Potrzebuję pomocy.

Kupię, sprzedam

Re: Potrzebuję pomocy.

Nieprzeczytany postprzez Asus » 30 maja 2016, o 22:44

Boxer siemejesz sie z niego a sam takiego problemu nie zauwazyles chyba:) moze to tylko jedna glowiczka na 1000 z takim problemem.......
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 maja 2016, o 22:53

Asus wróć się tu:
viewtopic.php?f=7&t=497#p5608

I poczytaj troszkę ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Szlumf » 31 maja 2016, o 00:46

Panowie.
Proszę o podanie przy zmywakach testowanej gęstości lub przynajmniej który z 3 typów był testowany - 40g, 60g czy 100g. Przy zmywakach gęstość ubicia ma duże znaczenie. Proponuję ubijać na 310-320g/l.
Szlumf

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 maja 2016, o 07:49

Szlumf. U mnie były to 3 zmywaki po 60 gr każdy w rurze 70-tce na odcinku 17 cm.

Aby pomiar półki był wiarygodny musi być ustalona i opracowana metodyka pobierania próbek. Samo wyliczanie to inna sprawa.
Jeden robi tak drugi inaczej i potem takie kwiatki wychodzą. Nadmienię, że producent wypełnienia podaje na swojej stronie że jego półka ma 2cm a Brzuchaczowi wyszło co innego. Radiusowi półka ze zmywaków lidlowskich wyszła chyba ok 5cm. a Brzuchaczowi za zmywaków 304 które są dużo bardziej ścisłe/zbite wyszła gorsza. Na białym forum wyszło jeszcze co innego.
No i jeszcze ta moc zalewania, innym kolegom druciaki zalewają się na dużo mniejszej mocy o czym pisali na forum.

@Brzuchacz. Ty jeden przyczepiłeś się do skraplacza, od nikogo innego nie miałem takich sygnałów. Nie przysłał Cię czasami ktoś z konkurencji, tak jak Boxera? Bo tak barwnie to przedstawiałeś, że nie sposób się oprzeć takiemu wrażeniu.
Wody idzie ok. 300L na proces (keg 50L iz tego 8 litry serca) co przy tak mocnym grzaniu (3500W) uważam za bardzo dobry wynik. Rury tam jest cała sztanga nawinięta podwójnie czyli 6m. Obejrzyj sobie tę ukrytą tajemnicę.

Pozdr. Paweł.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 31 maja 2016, o 10:52

siedestyluje napisał(a):Szlumf. U mnie były to 3 zmywaki po 60 gr każdy w rurze 70-tce na odcinku 17 cm.

Aby pomiar półki był wiarygodny musi być ustalona i opracowana metodyka pobierania próbek. Samo wyliczanie to inna sprawa.
Jeden robi tak drugi inaczej i potem takie kwiatki wychodzą. Nadmienię, że producent wypełnienia podaje na swojej stronie że jego półka ma 2cm a Brzuchaczowi wyszło co innego. Radiusowi półka ze zmywaków lidlowskich wyszła chyba ok 5cm. a Brzuchaczowi za zmywaków 304 które są dużo bardziej ścisłe/zbite wyszła gorsza. Na białym forum wyszło jeszcze co innego.
No i jeszcze ta moc zalewania, innym kolegom druciaki zalewają się na dużo mniejszej mocy o czym pisali na forum.

Odbierałem 100 ml próbki, chłodziłem do temperatury 20*C i mierzyłem jej moc zakupionym alkoholomierzem precyzyjnym. Co znowu ci nie pasuje? Że zmywaki KO mają HETP około 2 razy większy od SP KO? Nawet olewając bezwzględną wartość HETP, widać że SP KO biją zmywaki KO na głowę.

siedestyluje napisał(a):@Brzuchacz. Ty jeden przyczepiłeś się do skraplacza, od nikogo innego nie miałem takich sygnałów. Nie przysłał Cię czasami ktoś z konkurencji, tak jak Boxera? Bo tak barwnie to przedstawiałeś, że nie sposób się oprzeć takiemu wrażeniu.
Wody idzie ok. 300L na proces (keg 50L iz tego 8 litry serca) co przy tak mocnym grzaniu (3500W) uważam za bardzo dobry wynik. Rury tam jest cała sztanga nawinięta podwójnie czyli 6m. Obejrzyj sobie tę ukrytą tajemnicę.

Pozdr. Paweł.

Ja na grzanie 4,8-5 kW zużywam aż 60-90 l/h, a woda ma na wyjściu 55-65 stopni. Na godzinę wychodzi u ciebie też około 60 l/h. Trochę dużo jak na 3,5 kW. Nie jestem z nikim związany, więc nie wiem o co ci chodzi z tą konkurencją? Zauważyłem tylko ten problem o czym poinformowałem przy okazji podrzucania wyników. U siebie nie mam problemu ze skropleniem wszystkiego nawet i przy 6 kW, nic mi z odpowietrzenia nie wylatuje. Więc dalej uważasz że twoje 300l na proces jest dobrym wynikiem?
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 31 maja 2016, o 11:12

Nie ma co, narobiłeś się :szacun:
Zastanawia mnie wynik sprężynek miedzianych plipka.
Moc zalania niziutka, a wiele osób doradza ich stosowanie jako materiału bardziej przewiewnego na wypełnienie buforów.
Szczególnie pod koniec ich podatność na zalanie powinna szczególnie dawać się we znaki.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez abak » 31 maja 2016, o 11:32

Brzuchacz, dzięki za test, chapeau bas, potwierdziło się to czego można było się spodziewać, Paweł nie rozumiem czego się czepiasz, oprócz tego że test wyszedł nie po Twojej myśli chyba był zrobiony rzetelnie ? jak to się ma do rzetelności Twojego testu " wiem, ale nie powiem" ?
abak

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 31 maja 2016, o 11:52

siedestyluje napisał(a): Nie przysłał Cię czasami ktoś z konkurencji, tak jak Boxera?

Masz na to jakiś dowód? Normalnie rozśmieszyłeś mnie do łez. No to powiedz mi z jakim producentem jestem związany? Pewnie znasz jakiegoś irlandzkiego producenta kolumna. Weź przestań się już publicznie ośmieszać. Problem z wydajnością skraplacza sygnalizowałem już dawno ale olałeś sprawę.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 maja 2016, o 12:01

@abak. A ja nie rozumiem dlaczego próbki nie mgły być pobrane w jednakowych warunkach?

Co do skraplacza to normalnie masakra, ok. 300l wody na 8 litry serca, szok. Trzeba chyba będzie przedłużyć głowicę bo więcej się nie mieści.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Szlumf » 31 maja 2016, o 13:26

[quote="siedestyluje"Trzeba chyba będzie przedłużyć głowicę bo więcej się nie mieści.

Pozdr. Paweł.[/quote]
Wystarczy chyba przejść z gładkiej rurki na karbowankę.
Szlumf

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 maja 2016, o 13:54

Albo wystarczy pomyśleć. Dając karbowaną chłodnica działa jak płaszczowa bo jest tak ścisło upchana, że para dotyka ścianki od środka a po bokach i na zewnątrz już nie ma szans się dostać. Czyli to tak jak by tylko połowa jej chłodziła. Obydwie rury są dobre wystarczy odpowiednia długość a gładka jest pewniejsza (chodzi o wytrzymałość)
Przyjebali się chłodnicy bo już nie mają czego i tyle, że taż Boxer wcześniej zapominał tym mi dokopywać. Widziałeś fotkę? Da się tak jeszcze więcej nawinąć?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 31 maja 2016, o 14:11

I kolejna piękna teoria Guru siędestyluje. Jednak ty nie przestaniesz mnie chyba zadziwiać. Teraz będzie o wyższości rury płaskiej nad karbowanką. Bo rura karbowana jest tak upchana w rurze że para nie daje rady :) :spam: :spam: :spam: :spam: :spam: :spam: :spam: :spam: :spam:

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 maja 2016, o 14:44

Nie ja pierwszy zacząłem.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 31 maja 2016, o 19:01

siedestyluje napisał(a):Albo wystarczy pomyśleć. Dając karbowaną chłodnica działa jak płaszczowa bo jest tak ścisło upchana, że para dotyka ścianki od środka a po bokach i na zewnątrz już nie ma szans się dostać. Czyli to tak jak by tylko połowa jej chłodziła. Obydwie rury są dobre wystarczy odpowiednia długość a gładka jest pewniejsza (chodzi o wytrzymałość)
Przyjebali się chłodnicy bo już nie mają czego i tyle, że taż Boxer wcześniej zapominał tym mi dokopywać. Widziałeś fotkę? Da się tak jeszcze więcej nawinąć?

Pozdr. Paweł.

Nikt się nie przyjebał, po prostu stwierdziłem fakt. Mam ciasno upakowaną rurę karbowaną w głowicy, chłodzi znakomicie. Pracuje co ciekawe całą powierzchnią, bo inaczej nie dałbym rady zejść do zużycia 1l wody na minutę przy 4,8-5 kW.

siedestyluje napisał(a):@abak. A ja nie rozumiem dlaczego próbki nie mgły być pobrane w jednakowych warunkach?

Mogły być pobrane w dowolnych warunkach, od tego są obliczenia, żeby obliczyć wysokość HETP przy DOWOLNYCH warunkach testu.
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 31 maja 2016, o 20:06

Dla świętego spokoju zrobię jeszcze test na 13 cm zmywaków, będziesz miał porównanie 13 cm zmywaków kontra 5 cm zmywaków plus 8 cm sprężynek. Będziesz miał Pawle porównanie takich samych wysokości zasypów, a co. Jeżeli dalej powątpiewasz w uzyskane przeze mnie wyniki to wrzuć dobrze opisane swoje wyniki albo podeślij mi je na PW to policzę HETP z twoich wyników.
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 maja 2016, o 20:30

To dlaczego Ci wyszło inaczej, Radiusowi inaczej, Akasowi inaczej, Citizen Kane inaczej, a jak moje wyliczysz to wyjdzie jeszcze inaczej.
Wytłumacz mi to proszę, pisze to bez złośliwości, po prostu jestem ciekaw dlaczego wyniki HETP się różnią? Kto z was prawidłowo wyliczył?

Bo moim skromnym zdaniem to próbka powinna być pobrana w warunkach podobnych do kolumn na których pracujemy.
Czyli w moim przypadku surówka ok 18% -20% bo ok tyle ma nastaw, moc grzania 3500W odbiór 40ml/nim, zasyp 17cm bo tyle zajęły 3 zmywaki które nie dały się ugniesć bo wstawały. Do drugiej próbki podpórka, sprężynki do 18cm (bo 1 cm podpórka) postukanie rurką w stół ubyło dwa dosypane ponownie do 18 aby nie było, że za luźne.

Dodawanie i odejmowanie półek w wyliczeniu może być mylące, myślę , że to nie to samo co pobrane w identycznych warunkach, im więcej półek powstaje tym mocniej zasilane są w % kolejne i odwrotnie i to może wypaczyć wynik. Bierzesz to pod uwagę?

Co do chłodnicy to tak polubiłem gładką, że jej nie zmienię tylko dlatego aby poszło wiadro czy dwa mniej wody, wolę żeby była wytrzymalsza niż aby oszczędzić 20-50 gr. ma wodzie.
Nie rozumiem czemu do miedzianych się nie czepiacie, przecież to też gładkie i na dodatek pojedynczo nawinięte.

Pozdr. Paweł.

ps. Powiedz Boxerowi żeby się nie wtrącał w naszą rozmowę, no chyba, że wniesie coś ciekawego to tematu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 31 maja 2016, o 21:48

siedestyluje napisał(a): po prostu jestem ciekaw dlaczego wyniki HETP się różnią? Kto z was prawidłowo wyliczył?

Otóż to, tyle oczekiwań, tyle niepotrzebnej kopaniny a tu co bardziej utytułowany, tym większa różnica w wynikach. Plipek na stronie podaje półkę dla swoich sprężynek – 2 cm. Akasowi dla rozczochranych zmywaków wyszedł kiedyś wynik podobny do sprężynek (nie plipka). I bądź tu kurna mądry amatorze-pasjonacie.
Pozdro!
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 31 maja 2016, o 22:09

2 cm dla Plipkowych to przy całkowitym refluksie a już przy rr 1:4 będzie tak jak wyszło brzuchaczowi ;)
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Kalfas » 31 maja 2016, o 22:27

Skoro tak ufasz brzuchaczowi, tym bardziej martwią mnie wyniki tego testu. Dla moich 120 cm kolumny (bez 30 cm katalizatora) zmywaki dają raptem 18 półek. Przy lepszym ubiciu trochę więcej. Nieciekawie.
Kalfas

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 31 maja 2016, o 22:56

siedestyluje napisał(a):To dlaczego Ci wyszło inaczej, Radiusowi inaczej, Akasowi inaczej, Citizen Kane inaczej, a jak moje wyliczysz to wyjdzie jeszcze inaczej.
Wytłumacz mi to proszę, pisze to bez złośliwości, po prostu jestem ciekaw dlaczego wyniki HETP się różnią? Kto z was prawidłowo wyliczył?

Wszyscy. Każda partia sprężynek jest nieco inna, a dodatkowo jest to wypełnienie najbardziej wrażliwe na ubicie przed rozruchem aparatury oraz w trakcie pracy na ubicie wywołane silnym zalaniem kolumny. Ja SP KO nie ubijałem, ani nie obstukiwałem przed testem. Zmywaki - kierunek ułożenia, wcześniejsze rozczochranie i ponowne złożenie w kulkę, stopień ubicia. Dodatkowo te zmywaki które dostałem w kolumnie nie były czochrane ani modyfikowane - wyglądały jak nietknięte zmywaki Lidlowskie, takie kulki, po prostu luźno wsunięte w kolumnę i lekko ugniecione jeden do drugiego.

siedestyluje napisał(a):Dodawanie i odejmowanie półek w wyliczeniu może być mylące, myślę , że to nie to samo co pobrane w identycznych warunkach, im więcej półek powstaje tym mocniej zasilane są w % kolejne i odwrotnie i to może wypaczyć wynik. Bierzesz to pod uwagę?

Pierwszą półką jest kocioł i tak musisz ją odjąć, bo zasila kolumnę parami powstającymi ze wsadu, a nie wsadem. Niezależnie od tego czym zasilane będą kolejne półki teoretyczne, nie wpływa to w sposób znaczący na wynik dopóki nie przekracza się 8-9 półek na wypełnieniu badanym, stąd dowolność odejmowania i dodawania półek generowanych przez kocioł i podparcia.

siedestyluje napisał(a):Co do chłodnicy to tak polubiłem gładką, że jej nie zmienię tylko dlatego aby poszło wiadro czy dwa mniej wody, wolę żeby była wytrzymalsza niż aby oszczędzić 20-50 gr. ma wodzie.
Nie rozumiem czemu do miedzianych się nie czepiacie, przecież to też gładkie i na dodatek pojedynczo nawinięte.

Nie miałem skraplacza miedzianego to go nie oceniam. Oceniam tylko to co miałem w rękach, a uwierz mi, że niektóre z tych konstrukcji wywoływały ciarki i dreszcze. Moje skraplacze z karbowanki dużo wytrzymały, kilka nawet wysłałem i nic im się nie stało w transporcie, a podobno takie kiepskie są. Jeden przygniotłem kegiem to się lekko odkształcił na odcinku 2cm, drugi był wielokrotnie wyginany, doginany, wkładany i wyciągany, a też nic mu się nie stało. Karbowanka o ściance 0,2mm też nie jest taka słaba, a dobra karbowanka o ściance 0,3mm to już zupełnie inny świat.

siedestyluje napisał(a):ps. Powiedz Boxerowi żeby się nie wtrącał w naszą rozmowę, no chyba, że wniesie coś ciekawego to tematu.

Niech pisze co chce, szczególnie że sporo jego uwag jest celnych i rzeczowych. Niektóre z nich pokrywają się z tym co sam napisałem na pewne tematy.
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 31 maja 2016, o 23:03

Jak zwykle jest i druga strona medalu :)
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=1706
Półka 4cm przy RR 1/4 dla zmywaków i półka 3.1 przy RR 1/4 dla sprężynek.
Bardzo ciekawe są te wyniki.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez brzuchacz » 31 maja 2016, o 23:18

Ale zauważ, że tamte zmywaki do testu były solidnie rozczochrane (po prawej) a nie w oryginalnej formie (po lewej, kulka).
brzuchacz

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 1 cze 2016, o 00:15

Nie da się ukryć, że przygotowanie wypełnienia ma znaczenie.
Zmywaki trzeba odpowiednio zaaplikować, sprężynki trzeba przesypywać. Ale przecież my to lubimy :)
Warto również wziąć pod uwagę rozbieżność między mocą zalania zmierzoną przez Ciebie i sugerowaną przez Pawła.
Powinna być ona dla nas sygnałem na "niedopasowanie" warunków testu.
Tak jak pisałem wcześniej, szacunek dla Twojego trudu włożonego w testy. Domyślam się ile promili wciągnąłeś przez płuca podczas podmiany wypełnienia :)
A na koniec i tak nie łatwo będzie orzec jaką półkę mają zmywaki. A odnośnie sprężynek, nikt chyba nie jest na tyle naiwny, żeby bezkrytycznie przyjmować zapewnienia producentów :) Między 2 a 3 jest jakieś 50% różnicy :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 cze 2016, o 02:25

tabikgo napisał(a):Między 2 a 3 jest jakieś 50% różnicy

Zawsze to lepiej niż 3.1 a 6,6 bo to już jest ponad 100 % różnicy. Co by nie mówić i kto by tego nie sprawdzał i jak by tego nie przygotował to zmywaki zawsze wypadają dużo gorzej niż sprężynki. Więc nie ma co tu dalej tematu roztrząsać :) Każdy sobie wybiera co chce, ja osobiście wybrałem SP mimo ogromnej pojemności mojej kolumny (ponad 7 litrów). I nie żałuję zakupu, przy rektyfikacji każdy cm wypełnienia się liczy. Postaram się jeszcze porozmawiać z kolegą, który też był zagorzałym fanem zmywaków:) Tak był, do póki mu nie pożyczyłem SP na przetestowanie:) Z tego co pamiętam to miał fajny sterownik, który rejestrował proces na wykresach, może by się go udało namówić na udostępnienie materiałów, żeby zerknąć na to co się dzieje w środku kolumny przy zmywakach i przy sprężynkach :)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 cze 2016, o 07:16

Kurde, chłopaki, myślicie że byłbym tak głupi i robił na druciakach jak w warsztacie leżą sprężynki (tylko wsypać) Przecież jak bym poczuł, że na drucikach idzie odrobinę gorsze to od razu bym je wypierd..lił. Dla mnie jako producenta jakość to podstawa i nie robiłbym sobie antyreklamy, nie z mojej kieszeni idzie na wypełnienie, ba nawet mógłbym zarabiać na sprężynkach.
Bez chromatografu wiem, że to co mi wychodzi to jest klasa luks/neutral bo wystarczy rozebrać to co mam wyszło do małej mocy ok 25% i wszystko wylezie.
Przy tak małej mocy żadne smrody się nie ukryją, to jest naprawdę świetny sposób aby ocenić jakość bez chromatografu.
Powtarzam dla mnie organoleptyczne ma żadnej różnicy pomiędzy drucikami i sprężynkami i chromatograf to potwierdzi, zaczekajmy spokojnie.
A dlaczego nie ma różnicy? Moim zdaniem dlatego, że półek mimo, że może i mniej ale i tak jest ich aż na zapas za względu na wysokość kolumny.

Pozdr Paweł. Na razie zw dobrym humorze :piwo:
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OGŁOSZENIA