nie było pustych przestrzeni i miejsc za mocno upchanych. A żeby to osiągnąć wystarczy docisnąć jeden do drugiego i lekko postukać w każdy, potem kolejny i znów tak samo. Żadna to sztuka, nie ubijamy ich tak jak lidlowskich bo te z 304 same w sobie są gęste.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 cze 2016, o 08:32

@TaniCukier. Możesz rozjaśnić o co Ci chodzi z tą tabelą badań z czarnego?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 2 cze 2016, o 12:04

No bo piszesz, że z byle czego można otrzymać absolucik.

No to tak, odpady były przegotowane raz - to jest numer 6.
Całe serce z tak przegotowanej surówki pomieszanej z surówką z normalnego nastawu nie załapało się nawet na zwykły i to mocno się nie załapało.
To co widzisz na zielono to tylko cześć odbieranego serca i to dodatkowo przez obniżony odbiór. Praktycznie w tym samym momencie po przejściu na LM łapie się na zwykły, a więc nie mów, że obniżony odbiór nie pomaga :) Nie mniej jednak całe serce jest mocno zanieczyszczone.

Ja to tak interpretuje, nie wiem czy dobrze :D
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 cze 2016, o 12:40

Dlatego tak jak pisałem wcześniej, lepiej jest kupić Ciebie i zadać nowy nastaw niż przerabiać odpady bo mało z tego pożytku a roboty dużo, nie wspomnę o prądzie i wodzie.
Ale jako eksperyment było to super na potwierdzenie tego co mówiłem.

W przyrodzie nic nie ginie i na koniec musi się wszystko zgadzać. Kolumna nie zrobi czary mary i nie napłodzi nam etanolu więcej niż jest w kegu.
Skoro jeszcze z takich odpadów dało się coś odebrać to świadczy o:
Raz - Też nie mieli dobrze skondensowanych przedgonów a na mnie to gadają....
Dwa - Operator i sprzęt stanął na wysokości zadania i odebrał to co jeszcze się nadaje.

Dlatego pisze, że z byle czego można zrobić Absolucik, wystarczy nalać do kega coś co ma w sobie etanol i go odebrać. A to czy się to opłaca to już inna bajka, np z piwa wolałbym nie :) Co do mojego sprzętu to też z powodzeniem można na nim przerobić także odpady, tylko wtedy przedgony nie odbieramy na ilość tylko zapach, to oczywiste.
No bo czym się różni LM od OO oprócz tego że OO to strata półek?
LM wypluwa to świństwo na zewnątrz a OO (obniżony odbiór) ciągle połyka i mieli to w sobie - fuj....

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 2 cze 2016, o 16:41

Oto wyniki badania HETP przeprowadzonego przez siedestyluje.
Obrazek

Podstawą do obliczeń były informacje zawarte w dwóch PW (upubliczniam tylko wyniki badania):
surówka 7,3L (bo tyle akurat nazbierałem) woda 30L
otwarty zaworek 188ml/min.
stabilizacja 5min. każda
zasyp 17cm
moc zmierzona 3460W

wyniki:
sprężynki 89%
zmywaki 304 88%
zmywaki lidlowskie 87%

Odbiór był 40ml/mim, pisałem na forum a na minutę masz 188ml. przy otwartym zaworku.

Jak widać uzyskujemy jeszcze większy odchył od podawanego HETP sprężynek KO plipka w powyższych warunkach pracy. Czas stabilizacji też wydaje się być za krótki. Ujednolicona moc robocza, bez żadnych testów mocy zalania. Jeżeli było to prawdziwe badanie (zastanawiają mnie bardzo zbliżone do siebie wartości HETP, ponad 2x zawyżona półka SP KO plipka), to przy takim wsadzie wyszły dość słabe wyniki HETP.

Dlatego badanie lepiej przeprowadzić z typową mocą roboczą dla danego wypełnienia niż na siłę szukać wspólnej wartości mocy ;). W końcu, kto pracuje tak daleko od punktu zalania kolumny? W moim przypadku wystarcza 100-200 W dla pełnego bezpieczeństwa przed skokami napięcia w sieci.
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 cze 2016, o 17:37

Dzięki Brzuchacz. :szacun:
Test był robiony w warunkach pracy kolumny 70-tki tyle, że na krótkim odcinku aby moc nie dobiła do mocy spirytusu w celu łatwiejszego pomiaru.
Wszystko tak jak w instrukcji obsługi czyli: grzanie 3500, odbiór 40ml/min, wsad podobny do mocy nastawu by Kodi.

Pozdr. Paweł

ps. 3500W to jest praca prawie pod progiem zlania. Miałem sygnały, że nawet na 3500W zalewało krytycznie jak zmywaki były za ścisło.
Nawet tu na forum o tym pisano.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 cze 2016, o 17:56

Jakie 40 ml? W instrukcji jest jasno napisane 50ml. Widzę że ta cała maskarada z twoim testem to tak samo jak próbka z 2014. Na forum piszesz jedno a robisz co innego. Już dawno przestałem wierzyć w to co piszesz. Za dużo razy nakłamałeś i próbowałeś oszukać żeby tym razem ci uwierzyć. Wszyscy, którzy robili testy HETP mają w miarę podobne wyniki. Czy to na czarnym, białym, różowym i ch.... wie kto jeszcze. Tylko tobie oczywiście wyszło inaczej. Ale jest jedno rozwiązanie tego testu, sprawdziło się to co mówił Akas. Bez zalania kolumny nie uzyskamy takiego HETP jak po zalaniu.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 2 cze 2016, o 18:04

Kurde też się zastanawiałem czemu aż takie rozbieżności, ale z tym zaleniem możesz mieć rację.
A 5 minut na pewno nie wystarczy żeby odpowiednio zrosić wypełnienie. O ile w metodzie OPWS czas może być wystarczający - nie neguje tego, bo nie sprawdzałem, ale tutaj to zdecydowanie za mało.
Chyba że Paweł zalewał kolumnę? Chociaż w opisie nic o tym nie ma.
Trzeba znowu przeprowadzić szereg testów...
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 cze 2016, o 18:20

188ml x 5minut = prawie litr 940ml.
Naprawdę uważacie że 3 zmywaki się porządnie nie zwilżyły litrem flegmy? Ja uważam, że to wystarczy, nadmiar flegmy i tak spłynie znów do kega.

Boxer. Tobie tylko kazałem 50ml odbierać bo ty jesteś wyjątkowo zdolny chłopak i bardzo chcesz się ścigać. Klienci dostają instrukcję w której jest 40ml/nmin. Zresztą jak sam bym robił to też bym nie przekraczał 40ml, wtedy jest lepszy RR.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 cze 2016, o 18:38

siedestyluje napisał(a):Boxer. Tobie tylko kazałem 50ml odbierać bo ty jesteś wyjątkowo zdolny chłopak i bardzo chcesz się ścigać. Klienci dostają instrukcję w której jest 40ml/nmin.

@Tabikgo, @Kalfas i reszta klientów Pawełka co Wy na to? Czy tylko ja mam wrażenie że ten pan pŕóbuje z nas wała robić?

Paweł to na jaki ch.... ci 70mm? 40ml to spokojnie na mniejszych średnicach polecisz to już nawet mniej jak zalecenia króla Akasa. Paweł z pistu na pist piszesz coraz większe brednie.

Edit

Mówiąc o zwilżeniu miałem na myśli SP bo zmywaki co byś nie zrobił to i tak będą gorsze od sprężynek.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 2 cze 2016, o 18:49

siedestyluje napisał(a):Boxer. Tobie tylko kazałem 50ml odbierać bo ty jesteś wyjątkowo zdolny chłopak i bardzo chcesz się ścigać. Klienci dostają instrukcję w której jest 40ml/nmin. Zresztą jak sam bym robił to też bym nie przekraczał 40ml, wtedy jest lepszy RR.

Boxer wydaje mi się że to jakiś rodzaj ironii, bo w kilku miejscach było 50ml. Podejrzewam, że to 40ml nie ma związku z prowadzeniem procesu.

A czy 5minut wystarczy, żeby zwilżyć i ustabilizować ten fragment to nie wiem - trza zrobić testy.
Bo na słowo to ja w nic nie wierze :D
Bo półka ze zmywaków i sprężynek miała być zbliżona - zależy jeszcz kto co rozumie przez zbliżona, nawet wyciągając średnią z tych dwóch pomiarów to różnica jest znaczna. Dlatego warto robić testy, a nie opierać się na "bo mi się tak wydaje".
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 cze 2016, o 18:56

To, że kolumna wyrabia spokojnie 50ml/min to jest inna bajka i to potwierdzam, na 50ml też temperatura stoi w miejscu.
A to, że przy 40ml jest lepszy RR to jeszcze inna bajka i każdy robi tak jak lubi.
Jeden woli szybko, drugi wolno, albo nawet ten sam raz robi szybciej bo mu się spieszy drugi raz puszcza wolniej bo tak chce.
Wolność Tomku w swoim domku, ja nikogo za rękę nie trzymam.

TaniCukier. Weź sobie kawałek rury i włóż 3 zmywaki, weź litr wody w łapę i wlewaj, jak już zacznie Ci wypływać na dół zobacz ile Ci z tego litra zostało.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 cze 2016, o 19:50

Przy 20ml będzie jeszcze lepszy ;) Nie obracaj kota ogonem bo widzę że znowu zaczynasz chachmęcić. Test jest nieważny bo nie został przeprowadzony zgodnie z instrukcją zresztą twoją, tylko jak zwykle w twoim stylu próbujesz coś udowodnić przez oszukiwanie. Normalnie brak słów...

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 2 cze 2016, o 20:00

Boxer ale czemu od razu nieważny? Ja bym się tam cieszył, że po wielu trudach i namowach Paweł w ogóle postanowił zrobić ten test :)

Paweł od kiedy to gorący etanol ma taką samą gęstość czy tam lepkość jak woda? Zupełnie inaczej zachowa się woda w kolumnie, a zupełnie inaczej alkohol.

I spokojnie w swoim czasie przetestuje SP KO i też podeśle brzuchaczowi do wyliczenia :)
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 2 cze 2016, o 21:13

W kwestii przedgonów, odbiór 50ml/min czy 40ml/min po stabilizacji i odbiorze przodu nic nie zmieni.
Chodziło raczej o metodę jako całość. Łącznie z mocnym nastawem. I tu instrukcje są jasne i proste.
Rozgrzewać na maxa, pary ruszają, zmniejszyć grzanie do 3.5 kW, odebrać pierwsze uderzenie jak leci i dalej kropelkowo do łącznej objętości 0.5l. Cały późniejszy uzysk traktować jako surówkę. Zachować stabilną temperaturę dołu redukując systematycznie do 20ml/min. Przerwać odbiór gdy góra przekroczy 0.3. Połączyć podwójny urobek, uzupełnić wodą i lecieć proces finałowy w podobny sposób. Tu dodatkowo występuje podział na klasę B w ilości max 1l traktowaną jako płukanka głowicy, serce i znów klasa B gdy dolny termometr nie trzyma. U mnie to jakieś 0.5-0.6l.
Sprzęt oraz metoda, jako proces wyjściowy, otwierający naszą karierę jest banalnie prosty i organoleptycznie :) skuteczny. Jak bardzo, okaże się wkrótce, dzięki uprzejmości i nie da się ukryć, ogromowi pracy jakiego się podjął kolega brzuchacz. Nie mam pojęcia ile różnych próbek podda analizie, ale będzie to kompendium, w którym każdy będzie mógł odnaleźć mnóstwo wskazówek. Bardzo mi odpowiada forum jako miejsce dyskusji, mniej jako śmietnik i trochę martwi mnie moment podania wyników. Sporo się tej złej energii jednak między wierszami nagromadziło.
A tak w ogóle, spór się ciągnie tak długo, że trudno już mi jest przypomnieć sobie, ale poszło o metodę jako całość. Chyba :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 cze 2016, o 21:22

TaniCukier. No to sobie podgrzej w garnku etanol i zrób to samo.

Co do testu to namawiam jak najwięcej osób do wykonania, tak jak pisze w tytule tematu.
Wystarczy porównać otrzymany % i już będzie wiadomo czy wypełnienie jest wystarczająco dobre. Podstawa to test wykonać w jednakowych warunkach i pod sprężynki musi być podpórka zamiast zmywaka.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 2 cze 2016, o 21:31

siedestyluje napisał(a):Boxer. Tobie tylko kazałem 50ml odbierać bo ty jesteś wyjątkowo zdolny chłopak i bardzo chcesz się ścigać. Klienci dostają instrukcję w której jest 40ml/nmin. Zresztą jak sam bym robił to też bym nie przekraczał 40ml, wtedy jest lepszy RR.

Pozdr. Paweł.

Dostałem do rąk instrukcję DRUKOWANĄ (wraz z kolumną), w której jak byk stoi 50 ml/min na start... Swoją drogą identyczną jak tutaj:

siedestyluje napisał(a):Kurna, źle Cię zrozumiałem, myślałem, że to ja mam Ci wysłać.
Ok. ale skoro masz testować moją kolumnę to i na moich zasadach.
Wklejam Ci uproszczoną instrukcję, taką jaką posługiwał się (mam nadzieję) Boxer i masz tak robić jak tu pisze, tylko płukanaki może weź litr.
Takim oto sposobem na zwykłym LM bez bajerów i na jednym najtańszym termometrze ma powstać Absolucik, czyli łagodny w piciu i niczym nie czuć oprócz etanolu.

Prosta jak budwa cepa i krótka instrukcja:
- Dajesz moc na maksa do momentu aż zacznie się rura nagrzewać.
- Zmniejszasz na 3500W i odbierz 1/3 butelki półlitrowej na otwartym zaworku
- Ustaw kropelkowanie ok. 3-4 na sek w czasie kropelkowania możesz także co jakiś czas opróżniać jeziorko
- Uzupełnij butelkę przedgonami do pełna (w sumie pół lita wraz z pierwszą setką)
- Ustaw początkowe tempo odbioru na 50ml/min
- Korekty odbioru rób dopiero jak będzie ciągły wzrost, czyli dopiero jak skoczy więcej niż 0,3st.
- Końcowe tempo to 20ml/min. jak tego tempa nie trzyma to patrzysz jeszcze na górny termometr 2/3
- Jak na 2/3 rośnie pow tego co było to kończysz

Przy drugim razie to samo tyle, że:
Pierwsze ok 0,5L lub nawet 07L serca odbierasz oddzielnie (płukanka)
Ostatnie serce jak dolny nie trzyma ale górny jeszcze tak też łapiesz oddzielnie
Otrzymujesz ok, 1,5L klasy zwykłej a wszystko reszta to Absolucik.

Tylko do tej instrukcji musisz mieć mocny nastaw, jak będziesz robił na słabszym to tak nie szalej z tempem, no ale wiesz chyba.
A i do drugiego razu rozrabiamy ok 1-2 (1- surówka, 2-woda) a nie tak jak Ty robisz, bo moim zdaniem popełniasz błąd dając tylko ok. 20% do drugiego razu.

Pozdr. Paweł.

40 ml/min na start ciągnąłem na rurze 60 mm przy grzaniu 2,8 kW i to dość długo. Żaden wysiłek udoić tyle samo na 70 mm przy grzaniu 3,5 kW. Nie wydziwiasz teraz trochę?

siedestyluje napisał(a):188ml x 5minut = prawie litr 940ml.
Naprawdę uważacie że 3 zmywaki się porządnie nie zwilżyły litrem flegmy? Ja uważam, że to wystarczy, nadmiar flegmy i tak spłynie znów do kega.

Zapomniałeś o czasie potrzebnym na zgromadzenie odpowiedniej ilości etanolu we flegmie, identycznie jak podczas procesu stabilizacji kolumny.
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 cze 2016, o 08:20

Brzuchacz. Ale przecież niedawno sam pisałeś, że na rurze 76mm
brzuchacz napisał(a): Średni odbiór samego serca wyższej klasy to trochę ponad 2l/h.

Myslałem, że się zgadzamy że pospiech to wskazany przy łapaniu pcheł i że będę miał sojusznika w tłumaczeniu Boxerowi, że większy odbiór to gorszy RR
A Ty mi teraz taki numer wywijasz, zawiodłem się Ci powiem .....

I mam pytanko. Kto Ci użyczył mojego sprzętu? Bo Tylko jeden jedyny Boxer dostał instrukcję na początkowe tempo 50ml/min.
Wszystkim innym zalecam 40ml/nim ale jak ktoś chce to może oczywiście i szybciej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 3 cze 2016, o 08:33

siedestyluje napisał(a):Brzuchacz. Ale przecież niedawno sam pisałeś, że na rurze 76mm
brzuchacz napisał(a): Średni odbiór samego serca wyższej klasy to trochę ponad 2l/h.

Myslałem, że się zgadzamy że pospiech to wskazany przy łapaniu pcheł i że będę miał sojusznika w tłumaczeniu Boxerowi, że większy odbiór to gorszy RR
A Ty mi teraz taki numer wywijasz, zawiodłem się Ci powiem .....

I mam pytanko. Kto Ci użyczył mojego sprzętu? Bo Tylko jeden jedyny Boxer dostał instrukcję na początkowe tempo 50ml/min.
Wszystkim innym zalecam 40ml/nim ale jak ktoś chce to może oczywiście i szybciej.

Pozdr. Paweł.

Jaki numer? Też się na tobie zawiodłem, bo pierwsze co, to stwierdziłeś że mój test HETP jest nieważny, bo zrobiony inaczej niż twój. Swoją kolumnę 60 mm (z OVM i później z buforem) bardzo dobrze wspominam, jedna z lepszych konstrukcji, mimo że chałupnicza ;). Średnia prędkość odbioru na 60tce wychodziła cudowna, około 6,5 litra serca w 7 godzin (nieco poniżej 1l/h, z buforem trochę się poprawiło), więc też szału nie ma według twoich standardów. To że start miała ładny, nie oznacza że koniec był równie idealny.
Nie znam osoby która mi użyczyła sprzęt. Nie jest to dla mnie jakkolwiek istotne, mam lepsze sprawy do roboty niż szukanie spisków. Wolę zająć się nawet durnymi wynikami badania HETP, od którego teraz odchodzisz, łapiąc się mojego wpisu o starcie z 40 ml/min przy kolumnie 60 mm.
brzuchacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OGŁOSZENIA